Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

ASV

Tramps aicina republikāņus un demokrātus strādāt kopā(2)

ASV prezidents Donalds Tramps, runājot trešdien pēc nule kā notikušajām starpvēlēšanām, kurās Kongresa apakšnams nonācis demokrātu kontrolē, pauda cerību, ka republikāņi un demokrāti spēs "strādāt kopā", piemēram, tādās jomās kā infrastruktūra un veselības aprūpe.

Tramps slavē starpvēlēšanu "lielo uzvaru"(9)

ASV prezidents Donalds Tramps nule kā notikušo starpvēlēšanu rezultātu cildinājis kā "lielu uzvaru", neraugoties uz to, ka viņa Republikāņu partija zaudējusi kontroli pār Pārstāvju palātu.

ASV sākusies narkobosa El Čapo tiesas prāva © DIENA(1)

Pastiprinātos drošības apstākļos un lielā slepenībā Bruklinā šonedēļ sākusies zvērināto izraudzīšanās tiesas prāvai pret vienu no pazīstamākajiem narkobaroniem Hoakinu "El Čapo" Gusmanu. Viņu tiesās ASV, jo dzimtās Meksikas valdība bija spiesta atzīt, ka nespēs tikt galā ar tik nopietnu pārbaudījumu.

ASV aicina Eiropu neatvieglot sankcijas Krievijai(2)

Eiropai nevajag atvieglot sankcijas, ko tā piemērojusi Krievijai, otrdien norādījusi augsta ranga ASV amatpersona, brīdinot, ka Maskava rada "skaidras un pašreizējas" briesmas Rietumiem, kas kļūst tikai lielākas.

Trampa pirmais lielais vēlēšanu pārbaudījums © DIENA(4)

Otrdien notiekošās ASV Kongresa starpvēlēšanas būs prezidenta Donalda Trampa lielākais vēlēšanu pārbaudījums kopš viņa uzvaras 2016. gadā. Starpvēlēšanas, kas notiek prezidenta četru gadu amata termiņa vidū, ir viens no Amerikas demokrātijas stūrakmeņiem un var būtiski ietekmēt administrācijas darbu līdz nākamajām prezidenta vēlēšanām. Starpvēlēšanās uz kārts būs trešdaļa Kongresa augšpalātas – Senāta – locekļu vietu un pilnīgi visas apakšpalātas – Pārstāvju palātas – vietas. Pašlaik abas likumdevēja palātas kontrolē Trampa pārstāvētā Republikāņu partija, bet aptaujas rāda, ka pēc vēlēšanām Pārstāvju palātā vairākumu varētu atgūt Demokrātu partija.

ASV un Turcija atceļ savstarpējās sankcijas

ASV un Turcija piektdien atcēlušas sankcijas, ko tās otras puses ministriem bija noteikušas augustā, kad pēc amerikāņu kristiešu mācītāja apcietināšanas Turcijā izraisījusies krīze bija sasniegusi kulminācijas punktu.

Tramps politiskajā kampaņā liek lietā video no slepkavas tiesas prāvas © DIENA(4)

ASV prezidents Donalds Tramps, mudinot iedzīvotājus starptermiņa Kongresa un Senāta vēlēšanās atbalstīt Republikāņu partijas kandidātus, mikroblogošanas vietnē Twitter izplatījis reklāmas rullīti, kurā izmantoti video materiāli no uz nāvi notiesāta slepkavas tiesas prāvas. Videomateriālā Demokrātu partija vainota divu policistu nāvē, kurus noslepkavoja minētais vīrietis. Video izsaucis neviennozīmīgu reakciju, un raidorganizācija CNN to vērtē kā pēdējos 30 gados visrasistiskāko politisko reklāmu.

Tramps pirms vēlēšanām izvelk imigrantu kārti © DIENA(7)

ASV prezidents Donalds Tramps ir pastiprinājis pretimigrantu retoriku pirms šomēnes gaidāmajām Kongresa starpvēlēšanām, pēc kurām viņa pārstāvētā Republikāņu partija varētu zaudēt kontroli parlamenta apakšpalātā – Pārstāvju palātā. Tādējādi Baltā nama saimnieks cer mobilizēt savu bāzes elektorātu un aizvilināt viņus līdz balsošanas urnām.

FIB izmeklē plānu nomelnot Milleru(2)

ASV Federālais izmeklēšanas birojs (FIB) veic izmeklēšanu par centieniem nomelnot īpašo prokuroru Robertu Milleru, kurš vada izmeklēšanu par Krievijas iejaukšanos Savienoto Valstu prezidenta vēlēšanās, otrdien paziņoja Millera birojs.