Laika ziņas
Šodien
Migla

Eiropa

Vēlēs Dauningstrītas bosu © DIENA(1)

Apvienotajā Karalistē valdošā Konservatīvā partija ceturtdien sāks izraudzīties savu nākamo līderi, kurš arī nomainīs amatā aizejošo premjerministri Terēzu Meju.

Junkers: Jaunu sarunu par Brexit vienošanos nebūs(3)

Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers otrdien potenciālos Lielbritānijas premjerministra amata kandidātus brīdināja, ka Eiropas Savienība nekad neiesaistīsies jaunās sarunās par Brexit vienošanos, kas panākta ar līdzšinējo britu premjeri Terēzu Meju.

Atkal arvien vairāk meklē patvērumu Eiropas Savienībā(17)

Pēc pēdējo gadu lejupslīdošās tendences Eiropas Savienībā (ES) atkal pieaug pirmreizējo patvēruma pieteikumu skaits, otrdien ziņo Vācijas mediji, atsaucoties uz Eiropas Patvēruma atbalsta biroja (EASO) datiem. Šā gada pirmajos četros mēnešos ES dalībvalstīs iesniegti 206 500 pieteikumu par patvēruma saņemšanu, ziņo mediju grupas Funke laikraksti. Tas ir par 15% vairāk nekā šajā pašā laikaposmā pērn, kad tika iesniegti 179 000 patvēruma pieprasījumu.

Polija cer sagaidīt vairāk amerikāņu karavīru © DIENA(4)

Polijas prezidents Andžejs Duda trešdien viesosies pie ASV prezidenta Donalda Trampa. Viens no valstu līderu sarunas galvenajiem tematiem būs iespējamā amerikāņu karavīru klātbūtnes palielināšana Centrāleiropas valstī. Tomēr diezin vai Varšavai izdosies pārliecināt Vašingtonu par pastāvīgas ASV militārās bāzes izveidi Polijas teritorijā. ASV un citas NATO dalībvalstis nosūtīja savus karavīrus uz Poliju un Baltijas valstīm, reaģējot uz Krievijas īstenoto Krimas sagrābšanu un iebrukumu Austrumukrainā 2014. gadā.

Oficiāli sākas cīņa par Lielbritānijas premjera amatu(2)

Pirmdien oficiāli sākusies kampaņa cīņā par Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas pēcteča vietu, kurā šobrīd favorīts ir bijušais Londonas mērs un ārlietu ministrs Boriss Džonsons. Meja, kas cietusi neveiksmi, cenšoties panākt Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), piektdien atkāpās no Konservatīvās partijas līdera amata. Pretenzijas stāties viņas vietā pieteikuši 11 kandidāti.

Boriss Džonsons sola nemaksāt Lielbritānijas ''šķiršanās rēķinu''(12)

Bijušais Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons solījis, ka Apvienotā Karaliste nemaksās 39 miljardu sterliņu mārciņu (44 miljardu eiro) tā dēvēto šķiršanās rēķinu par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) gadījumā, ja viņš kļūs par premjerministru un ja netiks panākti labāki nosacījumi Lielbritānijas aiziešanai no bloka.

ES plāno uzbūvēt astoņus superdatorus(1)

Eiropas Savienība (ES) plāno uzbūvēt astoņus superdatorus, lai atbalstītu zinātniekus, rūpniecību un uzņēmējdarbību, piektdien paziņojusi Eiropas Komisija (EK).