Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Tuvie austrumi

Aviokatastrofa Irānā: Maina sākotnējo paziņojumu par upuriem © DIENA(6)

Lidmašīna, kurā atradās 60 pasažieri un seši apkalpes locekļi, nogāzusies kalnainā apvidū Irānas centrālajā daļā, ziņo ārvalstu mediji. Lidmašīna, kas bija ceļā no Teherānas uz Jasuju, nokritusi Zagrosas kalnos netālu no Semiromas pilsētas. Sākotnēji aviokompānija Aseman Airlines paziņoja, ka traģēdijā gājuši bojā visi 66 cilvēki, kas atradās lidmašīnā, taču vēlāk šo paziņojumu atsauca, mainot to uz paziņojumu, ka "ir bažas par 66 cilvēku nāvi".

Turcijas spēkus tur aizdomās par ķīmisko ieroču izmantošanu Sīrijā(6)

Sīrijas ziemeļos iespējamā ķīmiskā uzbrukumā cietuši seši cilvēki, un par šo uzbrukumu varētu būt atbildīgi Turcijas spēki, kas tur cīnās pret kurdu kaujiniekiem, sestdien apgalvojuši sīriešu aktīvisti un vietējie kurdu mediji. Uzbrukums esot noticis piektdien kādā ciemā uz rietumiem no Afrīnas pilsētas. Sešiem cilvēkiem radušies elpošanas traucējumi, bijušas paplašinātas acu zīlītes, kā arī novēroti citi simptomi pēc tam, kad uzbrukumā tika izmantota nezināmas izcelsmes gāze, pavēstīja Lielbritānijā bāzētā sīriešu aktīvistu organizācija Syrian Observatory for Human Rights (SOHR) un Sīrijas kurdu mediji, atsaucoties uz mediķiem kurdu kontrolētajā Afrīnas reģionā.

Latvija pauž gatavību atbalstīt Irākas rekonstrukcijas procesus(2)

Latvija ir gatava atbalstīt Irākas rekonstrukcijas procesus, tādēļ izvērtēs savas iespējas sniegt atbalstu un zināšanas Irākai aktuālajos rekonstrukcijas jautājumos, Kuveitā notiekošajā konferencē par Irākas atjaunošanu uzsvēra Ārlietu ministrijas (ĀM) Valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs.

Izraēlas policija savākusi pierādījumus Netanjahu apsūdzēšanai korupcijā © DIENA(4)

Izraēlas policija paziņoja, ka ieguvusi pietiekamus pierādījumus, lai prasītu izvirzīt apsūdzības premjeram Benjaminu Netanjahu aizdomās par kukuļošanu, krāpšanu un sabiedrības uzticības graušanu, vēsta ārvalstu mediji. Policija pabeigusi izmeklēšanu, apkopjot apsūdzības pret Izraēlas premjeru divās atsevišķās lietās, liecina likumsargu izplatīts paziņojums.