Laika ziņas
Šodien
Apmācies

ASV

Tramps pieprasa 5,7 miljardus dolāru tērauda barjerai gar Meksikas robežu(1)

ASV prezidents Donalds Tramps otrdienas vakarā teica savu pirmo televīzijas pārraidīto uzrunu valsts iedzīvotājiem no Ovālā kabineta, nosaucot nelegālo imigrāciju par "augošu krīzi", kas kaitē miljoniem amerikāņu, un pieprasot piešķirt 5,7 miljardus ASV dolāru tērauda barjeras izveidošanai gar robežu ar Meksiku.

Pompeo cer, ka Trampa un Kima samits notiks drīz(1)

ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo ceturtdien pauda optimismu, ka drīzumā varētu notikt otrs ASV un Ziemeļkorejas samits, vienlaikus izsakot šaubas par to, ka tajā varētu tikt noslēgta būtiska vienošanās.

ASV iestāžu slēgšana rada ciešanas © DIENA(18)

Jau 14. dienu daudzas ASV valdības finansētās iestādes daļēji ir pārtraukušas darbu un simtiem tūkstošu sabiedriskajā sektorā strādājošo devušies piespiedu brīvdienās un cīnās ar naudas trūkumu. Daļēja institūciju dīkstāve ietekmē arī miljoniem amerikāņu, kas vēlas saņemt valsts sniegtos pakalpojumus.

Trampa dēļ mainījusies ierastā pasaules kārtība © DIENA(57)

Turpinot samazināties ASV vadošajai lomai, 2018. gadā autokrātiski līderi nekavējās izmantot radušos izdevību, lai virzītu nacionālās un savas personīgās intereses uz demokrātijas, cilvēktiesību un starptautisko institūciju rēķina. Aizejošais gads iezīmējis arvien krasāku novirzīšanos no globālās kārtības, kāda tika iedibināta pēc Otrā pasaules kara. Starptautiskās vienošanās un organizācijas, kuras līdz šim ir palīdzējušas regulēt valstu attiecības, piedzīvojušas centienus mazināt to nozīmi.

Tramps: Valdība darbu neatsāks, līdz nebūs piešķirts finansējums mūrim(9)

ASV prezidents Donalds Tramps otrdien pauda apņēmību, ka federālās valdības iestādes darbu neatsāks, līdz netiks piešķirti pieci miljardi dolāru mūra būvniecībai uz robežas ar Meksiku. Vairāku federālās valdības iestāžu darbs apturēts jau četras dienas. Tā kā Trampa prasību par robežmūra finansēšanu noraidījuši demokrāti un arī daži republikāņi, prezidents pagājušajā nedēļā atteicās parakstīt plašāku tēriņu likumu, līdz ar to finansējums vairākām valdības struktūrām ir izbeidzies.