Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Tuvie austrumi

Superdārgās F-35 pirmo reizi liktas lietā kaujas operācijā © DIENA(10)

ASV ražotie supermodernie lidaparāti F-35 pirmo reizi likti lietā reālā kaujas operācijā. Attēlus ar F-35 operācijas laikā publiskoja Izraēlas bruņotie spēki, norādot, ka lidmašīnas "jau divreiz izmantotas uzbrukumos divās dažādās frontēs", vēsta BBC. Jāatgādina, ka nesen Izraēla veica vairākus kaujas uzlidojumus Sīrijas teritorijā.

Irāna neapmierināta ar Eiropas vājajiem centieniem glābt kodolvienošanos © DIENA(6)

Lai gan Eiropas Savienības (ES) līderi ir pauduši apņēmību glābt 2015. gadā panākto vienošanos ar Irānu par tās kodolieroču programmas apturēšanu, Teherāna paziņojusi, ka Eiropas centieni šobrīd vēl neliecina par dzelžainu apņemšanos, jo vairāki ES uzņēmumi paziņojuši par investīciju iespējamo apturēšanu, ziņo vācu medijs Deutsche Welle (DW).

Palestīnieši atsauc sūtņus no četrām ES valstīm

Palestīniešu pašpārvalde atsaukusi sūtņus no Rumānijas, Čehijas, Ungārijas un Austrijas, jo šo valstu vēstnieki piedalījušies izraēliešu pieņemšanā par godu ASV vēstniecības pārcelšanai uz Jeruzalemi, trešdien pavēstīja palestīniešu administrācijas Ārlietu ministrija. Šo ES valstu sūtņus apmeklējuši pieņemšanu dienu pirms ASV vēstniecības atklāšanas, teikts paziņojumā.

Saasinās vardarbība palestīniešu teritorijās © DIENA(5)

Sadursmes starp palestīniešiem un Izraēlas drošības spēkiem turpinājās arī otrdien, kad Gazas joslā apbedīja daļu no 58 pirmdien protestu laikā nogalinātajiem palestīniešiem. Viņi piedalījās demonstrācijās pret ASV vēstniecības atklāšanu Jeruzalemē, kuras austrumu daļu palestīnieši redz kā savas nākotnes valsts galvaspilsētu. Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu taisnojās, ka ebreju karavīri bijuši spiesti atklāt uguni uz protestētājiem, lai aizsargātu savas valsts robežu. Gazā valdošā radikālā kustība Hamas ir solījusi atriebties par nogalinātajiem palestīniešiem.

Irānas ministram bijusi konstruktīva tikšanās ar Mogerīni par kodolvienošanos

Irānas ārlietu ministrs Mohamads Džavads Zarifs otrdien paziņoja, ka viņam bijusi "ļoti laba un konstruktīva" tikšanās arī Eiropas Savienības (ES) augsto ārlietu pārstāvi Federiku Mogerīni, ES turpinot centienus nosargāt pasaules lielvaru un Irānas kodolvienošanos, no kuras ASV pagājušajā nedēļā izstājās.

ANO izsakās skarbi par Izraēlas armijas rīcību Gazas joslā(24)

Šķiet, ka visi Gazas joslā protestējošie palestīnieši "atbilst tam", ka viņus drīkst nošaut Izraēlas armijas karavīri, neraugoties uz to, vai protestētāji rada tiešus draudus, otrdien pavēstīja ANO cilvēktiesību biroja pārstāvis sakariem ar presi Rūperts Kolvils.

Sadursmēs pie Gazas joslas robežas upuru skaits aug - jau 52 nogalinātie(7)

Protestētāju un Izraēlas spēku sadursmēs uz Gazas joslas un Izraēlas robežas nogalināti 52 palestīnieši un vairāk nekā 900 ievainoti, paziņojusi Gazas joslas Veselības ministrija. Tas ir lielākais vienā dienā nogalināto palestīniešu skaits kopš 2014. gadā notikušā kara starp Izraēlu un grupējumu Hamas, kas kontrolē Gazas joslu. Sadursmes izcēlušās piecos punktos gar Gazas joslas robežu.