Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Krievija

Vienotajai Krievijai sarūgtinoši rezultāti Maskavas domes vēlēšanās © DIENA(4)

Krievijā valdošā partija Vienotā Krievija svētdien notikušajās vēlēšanās Maskavā cietusi vērā ņemamus zaudējumus. Provizoriskie rezultāti liecina, ka Vienotā Krievija 45 deputātu lielajā domē varētu būt tikusi pie 26 vietām. Kaut tas ļauj saglabāt vairākumu, partijas rezultāti šajās vēlēšanās ir aptuveni par trešdaļu sliktāki nekā iepriekšējās, vēsta Reuters.

Kamuflāžas vēlēšanas protestu pavadībā © DIENA(35)

Svētdien, 8. septembrī, Krievijas vēlētāji dosies pie balsošanas urnām, lai izraudzītos pārstāvjus reģionālajos un municipālajos parlamentos (pilsētu domēs), kā arī 19 Krievijas Federācijas subjektu gubernatorus. Līdz šim pašvaldību vēlēšanas nav izraisījušas tik lielu interesi ne valstī, ne pasaulē kā šonedēļ notiekošās.

Sencovs nogādāts Maskavā iespējamai cietumnieku apmaiņai

Ukrainas kinorežisors Oļehs Sencovs, kuram Krievijā piespriests 20 gadu cietumsods, no ieslodzījuma vietas Arktikā nogādāts Maskavā iespējamai cietumnieku apmaiņai, atsaucoties uz informētiem avotiem, vēsta Krievijas mediji. "Viņš ir nogādāts Maskavā apmaiņas procesa ietvaros," avots sacījis ziņu aģentūrai Interfax.

Pasaulē bažas par Krievijas peldošo AES © DIENA(27)

Vides aizsardzības organizāciju bažas izraisījis Krievijas jaunais lepnums – peldošā atomelektrostacija, kas ir vienīgais tāda veida objekts pasaulē. Pagājušajā nedēļā pēc svinīgas ceremonijas peldošais energobloks Akadēmiķis Lomonosovs no Murmanskas pa ziemeļu kuģošanas ceļu "devās" uz savu pastāvīgās bāzēšanas vietu – Peveku Čukotkas autonomajā apvidū, vēsta Newsru.com.

Putins sola atbildi uz ASV raķetes izmēģinājumu(8)

Krievijas prezidents Vladimirs Putins piektdien paziņoja, ka devis Aizsardzības ministrijai, Ārlietu ministrijai un citām institūcijam rīkojumu gatavot "simetrisku atbildi" uz vēl nesen aizliegtās raķetes izmēģinājumu, ko veikušas ASV.

Krievija palaiž kosmosā cilvēkveidīgu robotu(10)

Krievija ceturtdien palaida raķeti ar bezpilota kosmosa kuģi, kurā atrodas cilvēkam līdzīgs robots, kas pavadīs desmit dienas Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) un mācīsies, kā palīdzēt astronautiem.

Pilotu aukstasinība un iemaņas izglābj 233 dzīvības © DIENA(24)

233 cilvēki - 226 pasažieri un septiņi apkalpes locekļi - varēja atviegloti uzelpot pēc tam, kad pilotu meistarība un krietna deva veiksmes palīdzēja izvairīties no traģēdijas. Lidsabiedrības Ural Airlines laineris Airbus A321 veiksmīgi nosēdās kukurūzas laukā netālu no lidostas pēc tam, kad lidmašīna ielidoja kaiju barā un putni tika ierauti dzinējos, tos sabojājot.