Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

ASV

Trampa kampaņas bijušajam vadītājam Manafortam piespriesti 47 mēneši aiz restēm

ASV prezidenta Donalda Trampa vēlēšanu kampaņas bijušajam vadītājam Polam Manafortam ceturtdien tika piespriests 47 mēnešu cietumsods par finanšu noziegumiem, ziņoja telekanāli CNN un Fox News. 69 gadus vecais Manaforts pirms soda pasludināšanas vērsās pie tiesas. Viņš sacīja tiesnesim, ka viņam bijis pietiekami daudz laika pārdomām apcietinājumā vieninieka kamerā, un lūdza izrādīt žēlsirdību.

Huawei tiesāsies ar ASV valdību © DIENA(1)

Ķīnas telekomunikāciju lieluzņēmums Huawei ir vērsies tiesā pret ASV valdību saistībā ar Vašingtonas noteikto aizliegumu federālajām iestādēm izmantot kompānijas ražotās tehnoloģijas. ASV varasiestādes tur aizdomās Huawei par iespējamu spiegošanu Ķīnas valdības uzdevumā, tāpēc uzskata uzņēmuma ražotās tehnoloģijas par draudu nacionālajai drošībai. Amerikāņi ir mudinājuši arī savus sabiedrotos apsvērt līdzīgus aizliegumus, kuru pieņemšanas gadījumā daudzās valstīs varētu aizkavēties nākamās paaudzes – 5G – mobilo sakaru tīkla ieviešana.

Kongress pēta Krievijas naudas atmazgāšanu Trampa uzņēmumos © DIENA(7)

ASV Kongresa komisija, kas atbildīga par ar izlūkdienestiem saistītiem jautājumiem, sākusi ļoti rūpīgi pievērsties jautājumiem par prezidenta Donalda Trampa uzņēmumiem kontekstā ar apgalvojumiem, ka tie ir izmantoti, lai atmazgātu Krievijas kriminālās pasaules darboņu naudu, intervijā TV kanāla CBS raidījumā Face the Nation paziņoja komisijas vadītājs no demokrātu partijas Ādams Šifs.

ASV slēdz savu konsulātu Jeruzalemē(3)

ASV pirmdien oficiāli slēdz savu Konsulātu Jeruzalemē, apvienojot to ar savu vēstniecību Izraēlā un tādējādi pazeminot savas diplomātiskās pārstāvniecības statusu palestīniešu teritorijās.

SpaceX jaunā kosmosa kuģa starts noritējis veiksmīgi

ASV Floridas štatā sestdien no Nacionālā aeronautikas un kosmosa administrācijas (NASA) kosmodroma uz Starptautisko Kosmosa staciju (SKS) izmēģinājuma lidojumā veiksmīgi palaists jaunais privātā uzņēmuma SpaceX būvētais kosmosa kuģis.

Varētu finišēt Trampam neērtā izmeklēšana © DIENA(4)

Īpašais prokurors Roberts Millers šonedēļ varētu iesniegt ASV Tieslietu departamentam ziņojumu par gandrīz divus gadus ilgušo izmeklēšanu, kurā šķetināja ASV prezidenta Donalda Trampa iespējamās saites ar Krievijas valdību un Kremļa iespējamo iejaukšanos 2016. gada ASV prezidenta vēlēšanās.

ASV dienests "ķēris" imigrantus, radot viltus universitāti © DIENA(5)

Klajā nākuši tiesas dokumenti, kas, kā ziņo The Guardian, apliecina, ka ASV imigrācijas dienests (ICE), izmantojot neeksistējošu universitāti, centies "izķert" valstī esošos imigrantus un cilvēkus, kas bija gatavi pārkāpt īslaicībās uzturēšanas vīzas noteikumus. Mičiganas štata medijs WXYZ ziņo, ka, visticamāk, ne visi aizturētie ir zinājuši, ka piesakās viltus universitātē.