Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Nesaskanīgais miegs

72% Latvijas iedzīvotāju dzīvo kopā ar savu partneri, un no tiem gandrīz 60% guļ divvietīgā gultā, bet 50% atzīst, ka viņiem ar dzīvesbiedru ir miega paradumu nesaderība, kas negatīvi ietekmē miega kvalitāti. Šādu ainu atklāja Dormeo un SolidData šīgada martā veikts pētījums.

Kā biežākos miega nesaderības iemeslus iedzīvotāji min atšķirīgus gulētiešanas laikus, kas traucē 73%, kā arī dzīvesbiedra krākšanu un grozīšanos pa nakti.

Ceturtā daļa no pāriem, kas saskaras ar miega paradumu nesaderību, atzīst, ka tas negatīvi atsaucas arī uz savstarpējām attiecībām.

Neiroloģe Dace Tjurina, kura konsultē pacientus ar miega traucējumiem, komentē: "Mūsu miega paradumus lielā mērā nosaka ierobežotā dzīves telpa un saspringtais dzīves ritms. Ir svarīgi uzturēt labas pāra savstarpējās attiecības, bet tajā pašā laikā maksimāli respektēt katra indivīda miega paradumus."

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Cik partijas vai partiju apvienības, tavuprāt, tiks nākamajā Saeimā?

Kopā nobalsojuši: 167

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Sirds siltums un atbildība

Uzturēšanās ārstniecības iestādē bieži vien ir nepatīkams pārdzīvojums ne tikai bērnam, bet arī pieaugušajam. Šādos brīžos nevajadzīgu satraukumu palīdz mazināt slimnīcas personāls, un bieži vi...

Veselība

Vairāk Veselība


Dārza Diena

Vairāk Dārza Diena


Senioru Diena

Vairāk Senioru Diena


Dienas padomi

Vairāk Dienas padomi


Būve un interjers

Vairāk Būve un interjers


Cits

Vairāk Cits