Laika ziņas
Šodien
Apmācies

ASV

FIB izmeklē iespējamu ārvalstu iesaisti nekārtībās Kapitolijā(3)

ASV Federālais izmeklēšanas birojs (FIB) pārbauda, vai ārvalstu valdības, organizācijas vai privātpersonas nav sniegušas finansiālu atbalstu tiem, kuri palīdzēja plānot un īstenot iebrukumu Kapitolijā 6.janvārī, vēsta telekanāls NBC News, atsaucoties uz bijušajiem un esošajiem FIB darbiniekiem.

Telegram sāk bloķēt Trampa atbalstītāju kanālus(8)

Vairākplatformu tūlītējās ziņojumapmaiņas lietotne Telegram izdzēsusi 15 ASV prezidenta Donalda Trampa atbalstītāju kanālus ar "ekstrēmu saturu", ceturtdien pavēstīja telekanāls NBC, atsaucoties uz saviem avotiem.

Twitter vadītājs aizstāv Trampa bloķēšanu(19)

Sociālā tīkla Twitter uzņēmuma vadītājs Džeks Dorsijs trešdien aizstāvēja platformas lēmumu uz nenoteiktu laiku apturēt prezidenta Donalda Trampa konta darbību, vienlaikus atzīstot, ka tas rada bīstamu precedentu.

YouTube nobloķē Trampa kanālu(18)

Tīmekļa platforma YouTube otrdien uz laiku nobloķējusi ASV prezidenta Donalda Trampa kanālu, paziņojusi interneta gigantam Google piederošā platforma.

Pastiprina drošību pirms Baidena inaugurācijas © DIENA(6)

ASV institūcijas sākušas pastiprināt drošības pasākumus pirms 20. janvārī paredzētās jaunievēlētā prezidenta Džo Baidena inaugurācijas. Tēvzemes drošības departamenta vadītāja pienākumu izpildītājs Čeds Vulfs pavēlējis ASV Drošības dienestam jau no šodienas – gandrīz nedēļu ātrāk, nekā plānots, – sākt operācijas, lai sagatavotu drošības pasākumus inaugurācijai.

FIB brīdina par bruņotiem protestiem ASV pirms Baidena inaugurācijas(14)

Ekstrēmisti aicina ASV prezidenta Donalda Trampa atbalstītājus atkal ieņemt ASV Kapitoliju Vašingtonā un rīkot bruņotus protestus pie ASV štatu valdību ēkām, tostarp Ņujorkā, pirms 20.janvārī paredzētās ievēlētā prezidenta Džo Baidena inaugurācijas, pirmdien brīdināja Federālais izmeklēšanas birojs (FIB).

Liedz pieeju radikāļu iecienītai lietotnei © DIENA(40)

Sociālo mediju Twitter un Facebook lēmums apturēt prezidenta Donalda Trampa kontu darbību kopā ar labējo radikāļu vidū iecienītā sociālā tīkla Parler bloķēšanu Google, Apple un Amazon servisos kārtējo reizi aktualizējis jautājumu par sociālo mediju regulāciju.

Iebrukums Kapitolijā sēj bažas par demokrātiju © DIENA(23)

ASV prezidenta Donalda Trampa uzkurināto atbalstītāju ielaušanās Kapitolijā likusi politologiem spriest par apdraudējumiem demokrātiskajām politiskajām sistēmām nākotnē, ļāvusi autoritārās valstīs izteikt apgalvojumus par Rietumu demokrātiju norietu un iedvesmojusi politikas ekstrēmistus, īpaši – galēji labējos Eiropā, kas jau pauduši, ka iebrukumu parlamentā uzskata par paraugu, ko varētu izmantot savās aktivitātēs.

Tramps apsūdz tviteri centienos viņu apklusināt(23)

ASV prezidents Donalds Tramps piektdien apsūdzēja sociālo tīklu Twitter, ka tas iesaistījies sazvērestībā ar viņa politiskajiem pretiniekiem centienos viņu apklusināt, Trampam šādi reaģējot uz sociālā tīkla lēmumu pastāvīgi bloķēt viņa kontu.