Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Eiropa

Parīze plāno aizliegt tūristu autobusus pilsētas centrā

Parīze plāno aizliegt tūristu autobusus pilsētas centrā, lai pamudinātu pilsētas viesus staigāt, braukt ar divriteni vai izmantot sabiedrisko transportu un tādējādi mazinātu sūdzības par masu tūrisma radītajām neērtībām, paziņojis Parīzes mēra vietnieks Emanuels Greguārs.

Par EP spīkeru ievēlēts Sasoli

Par Eiropas Parlamenta (EP) priekšsēdētāju otrdien ievēlēts sociālistu kandidāts Dāvids Marija Sasoli. Otrajā balsošanas kārtā no 667 deputātiem, kuru biļeteni atzīti par derīgiem, par Sasoli balsojuši 345.

No Meksikas deportēto migrantu skaits jūnijā pieaudzis par 33%(2)

Meksika jūnijā deportējusi par 33% vairāk ārvalstnieku nekā maijā, paziņojušas vietējās amatpersonas. Tas noticis pēc tam, kad valsts piekrita "līdz šim nepieredzētiem pasākumiem", lai samazinātu migrāciju un izvairītos no ASV prezidenta Donalda Trampa plānotajiem muitas tarifiem.

Arestētā migrantu glābēja šķeļ Eiropu © DIENA(34)

Itālijā arestētā vāciete Karola Rakete, kuras vadītais glābšanas kuģis Sea-Watch 3 ar vairākiem desmitiem Vidusjūrā izglābtu afrikāņu migrantu uz borta aizvadītajā nedēļā bez atļaujas piestāja Lampedūzas salā, ir kļuvusi par jauno simbolu migrācijas krīzei Eiropā.

Sociālisti un zaļie: Leiena nav piemērota EK prezidenta amatam

Uz ziņām, ka Eiropadomes prezidents Donalds Tusks otrdien aicinājis Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderus uz Eiropas Komisijas (EK) prezidenta amatu izvirzīt pašreizējo Vācijas aizsardzības ministri Urzulu fon der Leienu, jau negatīvi reaģējuši Eiropas Parlamenta (EP) deputāti, kas pārstāv sociālistus un zaļos.

Atsācies ES samits

Atkārtoti atliktais Eiropas Savienības (ES) samits, kurā dalībvalstu līderiem jāvienojas par bloka augstāko amatu sadali, otrdien beidzot atsācies, Twitter paziņojis Eiropadomes prezidenta Donalda Tuska preses sekretārs Prebens Āmans.

Tusks aicina uz EK prezidenta amatu izvirzīt Leienu(5)

Eiropadomes prezidents Donalds Tusks otrdien aicinājis Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderus uz Eiropas Komisijas (EK) prezidenta amatu izvirzīt pašreizējo Vācijas aizsardzības ministri Urzulu fon der Leienu, aģentūra DPA uzzinājusi no uzticamiem avotiem.

Diskutēs par reformām Ukrainā © DIENA(1)

Kopš Maidana revolūcijas pirms pieciem gadiem Ukraina ar starptautiskās sabiedrības atbalstu ir padarījusi daudz, lai īstenotu visaptverošas un smagas reformas un pietuvinātu valsti eiroatlantiskajai saimei. Tomēr Ukrainai joprojām ir daudz darāmā, lai kādreiz sasniegtu pēc revolūcijas izvirzītos mērķus – iestāties Eiropas Savienībā un NATO.

Līdz otrdienai pārtrauc ES samitu(16)

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderiem nav izdevies vienoties par bloka augstāko amatu sadali, un tālākās sarunas atliktas līdz otrdienai, pēc 20 stundas ilgušajām sarunām pavēstījis Eiropadomes prezidenta Donalda Tuska pārstāvis Prebens Āmans.