Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Starp centralizētajiem eksāmeniem paredzēs 24 stundu pārtraukumu

Otrdien, 22. maijā apstiprināti Ministru kabineta noteikumi, kas paredz diagnosticējošos darbus 3. un 6. klašu skolēniem organizēt 2019. gada janvārī un februārī, svešvalodu centralizētos eksāmenus vispārējā vidējā izglītībā organizēt no 12. līdz 15. martam, bet pārējos valsts pārbaudījumus 9. un 12. klašu skolēniem – maijā un jūnijā, un 6 papildu termiņa eksāmenus 12. klašu skolēniem jūlija sākumā. Tāpat paredzēts starp diviem centralizētajiem eksāmeniem nodrošināt vismaz 24 stundu pārtraukumu, portālam Diena.lv pavēstīja Valsts izglītības satura centrs pārstāve Alise Bērziņa.

VNĪ: Jaunā KNAB ēka ir viens no sarežģītākajiem VNĪ īstenotajiem projektiem(1)

Šodien atklātā VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) renovētā un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vajadzībām pielāgotā, mūsdienu drošības prasībām atbilstošā jaunā ēka Rīgā, Citadeles ielā 1, ir viens no sarežģītākajiem VNĪ īstenotajiem projektiem, ēkas atklāšanā norādīja VNĪ valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis.

Svētkos mazāka slodze, labāks ēdiens © DIENA

Līdz XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem atlikušas nepilnas 40 dienas. Šobrīd notiek darbs, lai sakārtotu pēdējos organizatoriskos darbus, to skaitā izpildītu ugunsdrošības prasības tajās izglītības iestādēs, kur koristi un dejotāji būs izmitināti. Rūpīgi vērtēta arī 2013. gada Dziesmu un deju svētku pieredze, lai neatkārtotu iepriekš pieļautās kļūdas, piemēram, attiecībā uz dalībnieku slodzi.

Neatliekamie taksometri © DIENA(2)

Mazliet aprimušas kaislības ap ziņu, ka Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) no 1. jūlija plāno īstenot pilotprojektu – dienas laikā lielajās pilsētās uz izsaukumiem dosies brigādes ar diviem mediķiem, no kuriem viens vadīs speciālo transportlīdzekli. Ietaupīs tātad uz šofera rēķina. Tie, kas to uztvēra kā nejēdzību, ir gana izdusmojušies, tie, kam vairāk tas šķita joks, – izsmējušies. Ar laiku redzēsim, cik šāda pieeja dzīvotspējīga, cik ne, tikmēr varbūt ir lietderīgi uz šo tēmu paraudzīties vēsu prātu, mazliet distancēti.

Lindermanu atbrīvo no apcietinājuma(29)

Rīgas apgabaltiesa pirmdien nolēma piemērot ar brīvības atņemšanu nesaistītus drošības līdzekļus prokrieviskajam aktīvistam Vladimiram Lindermanam, kurš atradās apcietinājumā kopš 10.maija, kad par šādu drošības līdzekli lēma Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa.

Slimnīcā nonācis šogad pirmais ērču encefalīta pacients

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) stacionārā Latvijas Infektoloģijas centrs (LIC) pagājušajā nedēļā ārstējies šogad pirmais pacients ar ērču encefalīta vīrusu, aģentūru LETA informēja slimnīcas pārstāve Aija Lietiņa.

40 dienas līdz Dziesmu un deju svētkiem: Būtiska informācija dalībniekiem

Pēc 2013. gada Dziesmu un deju svētku izvērtējuma šoreiz ir būtiski mazināta dalībnieku noslodze. Svētku dalībnieku gājiens notiks jau pirmajā – atklāšanas dienā, savukārt noslēguma koncerta dienā dalībniekiem nebūs mēģinājumu. Mazināts arī deju lieluzveduma koncertu skaits un noslēguma koncerta publisko mēģinājumu skaits, portālu Diena.lv informēja svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.

Aicina necīnīties ar vilcienu

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību tam, ka cīņa ar vilcienu ir bezjēdzīga un nelīdzvērtīga, VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) 21. maijā uzsāk sociālu kampaņu par drošu dzelzceļa šķērsošanu un rīcību dzelzceļa tuvumā. Tās ietvaros LDz atgādina drošas dzelzceļa šķērsošanas noteikumus un uzsver, ka dzelzceļu drīkst šķērsot tikai tam paredzētajās vietās, ievērojot drošības principus un pārliecinoties, ka netuvojas vilciens.

Atkarību programma: Četri no pieciem pusaudžiem atkarīgi no viedtālruņa

Četriem no pieciem pusaudžiem, kuri pieteikti jaunai atkarību programmai, ir mobilo telefonu atkarības risks, katrs otrais pārlieku aizraujas ar datoru, bet katrs trešais ir sācis smēķēt, informē Bērnu slimnīcas fonda izveidotā Pusaudžu resursa centra mentors, BKUS atkarību profilakses speciālists Nils Konstantinovs.