Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

ASV

Buša seniora pēdējie vārdi pirms nāves veltīti dēlam: Arī es tevi mīlu © DIENA(3)

Nupat mūžībā aizgājušais ASV eksprezidents Džordžs Bušs vecākais vēl mirkli pirm nāves telefoniski sazinājies ar savu dēlu - Džordžu Bušu jaunāko. Dēls, kurš gāja tēva pēdās un arī bija ASV prezidents, turklāt divus termiņus pēc kārtas, telefonsarunā norādīja senioram, ka viņš bijis lielisks tēvs, raksta The New York Times. Džordža Buša seniora pēdējie vārdi pirms nāves bija veltīti dēlam: "Arī es tevi mīlu."

ASV plāno ielu pie Saūda Arābijas vēstniecības nosaukt Hašogi vārdā

Vietējās amatpersonas vienā no ASV galvaspilsētas Vašingtonas rajoniem ir nobalsojušas par to, lai iela pie Saūda Arābijas vēstniecības tiktu nosaukta noslepkavotā žurnālista Džamala Hašogi vārdā. Ja šo konsultatīvās komisijas lēmumu apstiprinās pilsētas dome, tad ielas posms, kas iet gar plašo vēstniecības ēku Fogibotomas rajonā, tiks ceremoniāli pārdēvēts par Džamala Hašogi ceļu.

Aļasku satricina septiņu magnitūdu zemestrīce

Spēcīga septiņu magnitūdu zemestrīce piektdien satricinājusi ASV Aļaskas štata dienviddaļu, pavēstīja seismologi. Amatpersonas štata dienvidu krastā izsludinājušas cunami trauksmi.

Trampa bijušais advokāts atzīst vainu melošanā Kongresam(9)

ASV prezidenta Donalda Trampa bijušais personīgais advokāts Maikls Koens ceturtdien Ņujorkas tiesā atzinis savu vainu, ka sniedzis Kongresam nepatiesu informāciju par darbu, ko viņš veicis sakarā ar Trampa nekustamā īpašuma projektu Krievijā.

Tramps pieļauj, ka varētu apžēlot Manafortu

ASV prezidents Donalds Tramps paziņojis, ka varētu apžēlot savas priekšvēlēšanu kampaņas bijušo vadītāju Polu Manafortu, ja viņš tiktu notiesāts lietā par Krievijas iejaukšanos 2016.gada ASV prezidenta vēlēšanās.

Migrantu pulcēšanās uzkurina spriedzi pie ASV © DIENA(10)

Strauji palielinoties pie ASV robežas Meksikas pusē ierodošos migrantu skaitam no Centrālamerikas un parādoties informācijai par radikālāk noskaņoto migrantu plāniem mēģināt lielā pūlī pāri robežai iekļūt ASV, pastiprinājusies ASV prezidenta administrācijas gatavošanās šādam scenārijam. ASV prezidents Donalds Tramps pagājušajā nedēļā jau paziņojis, ka atļauj ASV robežu sargājošajiem spēkiem nepieciešamības gadījumā lietot "letālu spēku", un piedraudējis pilnībā slēgt robežu ar Meksiku, papildus nosakot arī preču ievešanas aizliegumu.

Pirmdien Marsu sasniegs NASA zonde InSight

Pirmdien uz Marsa paredzēts nolaisties ASV Nacionālās Aeronautikas un kosmosa pārvaldes (NASA) zondei InSight, paziņojusi pārvaldes Reaktīvās kustības laboratorija.