Laika ziņas
Šodien
Migla

Tuvie austrumi

Penss: Tramps ar Kimu tiksies nākamgad

ASV viceprezidents Maiks Penss ceturtdien paziņojis, ka Baltā nama saimnieks Donalds Tramps plāno tikties ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu nākamgad, taču nepieļaus vairs kļūdas, kas dotu iespēju nepildīt dotos solījumus.

Palestīnieši piekrīt jaunam pamieram Gazā © DIENA

Palestīniešu radikālā kustība Hamas, kas pārvalda Gazas joslu, otrdien piekrita pārtraukt raķešu uzbrukumus Izraēlas teritorijai. Vairāki cilvēki gājuši bojā Gazas joslā un Izraēlas dienvidos pirmdien un otrdien, kad palestīniešu kaujinieki un Izraēlas drošības spēki apmainījās ar intensīviem raķešu uzbrukumiem un uzlidojumiem.

Saasinoties situācijai ap Gazas joslu, draud izjukt miera centieni(1)

Saasinoties situācijai ap Gazas joslu, Izraēlas uzlidojumos palestīniešu anklāvā dzīvību zaudējot četriem, bet palestīniešu kaujinieku raķešu triecienos Izraēlā vienam cilvēkam, apdraudēti centieni panākt vairākus mēnešus ilgušo nekārtību apturēšanu.

Talibu uzbrukumā Afganistānā nogalināti 25 karavīri

Talibu uzbrukumā Farāhas provincē, Afganistānas rietumos, nogalināti vismaz 25 afgāņu valdības spēku karavīri, otrdien pavēstīja amatpersonas. Pēc uzbrukuma Poštkohas apgabalā kaujinieki gūstā sagrābuši vismaz 20 karavīrus, arī astoņus ievainotos, tāpat pārņēmuši savā kontrolē armijas bāzi.

Kārtējais amerikānis krīt no afgāņu karavīra rokas(2)

Sestdien Kabulā nogalināts amerikāņu karavīrs, bet vēl viens ievainots. Uzbrukumu sarīkojis afgāņu karavīrs, paziņoja NATO. "Sākotnējie ziņojumi rāda, ka uzbrucējs bija Afganistānas nacionālo aizsardzības un drošības spēku loceklis," teikts NATO paziņojumā. Uzbrucēju pēc tam likvidēja citi afgāņu karavīri, teikts paziņojumā.

Turcija un ASV sāk patrulēt Sīrijas ziemeļos(2)

Turcijas un ASV karavīri ceturtdien sākuši kopīgu patrulēšanu Menbižā, Sīrijas ziemeļos, ceturtdien pavēstīja Turcijas aizsardzības ministrs Hulusi Akars. Kopīgās patruļas ir daļa no centieniem mazināt spriedzi NATO sabiedroto starpā.

Krieviju vaino 1400 uzbrukumos civiliedzīvotājiem Sīrijā(21)

Berlīnē bāzēta sīriešu aktīvistu organizācija trešdien paziņojusi, ka dokumentējusi vairāk nekā 1400 gadījumus, kad Krievijas spēki Sīrijā uzbrukuši civiliedzīvotājiem un civilajiem mērķiem. Organizācija Sīrijas Arhīvs izveidojusi datubāzi ar vairāk nekā trim tūkstošiem apstiprinātu video, kuros fiksēti uzbrukumi laikā no 2015. gada septembra, kad Krievija sāka gaisa uzlidojumus Sīrijā, līdz šā gada septembrim.

Izraēla dod triecienus 80 Hamas objektiem Gazas joslā(7)

Izraēlas armija paziņojusi, ka, reaģējot uz palestīniešu kaujinieku sarīkot Izraēlas teritorijas apšaudi ar raķetēm, naktī uz sestdienu devusi triecienus aptuveni 80 ar radikālo islāmistu grupējumu Hamas saistītiem objektiem Gazas joslā.