Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +10 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 17. februāris
Konstance, Donats

Eiropa

Francijā turpinās streiks pret pensiju reformu(3)

Francijā piektdien, 6.decembrī, otro dienu pēc kārtas norisinās strādājošo streiks, arodbiedrībām turpinot plašus protestus pret prezidenta Emanuela Makrona iecerēto pensiju sistēmas reformu, un visā valstī ir paralizēta satiksme.

Pārbaudījums Makrona reformai © DIENA(12)

Gandrīz pilnībā apturēta metro sistēma Parīzē, nekursējoši iekšzemes un starptautiskie vilcieni, simtiem atceltu avioreisu, slēgtas skolas un milzu sastrēgumi uz autoceļiem. Streiks, ko ceturtdien sāka Francijas sabiedriskā transporta nozarē strādājošie, skolotāji, aviokompāniju darbinieki, gaisa satiksmes kontrolieri un pastnieki, faktiski paralizējis ikdienas dzīvi visā valstī. Sagaidāms, ka šāda situācija Francijā valdīs vēl dienām vai pat nedēļām ilgi.

Pret Čehijas premjeru Babišu varētu tikt atsākta kriminālizmeklēšana

Čehijas premjerministram Andrejam Babišam atkal draud kriminālizmeklēšana par krāpšanu un ļaunprātīgu Eiropas Savienības (ES) līdzekļu izmantošanu, jo septembrī pieņemtais lēmums pārtraukt izmeklēšanu bija sasteigts un nelikumīgs, trešdien paziņoja virsprokurors Pavels Zemans.

NATO gadadienas sanāksme ķildu ēnā © DIENA(12)

Ziemeļatlantijas līguma organizācija (NATO) šogad atzīmē dibināšanas 70. gadskārtu, kam par godu otrdien un trešdien netālu no Londonas pulcēsies alianses 29 dalībvalstu vadītāji. Taču svinības aizēnos NATO iekšējās domstarpības. Tās nesen ļoti spilgti izgaismoja Francijas prezidenta Emanuela Makrona paziņojums, ka alianse piedzīvo "smadzeņu nāvi". Šonedēļ notiekošo sanāksmi oficiāli dēvē nevis par samitu, bet gan par līderu tikšanos, kuras noslēgumā dalībvalstu vadītāji nenāks klajā ar kopīgu paziņojumu un NATO nākotnes plāniem.