Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

FOTO: Grausta statuss ēkai, kurā dzīvo bijušie Valsts prezidenti(13)

Ēka Rīgā, Brīvības ielā 38, kurā diviem bijušajiem Latvijas Valsts prezidentiem piešķirti dzīvokļi, klasificēta par B kategorijas graustu un tai piemērota paaugstinātā 3% nekustamā īpašuma nodokļa likme, aģentūrai LETA pavēstīja Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāve Baiba Gailīte.

Latvijā noslēgusies vilku medību sezona

Latvijā ir noslēgusies 2017./2018. gada vilku medību sezona, jo sasniegts šai sezonai noteiktais medību limits - 280 vilki, liecina informācija Zemkopības ministrijas (ZM) mājaslapā.

Degradētajos Ķemeru Nacionālā parka mitrājos uzlabojas hidroloģiskais režīms

Decembra vidū Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) Ķemeru Nacionālajā parkā (ĶNP) sāka hidroloģiskā režīma atjaunošanu mitrājos, kur savulaik nesaudzīgi veikta nosusināšana. Pateicoties labvēlīgajiem laikapstākļiem un rūpīgajam sagatavošanās procesam, iesāktie darbi rit sekmīgi – paveikti aptuveni 70% visu plānoto darbu, un hidroloģiskais režīms vietās, kur jau veikti atjaunošanas pasākumi, sāk manāmi uzlaboties, portālu Diena.lv informēja DAP pārstāve Baiba Ralle.

NBS Ukrainā nogādās devīto labdarības sūtījumu(1)

Šīs nedēļas nogalē Nacionālo bruņoto spēku (NBS) karavīri un virskapelāns Elmārs Pļaviņš dosies uz Ukrainu, lai nogādātu devīto humānās palīdzības kravu Ukrainas bruņoto spēku karavīriem, viņu ģimenēm un Austrumukrainā cietušajiem civiliedzīvotājiem, portāls Diena.lv uzzināja Aizsardzības ministrijā.

Pērn nodokļu ieņēmumi pārsnieguši prognozes(2)

2017. gadā valsts pamatbudžetā iekasēti 93,5% no plānotajiem ieņēmumiem, liecina Finanšu ministrijas (FM) apkopotā informācija. Plānojot 2017. gada budžetu, tā ieņēmumi tika prognozēti 5,76 miljardu eiro apmērā, tomēr reālā izpilde bija nedaudz mazāka, proti, 5,39 miljardi eiro. Savukārt faktiskie nodokļu ieņēmumi 2017. gadā bija 4,16 miljardi eiro, bet prognozētais nodokļu apmērs bija 4,09 miljardi eiro, tādējādi 2017. gadā nodokļu ieņēmumu izpilde pret plānoto veidoja 101,6%.

Valdības izvērtējums banku problēmu ēnā © DIENA(21)

Pēdējās nedēļas notikumi banku nozarē likuši daudziem valstij svarīgiem jautājumiem ieslīdēt ēnā, taču tie tur nepaliks ilgi, atskaitoties par valdības paveikto, ceturtdien Saeimas deputātiem uzsvēra premjers Māris Kučinskis (ZZS). Arī no Saeimas tribīnes viņš atkārtoti norādīja – lai gan problēmas Latvijas finanšu sektorā negatīvi ietekmējušas valsts reputāciju, banku sistēmas stabilitāte nav apdraudēta. Kamēr sociālie partneri sadarbību ar valdību slavē, Saeimas opozīcija kritizē reformas un norāda uz arvien pieaugošo plaisu starp valdību un sabiedrību.

Pauž aizdomas par nomelnošanu © DIENA(2)

ABLV Bank valdes loceklis un atbilstības direktors Aleksandrs Pāže, kurš darbu bankā pēc paša iniciatīvas pametis 21. februārī, tajā strādājis vairāk nekā 15 gadu. Viņa pārziņā bija pārmaiņu vadība un dažādi kontroles procesi, tāpēc ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcijas (FinCEN) ziņojums par bankas saistību ar naudas atmazgāšanu un korupciju šokējis viņu personīgi. Bankas vadība vērsusies tiesībsargājošajās iestādēs par iespējamu bankas nomelnošanu.

Jauno mācību saturu uzlabos © DIENA

Februārī ir noslēgusies jaunā mācību satura sabiedriskā apspriešana, un tagad mēneša laikā eksperti plāno pilnveidot jaunā izglītības standarta vadlīnijas un aprīlī valdībai nodot vērtēšanai pamatizglītības standartu. Savukārt līdz augustam tiks pabeigts vispārējās vidējās izglītības standarts.

Taksometru nozarē arvien mazāk sagrozītu skaitītāju un sadurtu riepu © DIENA

Pagājušās nedēļas nogalē Valsts ieņēmumu dienesta (VID) un Rīgas pašvaldības policijas (RPP) kopīgi veiktajā reidā, pārbaudot taksometru pakalpojumu sniedzējus, 48 kontrolbraucienos tika atklāts 81 pārkāpums, tostarp pat pasažieru pārvadāšana taksometrā, kura vadītājam nav derīgas autovadītāja apliecības. Taksometru nozares pārstāvji par atklātajiem pārkāpumiem neslēpj savu pārsteigumu, bet kontrolējošās iestādes norāda, ka situācija gadu laikā ir uzlabojusies.