Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ziņas

Augustā Pļaviņu HES pazeminās ūdens līmeni

Šovasar no 1. līdz 11. augustam AS Latvenergo Pļaviņu hidroelektrostacijas ūdenskrātuvē uzturēs pazeminātu ūdens līmeni ar tālāku pakāpenisku ūdens līmeņa atjaunošanu, portālu Diena informē uzņēmuma pārstāvji.

KNAB aizturētā Broka pērn deklarējusi 326 804 eiro parādsaistības(35)

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pirmdien aizturētā Rīgas domes deputāte un Latvijas Universitātes (LU) rektora vietniece Baiba Broka (NA) pērn deklarējusi parādsaistības 326 804 eiro apmērā, liecina viņas iesniegtā amatpersonas deklarācija Valsts ieņēmumu dienestam.

FKTK vadībā uz laiku ieceļ Černaju-Mežmali

Saeima pirmdien atbalstīja priekšlikumu Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadībā uz laiku iecelt FKTK Uzraudzības departamenta Monetāro finanšu iestāžu darbības analīzes daļas vadītāju Kristīni Černaju-Mežmali.

Juraša lietu nodod izskatīšanai tiesā(5)

Prokurors Māris Urbāns Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai nodevis krimināllietu, kurā Saeimas deputāts Juris Jurašs (JKP) apsūdzēts par valsts noslēpuma apzinātu izpaušanu, aģentūru LETA informēja prokuratūras pārstāve Laura Majevska.

Saeima pieņem lēmumu par Latvijas turpmāko rīcību EPPA(3)

Saeima pirmdien, 8.jūlijā, atbalstīja lēmuma projektu Par Latvijas turpmāko rīcību Eiropas Padomes Parlamentārajā asamblejā (EPPA). Tas uzdod Saeimas delegācijai EPPA uzsākt konsultācijas ar to valstu parlamentārajām delegācijām un to locekļiem, kas balsojuši pret Krievijas balsstiesību atjaunošanu, lai līdz 2019.gada ceturtās sesijas sākumam vienotos par kopēju pozīciju un lemtu par turpmāko rīcību EPPA.

Ceļ trauksmi par VUGD depo slikto stāvokli © DIENA(6)

No Latvijā esošajiem 92 depo lielākā daļa jeb 83 depo neatbilst vajadzīgajiem standartiem. Turklāt 19 no ēkām atrodas avārijas stāvoklī. Valsts ugunsdzēsības un drošības dienesta (VUGD) ēku pārvaldītājs – Iekšlietu ministrijas (IeM) Nodrošinājuma valsts aģentūra – aprēķinājis, ka visu standartiem neatbilstošo ēku būvniecībai, atjaunošanai vai pārbūvei kopumā nepieciešami finanšu līdzekļi vairāk nekā 101,35 miljonu eiro apmērā. Šonedēļ aktuālo informāciju par VUGD ēku stāvokli uzklausīs arī valdības ministri.

Jātiek galā pašu spēkiem © DIENA(2)

Vētra un krusa, kas Latvijai, īpaši Kurzemei, brāzās pāri jūnija sākumā, vislielākos postījumus nodarīja mežiem un augļu un ogu dārzu saimniekiem. Pašvaldības vēl rēķina zaudējumus un domā, cik lielu atbalstu lūgt valdībai. Tukuma novada izpilddirektore Dace Lebeda Dienai atzīst, ka ar zaudējumu aprēķināšanu tik raiti neiet, taču nākamnedēļ domes Finanšu komiteja lems par kompensācijām.

Berņa un Fiļa fonds šogad labdarībai piešķīris vairāk nekā 200 tūkstošus

Ernesta Berņa un Oļega Fiļa labdarības fonds Novum Riga Charitable Foundation, sniedzot palīdzību sabiedrībai un cilvēkiem svarīgu projektu īstenošanā, 2019. gada pirmajā pusgadā atbalstījis projektus 209 794 eiro apmērā. Labdarības fonds turpināja darboties sociālajos projektos, palīdzot vājdzirdīgiem bērniem, Zolitūdes traģēdijā cietušajām ģimenēm un smagu slimību skartajiem.

Noskaidrota bezvēsts prombūtnē izsludinātās Regīnas Flūreres atrašanās vieta(4)

Šā gada 8. maijā Valsts policija (VP) izsūtīja informācija, ka meklē bezvēsts prombūtnē esošo 1954. gadā dzimušo Regīnu Flūreri, kura dzīvo Vācijā un kopš 2019. gada janvāra nebija sazinājusies ar radiniekiem. Policija ir noskaidrojusi sievietes atrašanās vietu. Likumsargu rīcībā esošā informācija liecina, ka ar sievieti viss ir kārtībā.

Sākas jauni laiki Rīgas pilī © DIENA(44)

Vairākas likumdošanas iniciatīvas, uzsvars uz valsts aizsardzības stiprināšanu, nebeidzamie centieni būt par tautai tuvu Valsts prezidentu, ko vēlāk apgrūtinājušas veselības problēmas, kā arī vairākas publiskas neveiklības – šādi akcenti nāk prātā, pārskatot Raimonda Vējoņa četrus prezidentūras gadus. Šis posms noslēdzas pirmdien līdz ar Egila Levita stāšanos Valsts prezidenta amatā.