Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +22 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 12. jūlijs
Indriķis, Ints, Namejs

ASV

Superotrdiena parāda, ka par Balto namu atkal cīnīsies Baidens un Tramps © DIENA

Otrdien vienlaicīgi notikušās priekšvēlēšanas 15 ASV štatos un vienā aizjūras teritorijā nav nesušas nekādus pārsteigumus un tikai vēl vairāk nostiprinājušas pārliecību, ka par Demokrātu partijas un Republikāņu partijas nominētajiem kandidātiem ASV prezidenta vēlēšanās novembrī atkal kļūs attiecīgi pašreizējais prezidents Džo Baidens un eksprezidents Donalds Tramps.

Nikija Heilija beidz ASV prezidenta vēlēšanu kampaņu

Vienīgā vēl atlikusī vērā ņemamā Donalda Trampa sāncense cīņā par nominēšanu startam no Republikāņu partijas novembrī gaidāmajās ASV prezidenta vēlēšanās Nikija Heilija trešdien paziņoja par savas kampaņas izbeigšanu.

Baidens un Tramps triumfē "Lielās otrdienas" priekšvēlēšanās

ASV prezidents Džo Baidens un eksprezidents Donalds Tramps otrdien triumfēja savu partiju priekšvēlēšanās tā dēvētajā Lielajā otrdienā, kad vienlaikus tika izcīnītas demokrātu un republikāņu nacionālo konventu delegātu balsis turpat vai trešdaļā štatu.

Pentagona dokumentu nopludinātājs atzīst vainu, pieņemot teju 17 gadu cietumsodu

ASV Nacionālās gvardes gaisa spēku informācijas tehnoloģiju speciālists Džeks Teišeira, kas tīmeklī nopludinājis slepenus Pentagona dokumentus, pirmdien atzina savu vainu vienošanās ietvaros, kas paredz, ka viņš pieņems teju 17 gadu cietumsodu apmaiņā pret to, ka prokuratūra atsakās no nopietnākām apsūdzībām spiegošanā.

ASV Augstākā tiesa piekrīt izskatīt Trampa "imunitātes" lietu

ASV Augstākā tiesa trešdien piekrita izskatīt Donalda Trampa apgalvojumu par viņa kā bijušā prezidenta imunitāti pret kriminālvajāšanu par darbībām viņa prezidentūras laikā, tālāk aizkavējot Trampa prāvu par iejaukšanos 2020.gada prezidenta vēlēšanās.