Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +14 °C
Daļēji saulains
Trešdiena, 8. aprīlis
Dana, Dans, Danute, Edgars

Tuvie austrumi

Kārtējais amerikānis krīt no afgāņu karavīra rokas(2)

Sestdien Kabulā nogalināts amerikāņu karavīrs, bet vēl viens ievainots. Uzbrukumu sarīkojis afgāņu karavīrs, paziņoja NATO. "Sākotnējie ziņojumi rāda, ka uzbrucējs bija Afganistānas nacionālo aizsardzības un drošības spēku loceklis," teikts NATO paziņojumā. Uzbrucēju pēc tam likvidēja citi afgāņu karavīri, teikts paziņojumā.

Turcija un ASV sāk patrulēt Sīrijas ziemeļos(2)

Turcijas un ASV karavīri ceturtdien sākuši kopīgu patrulēšanu Menbižā, Sīrijas ziemeļos, ceturtdien pavēstīja Turcijas aizsardzības ministrs Hulusi Akars. Kopīgās patruļas ir daļa no centieniem mazināt spriedzi NATO sabiedroto starpā.

Krieviju vaino 1400 uzbrukumos civiliedzīvotājiem Sīrijā(21)

Berlīnē bāzēta sīriešu aktīvistu organizācija trešdien paziņojusi, ka dokumentējusi vairāk nekā 1400 gadījumus, kad Krievijas spēki Sīrijā uzbrukuši civiliedzīvotājiem un civilajiem mērķiem. Organizācija Sīrijas Arhīvs izveidojusi datubāzi ar vairāk nekā trim tūkstošiem apstiprinātu video, kuros fiksēti uzbrukumi laikā no 2015. gada septembra, kad Krievija sāka gaisa uzlidojumus Sīrijā, līdz šā gada septembrim.

Izraēla dod triecienus 80 Hamas objektiem Gazas joslā(7)

Izraēlas armija paziņojusi, ka, reaģējot uz palestīniešu kaujinieku sarīkot Izraēlas teritorijas apšaudi ar raķetēm, naktī uz sestdienu devusi triecienus aptuveni 80 ar radikālo islāmistu grupējumu Hamas saistītiem objektiem Gazas joslā.

Hašogi lieta: Saūda Arābija atkal "apmet kažoku" © DIENA(13)

Saūdu žurnālista Džamala Hašogi nonāvēšana Saūda Arābijas konsulātā Stambulā bijusi ar iepriekšēju nolūku - tā ar Saūda Arābijas valsts ziņu aģentūras starpniecību paziņojis ģenerālprokurors Šaihs Suods bin Abdullahs el Modžābs. Šis ir kārtējais pavērsiena punkts Saūda Arābijas izplatītajā versijā par notikušo.

Izraēla veic uzlidojumus Gazas joslā

Izraēlas kara lidmašīnas ceturtdienas rītā bombardējušas vairākus mērķus Gazas joslā, atbildot uz raķetes izšaušanu uz Izraēlas dienvidiem, paziņoja armija.

Saūda Arābijas amatpersona apgalvo, ka sākotnēji Hašogi plānots tikai sazāļot © DIENA(2)

Saūda Arābija ir atzinusies, ka žurnālists Džamals Hašogi tik tiešām gājis bojā konsulātā Turcijā, Stambulā, un Saūda Arābijas kroņprincis Mohammeds bin Salmāns trešdien nāks klajā ar pirmo publisko uzrunu kopš Hašogi pazušanas. Tikmēr kāda vārdā neminēta Saūda Arābijas amatpersona raidorganizācijai CNN esot apgalvojusi, ka sākotnējais plāns nav bijis Hašogi nogalināt.

Turcija sola atklāt visas Hašogi nāves detaļas

Turcija sestdien solīja, ka atklās visas saūdarābu žurnālista Džamala Hašogi nāves detaļas, ar šo paziņojumu nākot klajā pēc Saūda Arābijas amatpersonu atzīšanās, ka žurnālists miris tās konsulātā Stambulā.

Saūda Arābija atzīst Hašogi nāvi konsulātā Stambulā(8)

Saūda Arābija sestdien atzina, ka pazudušais žurnālists Džamals Hašogi miris Saūda Arābijas konsulāta Stambulā telpās, kā arī apgalvoja, ka tas noticis pēc "dūru cīņas", vēstīja Saūda Arābijas ziņu aģentūra SPA.