Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Eiropa

Mediji: Lukašenko apliecināja vasaļa lomu © DIENA(23)

Publiski joprojām nav zināmas detaļas vairāk nekā četras stundas ilgušajām sarunām starp Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko un Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, kas pirmdien notika Sočos. Un arī tas, kādu rīcību no Lukašenko puses nākotnē Krievijas prezidents pieprasīja apmaiņā pret atbalstu Baltkrievijas prezidentam, kura ievēlēšanas amatā leģitimitāti 9. augusta vēlēšanās apšauba ne tikai Baltkrievijas opozīcija, bet arī daudzu pasaules valstu valdības.

Ar piesardzīgu attieksmi © DIENA(1)

Latvija piekristu vienota saslimšanas ar Covid-19 rādītāja, pie kura jāievēro pašizolācija, ieviešanai visā Šengenas zonā, ja izdotos panākt vienošanos par savstarpēji salīdzināmiem kritērijiem, lai šādu slieksni varētu noteikt. Šādu Veselības ministrijas nostāju Dienai pauda tās Komunikācijas departamenta direktors Oskars Šneiders.

Eiropā strauji pieaug ar vīrusu inficēto skaits © DIENA(7)

Sākoties aukstākam un drēgnākam laikam, Eiropā atgriezušās bažas par jaunā koronavīrusa (SARS-CoV-2) plaša mēroga uzliesmojumu. Valstu līderi sāk apsvērt dažādu pulcēšanās un pārvietošanās ierobežojumu lietderību – briti aizliedz pulcēties grupās, kas lielākas par sešiem cilvēkiem, bet Francija cer uz reģionāla mēroga ierobežojumiem.

Lukašenko Krievijā uzzinās atbalsta cenu © DIENA(32)

Šodien plānota Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko vizīte Sočos, kas iecerēta kā galvenā Kremļa atbalsta demonstrācija ilggadējam baltkrievu līderim. Lukašenko pēdējā mēnesī nācies stāties pretī simtiem tūkstošiem protestētāju, kuri uzskata, ka viņam ir laiks pamest amatu, un pauž viedokli, ka 9. augustā notikušās prezidenta vēlēšanas nav bijušas godīgas, demokrātiskas un tāpēc nav leģitīmi oficiālie vēlēšanu rezultāti, kas apliecina viņa pārliecinošo uzvaru.