Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -1 °C
Apmācies
Piektdiena, 28. februāris
Skaidrīte, Justs, Skaidra

Eiropa

ES baidās, ka Lībija var kļūt par otru Sīriju © DIENA(14)

Patvaļas pārņemtā Lībija var kļūt par otru Sīriju, brīdinājusi Eiropas Savienība (ES), kas cenšas panākt, lai Ziemeļāfrikas valstī par varu karojošās frakcijas noslēgtu pamieru. Ar energoresursiem bagāto Lībiju jau gadiem ir pārņēmušas bruņotas cīņas starp dažādiem grupējumiem, kuri ir pieslējušies vai nu ārkārtīgi vājajai valdībai valsts rietumos, vai arī ģenerālim Halīfam Haftaram, kuram pakļautie spēki kontrolē valsts austrumus.

Francijā turpinās plaši protesti pret pensiju reformu

Dzelzceļa darbinieki, skolotāji, ārsti, advokāti un citu profesiju pārstāvji ceturtdien Francijā pievienojušies protestiem un streikiem pret Francijas prezidenta Emanuela Makrona iecerēto pensiju sistēmas reformu.

Horvātijas prezidenta vēlēšanās uzvarējis Milanovičs

Horvātijā svētdien notikušajā prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā uzvarējis bijušais premjerministrs Zorans Milanovičs no opozīcijā esošās Sociāldemokrātiskās partijas, pēc balsu saskaitīšanas gandrīz visos vēlēšanu iecirkņos paziņojusi vēlēšanu komisija.

Eiropadomes prezidents mudina nepieļaut vardarbības eskalāciju Irākā(6)

Irākā pēdējo nedēļu laikā pieredzētais vardarbības loks ir jāaptur, piektdien sacīja Eiropadomes prezidents Šarls Mišels, mudinot šajā valstī nepieļaut vardarbības eskalāciju pēc tam, kad ASV bruņotie spēki, izpildot prezidenta Donalda Trampa norādījumu, bezpilota lidaparātu triecienā Bagdādes lidostā nogalināja Irānas ģenerāli un Irākas kaujinieku komandieri.

Demisionē Ziemeļmaķedonijas premjerministrs

Ziemeļmaķedonijas premjerministrs Zorans Zaevs piektdien atkāpies no amata, paverot ceļu tehniskas valdības izveidošanai, kuras galvenais uzdevums būs organizēt pirmstermiņa vēlēšanas 12.aprīlī.