Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Eiropa

Oficiāli sākas cīņa par Lielbritānijas premjera amatu(2)

Pirmdien oficiāli sākusies kampaņa cīņā par Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas pēcteča vietu, kurā šobrīd favorīts ir bijušais Londonas mērs un ārlietu ministrs Boriss Džonsons. Meja, kas cietusi neveiksmi, cenšoties panākt Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), piektdien atkāpās no Konservatīvās partijas līdera amata. Pretenzijas stāties viņas vietā pieteikuši 11 kandidāti.

Boriss Džonsons sola nemaksāt Lielbritānijas ''šķiršanās rēķinu''(12)

Bijušais Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons solījis, ka Apvienotā Karaliste nemaksās 39 miljardu sterliņu mārciņu (44 miljardu eiro) tā dēvēto šķiršanās rēķinu par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) gadījumā, ja viņš kļūs par premjerministru un ja netiks panākti labāki nosacījumi Lielbritānijas aiziešanai no bloka.

ES plāno uzbūvēt astoņus superdatorus(1)

Eiropas Savienība (ES) plāno uzbūvēt astoņus superdatorus, lai atbalstītu zinātniekus, rūpniecību un uzņēmējdarbību, piektdien paziņojusi Eiropas Komisija (EK).

Spēkā stājusies ES autortiesību direktīva(21)

Ceturtdien stājušās spēkā pretrunīgi vērtētās izmaiņas Eiropas Savienībā (ES) autortiesību noteikumos, un dalībvalstīm doti divi gadi, lai iestrādātu šīs izmaiņas savos likumos.

Dānijas premjers iesniedzis atlūgumu

Dānijas premjerministrs Larss Loke Rasmusens, kura vadītais centriski labējais bloks nule kā notikušajās parlamenta vēlēšanās zaudējis opozīcijas kreisajam blokam, ceturtdien iesniedzis atlūgumu.

Meja atkāpjas, bet Brexit neziņa paliek © DIENA

Apvienotās Karalistes premjerministre Terēza Meja no piektdienas oficiāli vairs nebūs valdošās Konservatīvās partijas līdere, tādējādi ievadot arī savu aiziešanu no valdības vadītājas posteņa.