Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

ASV

Tramps samelo, lai attaisnotu tikšanos ar atbalstītājiem © DIENA(4)

ASV prezidents Donalds Tramps, mēģinot atvairīt kritiku par to, ka kampaņas ietvaros pirms 6. novembrī gaidāmajām Kongresa starptermiņa vēlēšanām organizējis tikšanos ar atbalstītājiem jau tajā pašā dienā pēc traģiskajiem notikumiem sinagogā Pitsburgā, kur tika nošauti 11 cilvēki, publiski samelojis, vēsta Bloomberg.

Tramps sašķeltībā un naidā vaino "viltus ziņu" medijus(3)

ASV sabiedrībai turpinot izvērtēt traģiskos notikumus Pitsburgā, kur sestdien bruņots uzbrucējs sinagogā nošāva 11 cilvēkus, Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps pirmdien par "sašķeltību un naidu" Savienotajās Valstīs vainoja "viltus ziņu" medijus.

ASV aizturēts iespējamais vēstuļbumbu izsūtītājs(2)

ASV Federālais izmeklēšanas birojs (FIB) aizturējis aizdomās turamo lietā par spridzekļu nosūtīšanu pa pastu demokrātu politiķiem un ietekmīgiem ASV prezidenta Donalda Trampa kritiķiem, piektdien paziņojušas amatpersonas.

Aizdomīgs sūtījums adresēts arī aktiera De Niro restorānam © DIENA(2)

Aizvadītajās dienās sūtījumi ar improvizētiem spridzekļiem adresēti eksprezidentiem demokrātiem Barakam Obamam un Bilam Klintonam, arī bijušajai ASV valsts sekretārai Hilarijai Klintonei, kā arī Donaldu Trampu regulāri kritizējošajai raidorganizācijai CNN. Ceturtdien līdzīgs sūtījums sasniedzis arī aktiera Roberta De Niro kūrēto restorānu Tribeca Grill, vēsta BBC.

Laikraksts: CIP direktore noklausījusies Hašogi slepkavības ierakstu(9)

ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) direktore Džīna Haspela vizītes gaitā Turcijā noklausījusies saūdarābu žurnālista Džamala Hašogi slepkavības audioierakstu, vēsta laikraksts The Washington Post, atsaucoties uz vārdā neminētiem avotiem, kas ir pazīstami ar šo lietu.

Vai Trampa kaujinieciskā retorika materializējusies reālos draudos? © DIENA(11)

Pēc tam, kad tapa zināms par miljardierim Džordžam Sorosam, ASV eksprezidentam Barakam Obamam, prezidenta amata kandidātei Hilarijai Klintonei un raidorganizācijai CNN adresētiem sūtījumiem, kuros bijuši spridzekļi, vairāki ASV mediji ieskicē visus šos cilvēkus un organizācijas vienojošo - tie visi bijuši Trampa un viņa piekritēju kareivīgās retorikas mērķi.

Tramps aicina medijus izbeigt "naidīgumu un uzbrukumus"

ASV prezidents Donalds Tramps trešdien aicināja medijus izbeigt to "nebeidzamo naidīgumu" un "aplamos uzbrukumus", kad viņš izteica komentārus par spridzekļiem, kas trešdien bija nosūtīti eksprezidentam Barakam Obamam, citiem demokrātu politiķiem un telekanālam CNN.

Obamam, Klintonei un raidsabiedrībai CNN sūtīti spridzekļi © DIENA(15)

Vien dažas dienas pēc tam, kad izskanēja ziņa par miljardierim Džordžam Sorosam adresētu sūtījumu, kurā, iespējams, atradies spridzeklis, nu atklātībā nākusi informācija par to, ka nāvējoši sūtījumi adresēti arī ASV eksprezidentam Barakam Obamam un ASV prezidenta Donalda Trampa galvenajai konkurentei cīņā par prezidenta amatu Hilarijai Klintonei, vēsta BBC.