Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Tuvie austrumi

Abass pārvēlēts PAO priekšsēdētāja amatā

Palestīniešu augstākā likumdošanas institūcija piektdien Mahmudu Abasu pārvēlējusi palestīniešu pašpārvaldes prezidenta un Palestīnas Atbrīvošanas organizācijas (PAO) izpildkomitejas priekšsēdētāja amatā.

Zemestrīcē Irānā ievainots 31 cilvēks

Irānas dienvidus trešdien satricinājusi 5,2 magnitūdas stipra zemestrīce, ievainojot vismaz 31 cilvēku un sabojājot elektroapgādes un sakaru līnijas, ziņo mediji.

Irānā sievietes pārģērbjas par vīriešiem, lai noskatītos futbola maču © DIENA(2)

Ievērību sociālajos tīklos un arī pasaules lielākajos medijos izpelnījušās vairākas sievietes Irānā, kuras pārģērbušās par vīriešiem, lai klātienē noskatītos futbola maču. Fotoattēli ar sievietēm, kuras iekļuvušas futbola stadionā, pārpublicēti gan Tuvajos Austrumos populārās sociālās saziņas vietnēs, gan Rietumvalstu medijos.

IAEA rīcībā nav ticamu ziņu par Irānas centieniem iegūt kodolbruņojumu pēc 2009. gada(3)

ANO Starptautiskā atomenerģijas aģentūra (IAEA) otrdien vēlreiz uzsvērusi, ka tās rīcībā "nav ticamu ziņu par aktivitātēm Irānā pēc 2009. gada, kas būtu saistītas ar kodolbumbas izstrādi". Kā ziņots, Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu pirmdien pavēstīja, ka viņa valsts rīcībā ir pierādījumi par slepeniem Irānas kodolieroču programmas plāniem, kuri var tikt aktivizēti jebkurā brīdī.

Plūdos Izraēlas dienvidos vairāki bojāgājušie

Izraēlas dienvidos lietavu izraisītos pēkšņos plūdos dzīvību zaudējuši astoņi jaunieši, kas stihijas piemeklētajā apvidū bija devušies pārgājienā, ceturtdien pavēstīja Izraēlas glābšanas dienests.