Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

ASV

Elektori nodos balsis par nākamo ASV prezidentu © DIENA(15)

Elektori visos 50 ASV štatos un Kolumbijas distriktā atbilstoši 3. novembra vēlēšanu rezultātiem šodien nobalsos par to, kurš nākamos četrus gadus būs ASV prezidents un viceprezidents. Šī būs diena, kurā, kā raksta USA Today, pēc izgāšanās ar sūdzībām tiesās, balsu pārskaitīšanas vairākos štatos, patiesībai neatbilstošu apgalvojumu un sazvērestības teoriju izplatīšanas, pašreizējais prezidents Donalds Tramps saņems elektoru verdiktu. Pārliecinošs vairākums ekspertu ir vienisprātis, ka nekādi īpaši pārsteigumi nav gaidāmi un ka no 538 elektoriem 306 nobalsos par demokrātu kandidātu Džo Baidenu, bet 232 – par Trampu. Lai kļūtu par prezidentu, ir jāsaņem 270 elektoru balsis.

Tramps turpina apšaubīt vēlēšanu rezultātus © DIENA(15)

Novembra vēlēšanās sakāvi cietušais ASV prezidents Donalds Tramps vēl aizvien nav gatavs samierināties ar valsts iedzīvotāju gribu. Aizvadītās nedēļas nogalē viņš centās piespiest Džordžijas štata vadību ne tikai atkārtoti pārskatīt vēlēšanu biļetenus, bet arī izvirzīt elektorus, kuri būtu gatavi pārkāpt likumu un tradīciju un atdot savas balsis par Trampu, nevis štatā uzvarējušo Džo Baidenu.

ASV aicina Vāciju un ES apturēt Nord Stream 2 būvi(11)

Amerikas Savienotās Valstis aicina Vāciju un Eiropas Savienību (ES) apturēt gāzesvada Nord Stream 2 būvi, sestdien intervijā laikrakstam Handelsblatt sacījusi ASV vēstniecības Berlīnē pagaidu pilnvarotā lietvede Robina Kvinvila.