Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

ASV

ASV Pārstāvju palātā maskas turpmāk būs obligātas(3)

ASV Pārstāvju palātā turpmāk sejas masku valkāšana būs obligāta, pavēstījusi spīkere Nensija Pelosi, šādi reaģējot uz to, ka republikāņu likumdevējam, kas regulāri atteicies valkāt masku, Covid-19 testa rezultāts bijis pozitīvs.

Baidens sola miljardus nevienlīdzības mazināšanai © DIENA(9)

Prezidenta amata kandidāts no Demokrātu partijas Džo Baidens nule publiskotajā plānā rasu ekonomiskās nevienlīdzības mazināšanai ASV solījis veltīt 30 miljardu aizdevumos un atbalsta programmās mazajiem uzņēmumiem. Šis ir viens no četriem pīlāriem Baidena stratēģijā koronavīrusa smagi skartās ASV ekonomikas ''restartēšanai''.

Amerikāņi pametuši konsulātu Ķīnā © DIENA(5)

ASV un Ķīnas attiecības pēdējos gados ir kļuvušas arvien saspīlētākas, un bieži izskan apgalvojums, ka abas lielvaras atrodas uz jauna Aukstā kara sliekšņa. Nu pēdējā saasinājumu vilnī pirmdien Pekina padzina amerikāņus no konsulāta Sičuaņas provinces Čendu pilsētā. Tā bija atbilde uz amerikāņu rīcību pagājušajā nedēļā, kad ķīniešiem bija jāpamet pārstāvniecība Hjūstonā. Amerikāņi vaino ķīniešus spiegošanā, bet Ķīna pārmet ASV agresiju, tomēr aiz strīdiem slēpjas dziļāks konflikts par ietekmi pasaulē.

Kalifornija kļuvusi par ASV štatu ar vislielāko Covid-19 gadījumu skaitu

Kalifornija trešdien paziņoja, ka ir kļuvusi par ASV štatu ar vislielāko Covid-19 gadījumu skaitu, apsteidzot Ņujorku. Štata veselības aizsardzības amatpersonas pavēstīja, ka Kalifornijā ir reģistrēti 413 576 inficēšanās ar jauno koronavīrusu gadījumi, un 7870 no inficētajiem ir miruši.

Tramps joprojām cer uz vīrusa drīzu izzušanu © DIENA(7)

Amerikas Savienotajās Valstīs jaunā koronavīrusa (SARS-Cov-2) izraisītā saslimšana un tās radītās komplikācijas prasījušais jau 160 tūkstošu cilvēku dzīvību, bet kopumā valstī reģistrēti vairāk nekā trīsarpus miljoni ar Covid-19 sasirgušo. Medicīnas personāls vairākos štatos brīdina par pārslodzi un aprīkojuma trūkumu.

Baidens: Krievija un Ķīna mēģina graut demokrātiju ASV(28)

Krievija un Ķīna mēģina graut demokrātiju ASV pirms novembrī paredzētajām prezidenta vēlēšanām, paziņojis Demokrātu partijas prezidenta amata kandidāts Džo Baidens, atsaucoties uz izlūkdienestu ziņojumiem, kurus viņš tagad saņem.

Apdzēsts ugunsgrēks uz ASV karakuģa(4)

Ceturtdien apdzēsts ugunsgrēks, kurš pirms vairāk nekā četrām dienām izcēlās uz ASV desanta kuģa USS Bonhomme Richard karaflotes bāzē Sandjego pilsētā, ziņo militārpersonas.