Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +1 °C
Skaidrs
Piektdiena, 10. aprīlis
Anita, Anitra, Zīle, Annika

Tuvie austrumi

Bažas par uzbrukumu Idlibai © DIENA(13)

Sīrijas prezidentam Bašāram el Asadam lojālie spēki gatavojas uzbrukumam Idlibas provincei, kas ir pēdējā pret režīmu karojošo kaujinieku kontrolētā teritorija valstī, kur kopš 2011. gada turpinās iznīcinošs militārais konflikts. Pēdējās dienās notiek uzlidojumi dumpinieku pozīcijām Idlibā, bet nav zināms, kad valdības spēki sāks visaptverošu ofensīvu, lai atgūtu provinci. Ļoti iespējams, ka tas notiks pēc piektdien Teherānā paredzētās Irānas, Krievijas un Turcijas prezidentu tikšanās, kurā spriedīs par Idlibas nākotni.

Damaska pauž apņēmību atkarot visu Sīrijas teritoriju(12)

Pieaugot bažām, ka prezidentam Bašāram el Asadam lojālie spēki sāks pilna mēroga uzbrukumu pēdējam lielākajam nemiernieku anklāvam Idlibā, Sīrijas ārlietu ministrs Valids Mualems ceturtdien paziņojis, ka "Rietumu agresija" neatturēs Damasku no visas Sīrijas teritorijas atkarošanas.

Irāna ANO tiesā prasa apturēt "ASV veikto ekonomikas žņaugšanu"(1)

Irāna pirmdien pieprasīja, lai Hāgā bāzētā ANO Starptautiskā tiesa aptur sankcijas, ko Teherānai noteikušas Amerikas Savienotās Valstis, un apsūdzēja Vašingtonu, ka tā īstenojot sazvērestību, lai "ekonomiski žņaugtu" Irānu. Irāna iesniegusi prasību ANO tiesā saistībā ASV prezidenta Donalda Trampa lēmumu no jauna ieviest sankcijas, kas tika atceltas ar 2015. gada pasaules lielvaru un Irānas kodolvienošanos. Irāna apgalvo, ka ar Trampa lēmumu tiek pārkāpts 1955. gada līgums. Irāna skaidro tiesai, ka pasākumi nodara postu tās ekonomikai un apdraud tās pilsoņu labklājību.

ASV atceļ palestīniešiem vairāk nekā 200 miljonu dolāru palīdzību(11)

ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija piektdien paziņoja, ka ir atcēlusi palīdzības piešķiršanu vairāk nekā 200 miljonu ASV dolāru apmērā, kas sākotnēji bija paredzēta palestīniešiem Gazas joslā un Jordānas rietumkrastā, novirzot to citiem "augstas prioritātes projektiem citur".

Google bloķē ar Irānu saistītus "troļļu" kontus(1)

ASV interneta tehnoloģiju kompānija Google ceturtdien paziņoja, ka ir bloķējusi YouTube kanālus un citus kontus dezinformācijas kampaņai, kura ir saistīta ar Irānu. Pirms tam līdzīgus soļus bija spēruši sociālo mediju uzņēmumi Facebook un Twitter.