Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

ASV

Tramps apžēlo bijušo nacionālās drošības padomnieku Flinnu

ASV prezidents Donalds Tramps trešdien pilnībā apžēloja savu bijušo nacionālās drošības padomnieku Maiklu Flinnu, kurš bija atzinies melošanā federālajiem izmeklētājiem par saviem kontaktiem ar Krievijas vēstnieku, bet janvārī atsauca savu atzīšanos.

Kalifornija maksājusi miljoniem dolāru bezdarbnieka pabalstos cietumniekiem(1)

Kalifornijas štata bezdarbnieka pabalstu maksāšanas sistēma ir tik slikti funkcionējoša, ka štats ir apstiprinājis vairāk nekā 140 miljonu ASV dolāru izmaksāšanu bezdarbnieka pabalstos vismaz 35 000 cietumnieku, tai skaitā labi zināmiem notiesātiem slepkavām, otrdien paziņoja vietējie un federālie prokurori.

Baidenam ļauj sākt varas pārejas procesu © DIENA(9)

ASV sperts vēl viens solis tuvāk jaunās administrācijas izveidei pēc tam, kad valdības aģentūra General Services Administration (GSA), kas atbild par prezidenta varas pārejas procesa nodrošināšanu, atzinusi, ka Džo Baidens uzskatāms par "acīmredzamo uzvarētāju" ASV prezidenta vēlēšanās, vēsta BBC. Pašreizējais prezidents Donalds Tramps Twitter paziņojis, ka joprojām neatzīst sakāvi vēlēšanās, taču valsts interesēs mudina GSA un savu komandu darīt to, ko paredz varas pārejas protokols.

Baidens valsts sekretāra amatam izraudzījies Blinkenu(2)

ASV prezidenta amatā ievēlētais Džo Baidens pirmdien paziņoja, ka valsts sekretāra amatam izraudzījies pieredzējušo ārlietu padomnieku un bijušo valsts sekretāra vietnieku Entoniju Blinkenu, bet bijušo augstāko diplomātu Džonu Keriju - īpašā vēstnieka amatam klimata jautājumos.

Mediji: Baidens valsts sekretāra amatam izraudzījies Blinkenu(12)

Jaunievēlētais ASV prezidents Džo Baidens plāno valsts sekretāra amatam izvirzīt diplomātiskā dienesta veterānu Entoniju Blinkenu, un tas vārētu liecināt par gatavību atgriezties pie multilaterālisma, no kura savā ārpolitikā novērsies pašreizējais Baltā nama saimnieks Donalds Tramps, ziņo Savienoto Valstu mediji.