Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +21 °C
Skaidrs
Trešdiena, 4. augusts
Romāns, Romualds, Romualda

Ziņas

Brīdina par sertifikātu viltošanas sekām © DIENA

Lai arī pašlaik nav ierosināta neviena krimināllieta par Covid – 19 digitālā sertifikāta viltošanu, publiskajā telpā reizumis parādās gan jautājumi, vai šādi viltojumi ir iespējami, gan apgalvojumi, ka tādus var noorganizēt.

Katram sava interpretācija © DIENA

Jaunievēlētās Dobeles novada domes pirmajā sēdē 1. jūlijā uzreiz pēc mēra ievēlēšanas notika arī divu vicemēru vēlēšanas. Par šādas rīcības prettiesiskumu jau domes sēdē brīdināja opozīcijā atstātie Latvijas Zemnieku savienības (LZS) deputāti, taču jaunais mērs Edgars Gaigalis (NA) iebildumus neņēma vērā. LZS arī vērsās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, kas, izvērtējot sēdes protokolu, secinājusi, ka dome nav ievērojusi procesuālo kārtību un pieļautie pārkāpumi ir tādi, kas būtiski ietekmē deputātu tiesības savlaicīgi iepazīties ar lēmumu projektiem.

Negaisa un stiprā vēja dēļ VUGD saņēmis 45 izsaukumus

Saistībā ar trešdien piedzīvotā negaisa un stiprā vēja radītajiem postījumiem Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis 45 izsaukumus, kas ir vairāk nekā pēc negaisa, kas dažviet valstī tika pieredzēts otrdien.

Iekļauties ģerboņu saimē © DIENA(2)

Simtgades notikums, kas svarīgs ne vien pašai Sēlijai, bet arī visai valstij. To Dienai atzīst šajā procesā iesaistītie un ieinteresētie. Paredzams, ka lēmums par piektā kultūrvēsturiskā novada ģerboņa simboliku nebūs viegls, jo jau kādu laiku sabiedriskajā telpā cirkulē vairākas iespējamā ģerboņa idejas un to pamatojums.

Latvijā sāksies vilku medību sezona

Šodien Latvijā sāksies vilku medību sezona, kurā Valsts meža dienesta (VMD) noteiktais pieļaujamais vilku nomedīšanas apjoms ir 280 dzīvnieki, informēja dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Vineta Vilcāne.

Vakcinēšanās pret Covid-19 Latvijā turpinās lēnā tempā(4)

Vakcinēšanās pret Covid-19 Latvijā šonedēļ turpinās lēnā tempā, kas ir līdzvērtīgs aptuveni aprīļa vidus līmenim, kad vakcīnas pret Covid-19 Latvijā vēl bija salīdzinoši ierobežotā skaitā un tika vakcinētas tikai atsevišķas prioritārās grupas, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

Negaiss uz viena ceļa Jelgavas novadā sagāzis aptuveni 30 kokus

Otrdienas vakarā negaiss uz viena ceļa Jelgavas novadā sagāzis aptuveni 30 kokus, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā informācija. Saistībā ar negaisa un stiprā vēja radītajiem postījumiem no vakardienas plkst.15.20 līdz šī rīta plkst.6, VUGD kopumā saņemti 23 izsaukumi.