Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Eiropa

Navaļnijs atmodināts no komas(25)

Berlīnes klīnika Charite pirmdien paziņoja, ka Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs atmodināts no medicīniskās komas un reaģē uz viņam teikto.

Donbasā kritis viens Ukrainas karavīrs(2)

Ukrainas austrumos sadursmē ar Maskavas atbalstītajiem kaujiniekiem kritis viens Ukrainas karavīrs, pirmdien paziņojusi armija, norādot, ka tas viņiem ir pirmais kaujā kritušais kopš pamiera stāšanās spēkā pirms pusotra mēneša.

ES puse skeptiska par vienošanos ar britiem © DIENA(2)

Brexit sarunas starp Apvienoto Karalisti un Eiropas Savienību ir nonākušas tādā strupceļā, ka ES galvenais sarunvedējs Mišels Barnjē pagājušajā nedēļā, metot pie malas diplomātiju, atklāti pauda bažas, vai Lielbritānijas valdība tiešām vēlas panākt kādu vienošanos ar bloku, no kura formāli ir izstājusies. Lai gan abu pušu pārstāvji oficiāli saka, ka vēl saglabā cerību panākt vienošanos līdz gada beigām, jau tagad skaidrs, ka tas neizdosies līdz ES oktobra samitam, kurā bija paredzēts to formāli apstiprināt.

Minskā atkal aiztur protesta akciju dalībniekus(10)

Baltkrievijā turpinoties protesta kustībai pret prezidenta vēlēšanu falsifikāciju un autoritāro līderi Aleksandru Lukašenko, piektdien galvaspilsētā Minskā atkal notikušas varasiestāžu nesankcionētas protesta akcijas. Policija vairākus protestētājus aizturējusi.

Rekorddaudz migrantu šķērsojuši Lamanšu © DIENA(6)

Vairāk nekā 400 migrantu šķērsojuši Lamanšu trešdien, lai nelielās laivās no kontinentālās Eiropas nokļūtu Lielbritānijā. Tas ir jauns vienas dienas laikā šaurumu šķērsojušo nelegālo migrantu skaits, vēsta BBC.

Kremlis noliedz vainu Navaļnija indēšanā © DIENA(15)

Vācu eksperti ir snieguši valdībai "neapgāžamus pierādījumus", ka Krievijas prezidentam neērtais opozicionārs Aleksejs Navaļnijs ir ticis saindēts ar ķīmisku nervu reaģentu, kas pieder Novičok grupai. Kamēr Kremlis noliedz atbildību par notikušo, Vācija kopā ar NATO un Eiropas Savienību (ES) grasās vienoties par atbildes reakciju.