Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Eiropa

Francijai arī Ziemassvētkos draud transporta sistēmas paralīze(1)

Paaudzis risks, ka arī Ziemassvētku brīvdienās Francijā turpināsies sabiedriskā transporta sistēmā strādājošo streiks, jo radikālās dzelzceļnieku arodbiedrības CGT līderis Filips Martiness paziņojis, ka premjerministra Eduāra Filipa stūrgalvīgā turēšanās pie iecerētās pensiju sistēmas reformas liedz streiku pārtraukt.

Džonsona jaunās valdības augstākā prioritāte ir Brexit(1)

Lielbritānijas karaliene Elizabete II atklājusi parlamenta apakšnama jaunā sasaukuma darbu, nolasot premjerministra Borisa Džonsona jaunās valdības programmu, kurā kā augstākā prioritāte izvirzīta izstāšanās no Eiropas Savienības (ES).

EP aicina Krieviju atcelt likumu par "ārvalstu aģentiem"(2)

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti aicina Krieviju nekavējoties atcelt likumu par "ārvalstu aģentiem", paužot bažas par tā nesenajiem grozījumiem, kas ļauj vajāt arī blogerus un neatkarīgos žurnālistus, portālam Diena.lv pavēstīja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.

Apvienotās Karalistes jaunievēlētais parlaments sāk darbu © DIENA

Notikumiem bagāta nedēļa sagaidāma Vestminsterā, kur darbu uzsāks Apvienotās Karalistes jaunievēlētais parlaments. Karaliene Elizabete II formāli atklās parlamenta darbu ceturtdien. Jau pirms tam likumdevēja locekļus sagaida vairāki ceremoniāli pienākumi, bet pēc tam viņi varētu debatēt un balsot par izstāšanās vienošanos ar Eiropas Savienību (ES), ko premjerministrs Boriss Džonsons vēlas iekļaut parlamenta dienaskārtībā līdz Ziemassvētkiem.