Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Nesaskanīgais miegs

72% Latvijas iedzīvotāju dzīvo kopā ar savu partneri, un no tiem gandrīz 60% guļ divvietīgā gultā, bet 50% atzīst, ka viņiem ar dzīvesbiedru ir miega paradumu nesaderība, kas negatīvi ietekmē miega kvalitāti. Šādu ainu atklāja Dormeo un SolidData šīgada martā veikts pētījums.

Kā biežākos miega nesaderības iemeslus iedzīvotāji min atšķirīgus gulētiešanas laikus, kas traucē 73%, kā arī dzīvesbiedra krākšanu un grozīšanos pa nakti.

Ceturtā daļa no pāriem, kas saskaras ar miega paradumu nesaderību, atzīst, ka tas negatīvi atsaucas arī uz savstarpējām attiecībām.

Neiroloģe Dace Tjurina, kura konsultē pacientus ar miega traucējumiem, komentē: "Mūsu miega paradumus lielā mērā nosaka ierobežotā dzīves telpa un saspringtais dzīves ritms. Ir svarīgi uzturēt labas pāra savstarpējās attiecības, bet tajā pašā laikā maksimāli respektēt katra indivīda miega paradumus."

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Diena jautā

Vai uzticies Latvijas banku sistēmai?

Kopā nobalsojuši: 650

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Dienas padoms: Ar ingveru pārspīlēt nevajag

Ingvera sastāvā ir vismaz 115 bioloģiski aktīvu savienojumu un tam piemīt pretiekaisuma, antioksidatīvas, sāpes mazinošas u. c. īpašības, taču ar ingvera lietošanu nevajadzētu pārspīlēt.

Veselība

Vairāk Veselība

Dārza Diena

Vairāk Dārza Diena

Senioru Diena

Vairāk Senioru Diena

Dienas padomi

Vairāk Dienas padomi

Cits

Vairāk Cits