Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Tuvie austrumi

Izraēla atzinusies, ka likvidējusi Sīrijas reaktoru © DIENA(2)

Izraēla pirmo reizi oficiāli apstiprinājusi, ka 2007. gadā tās iznīcinātāji noslaucījuši no zemes virsas iespējamu kodolobjektu kaimiņvalstī Sīrijā. Telaviva arī brīdinājusi ebreju valsts lielāko ienaidnieci Irānu, ka neatļaus tai attīstīt atomieročus. Teherāna un sešas pasaules lielvaras 2015. gadā parakstīja vienošanos, kas ierobežo Irānas kodolprogrammu. Izraēla nekad nav atbalstījusi vienošanās noslēgšanu un cer, ka pašreizējais ASV prezidents Donalds Tramps panāks tās pārskatīšanu.

Irākā atrod 4000 gadus senu šumeru ostu

Irākas dienviddaļā itāļu un irākiešu arheoloģiskās ekspedīcijas gaitā uzietas 4000 gadus senas šumeru ostas drupas. Kā otrdien norādīja zinātnieki, šis svarīgais atklājums var pavērt jaunu skatu uz vienu no pasaules senākajām civilizācijām.

Izraēla par ieroču kontrabandu apsūdz Francijas konsulāta darbinieku

Izraēlā aizturēts Francijas konsulāta darbinieks saistībā ar apsūdzībām, ka viņš izmantojis oficiālu automašīnu, lai no Gazas joslas okupētajā Rietumkrastā kontrabandas ceļā nogādātu vairākus desmitus šaujamieroču, pirmdien pavēstīja Izraēlas varasiestādes.

Kremlis draud notriekt ASV raķetes, ja Savienotās Valstis dos triecienu Sīrijas režīmam © DIENA(81)

Ja ASV veiks uzbrukumu Sīrijas režīma spēkiem, Krievijas bruņotie spēki atbildēs, notriecot šajos uzbrukumos iesaistītās raķetes un dodot triecienu arī to palaišanas iekārtām, Krievijas armijas Ģenerālštāba priekšnieku Valēriju Gerasimovu citē valsts pārraudzītā ziņu aģentūra RIA Novosti. Gerasimovs norādīja, ka "Maskava atmaksās, ja tiks apdraudētas Krievijas militārpersonu dzīvības".