Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Krievija

Krievija apšauba informāciju par Islāma valsts līdera nāvi(26)

Krievijas Aizsardzības ministrija svētdien apšaubījusi informāciju par džihādistu grupējuma Islāma valsts līdera Abu Bakra el Bagdadi iznīcināšanu ASV īpašo uzdevumu spēku operācijas gaitā Sīrijā Idlibas provincē, par ko ASV prezidents Donalds Tramps cita starpā izteicis pateicību arī Maskavai.

Krievija lūko nostiprināt ietekmi Āfrikā © DIENA(6)

Ar daudzu miljonu vērtu vienošanos parakstīšanu trešdien Sočos sākās pirmais Krievijas un Āfrikas samits. Krievijas prezidents Vladimirs Putins Melnās jūras kūrortā uzņem vairāk nekā 40 Āfrikas valstu vadītājus ar mērķi atjaunot savulaik ļoti ciešās politiskās un ekonomiskās attiecības un dot pretsparu Ķīnas, ASV un Eiropas ietekmei dabas resursiem bagātajā kontinentā.

Krievija kritizē Turcijas iebrukumu Sīrijā(5)

Dienu pirms Sočos gaidāmajām Krievijas prezidenta Vladimira Putina sarunām ar Turcijas kolēģi Redžepu Tajipu Erdoganu Krievija paudusi kritiku Turcijas iebrukumam kurdu kontrolētajos Sīrijas ziemeļaustrumos.

Krievija audzē ietekmi Tuvajos Austrumos © DIENA(19)

Šonedēļ paredzētās Krievijas diplomātiskās aktivitātes Persijas līča reģionā, visticamāk, kļūs par vēl vienu apliecinājumu tās interesēm padziļināt savu lomu un nozīmi Tuvajos Austrumos, kur līdz šim dominējošā bijusi Amerikas Savienoto Valstu ietekme. Interesanti, ka Krievijas līderi pamanījušies izlavierēt starp reģiona valstu domstarpībām, vienlaikus kopā ar Irānu palīdzot Sīrijas režīmam, pārdodot ieročus tā pretiniecei Turcijai, attīstot sadarbību ar Saūda Arābiju, kas vaino Irānu uzbrukumos tās naftas objektiem, un saglabājot draudzīgas attiecības ar Izraēlu, kurai reģionā nav daudz draugu.

Kremlis: Maduro drīzumā apmeklēs Krieviju(17)

Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro drīzumā apmeklēs Krieviju, piektdien pavēstīja Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs, krīzes māktās valsts līderim šādi, pēc visa spriežot, cenšoties vairot starptautisko atbalstu.

Krievijā saskaņā ar likumu pret "ekstrēmistiem" cietumsodu piespriež sešiem Jehovas lieciniekiem(26)

Krievijas dienvidrietumos Saratovā cietumsods piespriests sešiem Jehovas lieciniekiem, kuru reliģisko organizāciju Krievija pasludinājusi par aizliegtu un ekstrēmistisku organizāciju. Tiesa visus sešus atzina par vainīgiem līdzdalībā ekstrēmistu organizācijā. Viņiem piespriesti cietumsodi no diviem līdz trim ar pusi gadiem, ziņo konfesijas galvenais birojs Ņujorkā. Visi seši notiesātie plānojot pārsūdzēt spriedumu.

Krievija un Baltkrievija plāno veidot vienotu nodokļu kodeksu

Krievijas un Baltkrievijas integrācijas programmas ietvaros, sākot ar 2021.gadu, tiks apvienotas ekonomikas sistēmas, cita starpā arī pārejot uz vienotu nodokļu kodeksu, pirmdien vēsta Krievijas laikraksts Kommersant, atsaucoties uz programmas dokumentu, kura autentiskumu apstiprinājuši avoti Krievijas valdībā