Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

ASV

Koens: Tramps zināja, ka maksājumi par klusēšanu ir aplami

ASV prezidenta Donalda Trampa bijušais advokāts Maikls Koens piektdien intervijā telekanālam ABC sacīja, ka Tramps licis maksāt par klusēšanu sievietēm, kurām atbilstoši apsūdzībām bijušas dēkas ar Trampu, zinot, ka šādi maksājumi ir aplami.

Tramps noliedz, ka būtu licis savam advokātam pārkāpt likumu

ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien noliedza, ka būtu licis savam bijušajam advokātam Maiklam Koenam pārkāpt likumu, šādi reaģējot uz ziņām, ka Koenam par kampaņas finansēšanas pārkāpumiem un citiem noziegumiem piespriesti trīs gadi cietumā.

ASV apcietinātā Krievijas aģente atzīs vainu apsūdzībās(5)

ASV apcietinātā Krievijas pilsone Marija Butina, kas jūlijā tika aizturēta saistībā ar apsūdzībām, ka darbojusies kā nelegāla Krievija aģente, panākusi vienošanos par vainas atzīšanu, liecina dokumenti, ko pirmdien tiesā iesniedzis viņas advokāts.

Millers: Trampa toreizējam advokātam Krievijas pilsonis piedāvājis "politisku sinerģiju"(4)

ASV prezidenta Donalda Trampa bijušais personīgais advokāts Maikls Koens 2015. gadā tikās ar Krievijas pilsoni, kurš piedāvāja "politisku sinerģiju" ar Trampa vēlēšanu kampaņu un ierosināja Trampa tikšanos ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, piektdien paziņoja ASV īpašais prokurors Roberts Millers, kurš vada izmeklēšanu par Krievijas iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās 2016.gadā.

Millers iesaka nepiespriest cietumsodu Flinnam(6)

ASV īpašais prokurors Roberts Millers, kurš vada izmeklēšanu par Krievijas iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās, otrdien ieteica nepiespriest cietumsodu prezidenta Donalda Trampa bijušajam nacionālās drošības padomniekam Maiklam Flinnam, ņemot vērā, ka Flinns sadarbojās ar izmeklēšanu.

ASV karavīri pie Meksikas robežas strādās ilgāk(1)

ASV Aizsardzības ministrija otrdien nolēma paturēt vairākus tūkstošus aktīvā dienesta karavīru pie ASV robežas ar Meksiku vismaz līdz janvāra beigām, pagarinot pretrunīgi vērtēto karavīru dislokācijas misiju, kuras mērķis ir palīdzēt robežsargiem tikt galā ar patvēruma meklētāju pieplūdumu.

Buša seniora pēdējie vārdi pirms nāves veltīti dēlam: Arī es tevi mīlu © DIENA(3)

Nupat mūžībā aizgājušais ASV eksprezidents Džordžs Bušs vecākais vēl mirkli pirm nāves telefoniski sazinājies ar savu dēlu - Džordžu Bušu jaunāko. Dēls, kurš gāja tēva pēdās un arī bija ASV prezidents, turklāt divus termiņus pēc kārtas, telefonsarunā norādīja senioram, ka viņš bijis lielisks tēvs, raksta The New York Times. Džordža Buša seniora pēdējie vārdi pirms nāves bija veltīti dēlam: "Arī es tevi mīlu."

ASV plāno ielu pie Saūda Arābijas vēstniecības nosaukt Hašogi vārdā

Vietējās amatpersonas vienā no ASV galvaspilsētas Vašingtonas rajoniem ir nobalsojušas par to, lai iela pie Saūda Arābijas vēstniecības tiktu nosaukta noslepkavotā žurnālista Džamala Hašogi vārdā. Ja šo konsultatīvās komisijas lēmumu apstiprinās pilsētas dome, tad ielas posms, kas iet gar plašo vēstniecības ēku Fogibotomas rajonā, tiks ceremoniāli pārdēvēts par Džamala Hašogi ceļu.

Aļasku satricina septiņu magnitūdu zemestrīce

Spēcīga septiņu magnitūdu zemestrīce piektdien satricinājusi ASV Aļaskas štata dienviddaļu, pavēstīja seismologi. Amatpersonas štata dienvidu krastā izsludinājušas cunami trauksmi.