Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

ASV

ASV Kongresa apakšpalāta atbalsta atgriešanos Parīzes klimata līgumā(1)

Demokrātu kontrolētā ASV Pārstāvju palāta ceturtdien atbalstījusi likumprojektu, kas liegtu prezidentam Donaldam Trampam uzturēt savu lēmumu par izstāšanos no Parīzes klimata vienošanās. Tomēr maz ticams, ka likumprojektu, kas liedz izmantot federālā budžeta līdzekļus, lai īstenotu izstāšanos no Parīzes vienošanās, atbalstīs arī Senāts, kur republikāņiem ir vairākums.

Ziņojums: Tramps centies panākt Millera atstādināšanu(11)

ASV prezidents Donalds Tramps centies panākt, ka īpašais prokurors Roberts Millers, kas veica izmeklēšanu par Krievijas iejaukšanos 2016.gada ASV prezidenta vēlēšanās, no amata tiek atstādināts, teikts Millera ziņojumā, kas rediģētā formā ceturtdien kļuvis publiski pieejams.

Ekvadora atņem Asanžam pilsonību; ASV atklāj izvirzītās apsūdzības © DIENA(19)

Vietnes WikiLeaks dibinātājs Džūljens Asanžs, kurš ceturtdien tika aizturēts un burtiski izvilkts ārā no Ekvadoras vēstniecības pēc septiņiem tur pavadītiem gadiem, zaudējis arī šīs valsts pilsonību. Asanža aizturēšana veikta pēc ASV pieprasījuma, un Savienotās Valstis nu atklājušas viņam izvirzītās apsūdzības.

ASV: Rediģēts Millera ziņojums tiks publiskots nedēļas laikā(2)

ASV tieslietu ministrs Viljams Bars otrdien paziņojis, ka rediģētais ASV īpašā prokurora Roberta Millera ziņojums varētu tikt publiskots nedēļas laikā. Ministrs sacīja, ka ziņojuma pārskatīšana rit saskaņā ar plānoto grafiku un nedēļas laikā viņš varēs nodot ziņojumu atklātībā.

NATO jubileju aizēno nesaskaņas ar Trampu © DIENA(4)

ASV galvaspilsētā Vašingtonā par godu Ziemeļatlantijas līguma organizācijas (NATO) dibināšanas 70. gadadienai trešdien un ceturtdien pulcēsies 29 dalībvalstu ārlietu ministri. Nozīmīgajai jubilejai vajadzētu būt ļoti pamatotam iemeslam, lai kopā sanāktu militārās alianses dalībvalstu vadītāji un saskandinātu par nesatricināmo vienotību. Taču tā nenotiks, jo NATO militāri varenākās dalībvalsts ASV prezidents Donalds Tramps kopš stāšanās amatā regulāri ir apšaubījis NATO nepieciešamību un pārmetis sabiedrotajiem nepietiekamus izdevumus aizsardzībai. Visticamāk, ka arī svinīgajos pasākumos Vašingtonā amerikāņi atgādinās sabiedrotajiem par nepieciešamību palielināt tēriņus militārajām vajadzībām.

ASV izmeklē Hyundai un Kia automobiļu aizdegšanās gadījumus

ASV Ceļu satiksmes drošības pārvalde (NHTSA) pirmdien paziņoja, ka sākusi divas atsevišķas izmeklēšanas pret Dienvidkorejas autobūves uzņēmumiem Hyundai Motor un Kia Motors pēc tam, kad saņemtas vairāk nekā 3100 sūdzības par aizdegšanās gadījumiem, kas ietekmējuši abu kompāniju ražotus automobiļus.