Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +4 °C
Apmācies
Svētdiena, 5. aprīlis
Vidaga, Aivija, Vija

Tuvie austrumi

Putins izvairās paust tiešus pārmetumus par notriekto Krievijas lidmašīnu © DIENA(20)

Krievijas Aizsardzības ministrija incidentā, kad ar Sīrijas pretgaisa aizsardzības raķeti notriekta Krievijas militārā lidmašīna, nekavējās vainot Izraēlu, norādot, ka tā veikusi bīstamu provokāciju un ka tās iznīcinātāji faktiski "iespieduši" Krievijas lidmašīnu ugunslīnijā. Krievijas prezidents Vladimirs Putins pēc tikšanās ar Ungārijas premjeru Viktoru Orbānu gan savos izteikumos nebija tik tiešs, norādot, ka notriekšana ir "nejaušu apstākļu sakritības rezultāts".

Izraēla Krievijas lidmašīnas notriekšanā vaino Asadu un Irānu(5)

Izraēla otrdien pauda nožēlu par to, ka Krievijas armijas lidmašīnas apkalpes locekļi zaudējuši dzīvību, kad viņu lidaparātu kļūdas pēc Izraēlas uzlidojuma laikā notrieca Sīrija, un notikušajā vainoja Sīrijas prezidentu Bašāru el Asadu un Irānu. "Izraēla pauž nožēlu par Krievijas lidmašīnas, kas tika notriekta Sīrijas pretgaisa aizsardzības ugunī, apkalpes locekļu nāvi," teikts Izraēlas armijas paziņojumā.

Irāna un Krievija sadarbosies cīņā pret ASV sankcijām(2)

Krievija jau iepriekš nosodījusi ASV sankcijas pret Irānu, kas atkal stājās spēkā pēc ASV prezidenta Donalda Trampa maijā pieņemtā lēmuma izstāties no Irānas kodolvienošanās. Arī Irāna jūlijā slavējusi "stratēģisko sadarbību" ar Krieviju, bet nu Krievijas puse paziņojusi, ka palīdzēs Irānai tikt galā ar ASV noteikto sankciju sekām, vēsta The Moscow Times.

Bažas par uzbrukumu Idlibai © DIENA(13)

Sīrijas prezidentam Bašāram el Asadam lojālie spēki gatavojas uzbrukumam Idlibas provincei, kas ir pēdējā pret režīmu karojošo kaujinieku kontrolētā teritorija valstī, kur kopš 2011. gada turpinās iznīcinošs militārais konflikts. Pēdējās dienās notiek uzlidojumi dumpinieku pozīcijām Idlibā, bet nav zināms, kad valdības spēki sāks visaptverošu ofensīvu, lai atgūtu provinci. Ļoti iespējams, ka tas notiks pēc piektdien Teherānā paredzētās Irānas, Krievijas un Turcijas prezidentu tikšanās, kurā spriedīs par Idlibas nākotni.