Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

ASV

Krievijas vēstnieks Antonovs atgriezies ASV

Krievijas vēstnieks Anatolijs Antonovs svētdien atgriezies Savienotajās Valstīs, no kurienes pirms trim mēnešiem tika atsaukts uz konsultācijām saistībā ar ASV prezidenta Džo Baidena izteikumiem kādā intervijā, kurā viņš faktiski nosauca Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu par "slepkavu".

Tramps: Baidena un Putina samits Krievijai bija laba diena(3)

Daudzviet pasaulē ar lielu interesi gaidītais ASV un Krievijas prezidentu Džo Baidena un Vladimira Putina samits Ženēvā Krievijai bija laba diena, trešdienas vakarā telekanāla Fox News ēterā atzina bijušais ASV prezidents Donalds Tramps.

Herisu kritizē imigrācijas problēmu dēļ © DIENA(1)

Kritikas krustugunīs pēc savas pirmās ārzemju vizītes Gvatemalā un Meksikā nonākusi ASV viceprezidente Kamala Herisa, kurai prezidents Džo Baidens uzticējis risināt nelegālās imigrācijas problēmas. Republikāņi pārmet, ka viņa nav apmeklējusi ASV un Meksikas pierobežu, kur migrantu plūsmas dēļ izveidojusies kritiska situācija. Bet demokrātu kreisā spārna pārstāvji nav apmierināti, ka Herisa stingri aicinājusi Centrālamerikas valstu iedzīvotājus nedoties uz ASV.

Baidens dodas savā Eiropas tūrē(2)

ASV prezidents Džo Baidens trešdien devies pirmajā ārvalstu tūrē, kuras laikā viņam paredzēta dalība G7 un NATO samitos, tikšanās ar Eiropas Savienības (ES) līderiem, kā arī sarunas ar viņa krievu kolēģi Vladimiru Putinu.

Afgāņu tulkus sola nepamest likteņa varā © DIENA(1)

Līdz septembrim ASV un to sabiedroto spēki pametīs Afganistānu. Viss liecina, ka vietējā valdība nespēs kontrolēt situāciju valstī, un varā tai nāksies dalīties ar islāmistiem no kustības Taliban. Tādēļ sabiedrotajiem jāparūpējas arī par tiem vietējiem iedzīvotājiem, kuri viņiem palīdzējuši, bet tagad riskē kļūt par talibu atriebības upuriem – galvenokārt tas attiecas uz tulkiem.

ASV sola palīdzēt Gazas joslas atjaunošanai © DIENA

Savas pirmās vizītes laikā Tuvajos Austrumos ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens pavēstījis par būtisku ekonomisko palīdzību palestīniešiem un nodomu atkal Jeruzalemē atvērt Savienoto Valstu ģenerālkonsulātu. Šie paziņojumi liecina par prezidenta Džo Baidena vēlmi uzlabot attiecības ar palestīniešiem, kas tika iedragātas viņa priekšteča Donalda Trampa valdīšanas gados.

ASV sola palīdzību Gazas atjaunošanā(1)

ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens otrdien solīja, ka viņa valsts palīdzēs atjaunot Gazas joslu, vienlaikus uzsverot, ka kustība Hamas, kas valda palestīniešu anklāvā, no šīs palīdzības nedrīkst gūt labumu.