Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Eiropa

Tusks aicina uz EK prezidenta amatu izvirzīt Leienu(5)

Eiropadomes prezidents Donalds Tusks otrdien aicinājis Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderus uz Eiropas Komisijas (EK) prezidenta amatu izvirzīt pašreizējo Vācijas aizsardzības ministri Urzulu fon der Leienu, aģentūra DPA uzzinājusi no uzticamiem avotiem.

Diskutēs par reformām Ukrainā © DIENA(1)

Kopš Maidana revolūcijas pirms pieciem gadiem Ukraina ar starptautiskās sabiedrības atbalstu ir padarījusi daudz, lai īstenotu visaptverošas un smagas reformas un pietuvinātu valsti eiroatlantiskajai saimei. Tomēr Ukrainai joprojām ir daudz darāmā, lai kādreiz sasniegtu pēc revolūcijas izvirzītos mērķus – iestāties Eiropas Savienībā un NATO.

Līdz otrdienai pārtrauc ES samitu(16)

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderiem nav izdevies vienoties par bloka augstāko amatu sadali, un tālākās sarunas atliktas līdz otrdienai, pēc 20 stundas ilgušajām sarunām pavēstījis Eiropadomes prezidenta Donalda Tuska pārstāvis Prebens Āmans.

Eurostat: Latvijā maijā bezdarba līmenis tuvu ES vidējam(1)

Latvijā šogad maijā bezdarba līmenis bija 6,4%, un tas bija tikai nedaudz - par 0,1 procentpunktu - augstāks nekā Eiropas Savienībā (ES) vidēji, liecina pirmdien publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati, kas apkopoti par 24 bloka dalībvalstīm.

Somija ES prezidentūrā uzsvērs ilgtspēju © DIENA

Cīņa pret klimata pārmaiņām un Eiropas Savienības (ES) pilsoņu aizsardzība pret dažādiem apdraudējumiem, tostarp kiberuzbrukumiem, būs vieni no galvenajiem uzdevumiem, kurus sev ir izvirzījusi Somija, no 1. jūlija uz sešiem mēnešiem pārņemot ES Padomes prezidentūru.

ES paraksta tirdzniecības līgumu ar Vjetnamu(5)

Eiropas Savienība (ES) svētdien Hanojā parakstījusi tirdzniecības līgumu ar Vjetnamu, kas ir līdz šim vērienīgākā ekonomiskā vienošanās, kādu bloks noslēdzis ar kādu no Āzijas valstīm.

Francijā atzīmē Versaļas miera līguma simtgadi(1)

Versaļas pilī, Francijā, piektdien tiek atzīmēti simts gadi kopš Versaļas miera līguma parakstīšanas pēc Pirmā pasaules kara. Pasākumā tiks atzīmēta arī Francijas un ASV sadarbība kara laikā, ar ko Savienotās Valstis uznāca uz pasaules politiskās skatuves.

Karstuma dēļ Francijā slēdz 4000 skolu(3)

Francijā lielā karstuma dēļ slēgtas aptuveni 4000 skolas, no kurām daļa uz laiku kļūs par patvērumu ģimenēm, kas bēg no karstuma valsts dienvidos, piektdien paziņojis Francijas premjerministrs Eduārs Filips.

Vīnē mēģinās glābt kodolvienošanos(2)

Irānas un piecu lielvaru diplomāti piektdien tiekas Vīnē, lai mēģinātu glābt 2015. gadā noslēgto kodolvienošanos. Teherāna 8. maijā paziņoja, ka tā aptur divu līgumā noteikto solījumu izpildi, un izvirzīja Eiropai, Ķīnai un Krievijai divu mēnešu ultimātu, lai tās palīdzētu Irānai apiet ASV noteiktās sankcijas un pārdot naftu, pretējā gadījumā draudot atteikties no vēl diviem apņemšanās punktiem.

Atkal izskan bažas par Merkeles veselību © DIENA(22)

Laikā, kad Vāciju skāris pamatīgs karstuma vilnis, svelmei vietām tuvojoties +40 grādu atzīmei, pastiprinājušās bažas par Vācijas kancleres Angelas Merkeles veselību - viņa jau otro reizi nedaudz vairāk kā nedēļas laikā publiskā pasākumā redzama, ar grūtībām mēģinot savaldīt roku trīcēšanu, vēsta ārzemju mediji.