Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Tuvie austrumi

Saūda Arābijā pilnā sparā turpinās nāvessodu izpilde © DIENA(8)

Saūda Arābija atkal nonākusi cilvēktiesību organizāciju kritikas krustugunīs, ASV bāzētajai Human Rights Watch (HRW) paziņojot, ka jau šī gada pirmajos četros mēnešos Saūda Arābija atņēmusi dzīvību 48 ieslodzītajiem, bieži vien notiesātiem par nevardarbīgiem noziegumiem, kas saistīti ar narkotiku apriti.

Tiksies Armēnijas valdība un opozīcija © DIENA

Neskaidra politiskā nākotne sagaida Armēniju, kuras iedzīvotāju miermīlīgie protesti šonedēļ panāca ilggadējā valsts vadītāja Serža Sargsjana atkāpšanos. Valdības un opozīcijas pārstāvji trešdien tiksies, lai mēģinātu atrisināt politisko krīzi, kuru izraisīja desmit gadus prezidenta amatā aizvadījušā Sargsjana iecelšana par premjerministru. Sargsjana vadītā konservatīvā Republikāņu partija dominē Armēnijas politikā, tāpēc ir grūti iedomāties, ka tā varētu piekrist opozīcijas prasībai sarīkot ārkārtas vēlēšanas.

Rietumvalstis var mēģināt apiet Krievijas veto ANO Drošības padomē © DIENA(12)

Rietumiem stingrākus mērus pret Sīrijas prezidenta Bašāra el Asada režīmu, kuru ASV un sabiedrotās apvaino ķīmisko ieroču izmantošanā, liedz pieņemt ANO Drošības padomes darbības principi, kas paredz pastāvīgajām padomes dalībvalstīm veto tiesības jebkurā no jautājumiem. Krievija jau 11 reizes izmantojusi veto tiesības, lai pasargātu savu sabiedroto Sīriju, taču eksistē mehānisms, kā Rietumi var panākt sev vēlamo un apiet Krievijas veto Drošības padomē, vēsta The Guardian.

Makrons aicina ASV neizstāties no kodolvienošanās ar Irānu(3)

Francijas prezidents Emanuels Makrons svētdien aicinājis ASV prezidentu Donaldu Trampu neizstāties no 2015. gadā noslēgtās pasaules lielvaru kodolvienošanās ar Irānu, kas paredz starptautisko sankciju atcelšanu apmaiņā pret Irānas kodolprogrammas ierobežošanu, uzsvērdams, ka labākas alternatīvas šobrīd nav.

Sprādzienā Kabulas vēlētāju reģistrācijas centrā 48 bojāgājušie

Vismaz 48 cilvēki svētdien gājuši bojā un vēl 112 ievainoti spridzinātāja pašnāvnieka sarīkotā eksplozijā Kabulas vēlētāju reģistrācijas centrā, paziņojušas Afganistānas amatpersonas. Atbildību par sprādzienu uzņēmies džihādistu grupējums Islāma valsts. Kā teikts paziņojumā, ko izplatījusi šā grupējuma propagandas struktūra Aamaq, sprādziens bijis vērsts pret "šiītu atkritējiem".

OPCW eksperti beidzot ielaisti Dūmā © DIENA(7)

Divas nedēļas pēc tam, kad 7. aprīlī Dūmā, Damaskas pievārtē, noticis uzbrukums, kurā pēc Rietumvalstu teiktā izmantoti ķīmiskie ieroči, pilsētā ielaisti Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijas (OPCW) eksperti. Par to vispirms paziņojusi Krievijas Ārlietu ministrija, bet vēlāk apstiprināja arī OPCW. Jāatgādina, ka Krievija jau šīs nedēļas sākumā solīja, ka OPCW komanda Dūmā varēšot ierasties un pierādījumus sākt ievākt trešdien, tomēr šajā dienā ANO spēki, kas devās izlūkot teritoriju pirms ķīmisko ieroču inspektoru ierašanās, tikuši apšaudīti, tāpēc todien OPCW ekspertiem piekļuve notikuma vietai netika atļauta, ziņoja Reuters.