Laika ziņas
Šodien
Migla

Arno Jundze. Bergs un relikviju mednieki

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Obrist Nicolas
O
Hello Sir / Madam, Jums nepieciešams naudas aizdevumus starp indivīdiem tikt galā ar finansiālām grūtībām, lai beidzot izkļūt no strupceļa izraisīja banku, ar noraidīšanas savus failus pieteikties? Es esmu finanšu eksperti, kas var veikt aizdevumu summa, kas jums nepieciešams, un ar nosacījumiem, kas padara dzīvi vieglāku. Šeit ir jomas, kur var palīdzēt: * Finanšu * Lend Lease * Investīciju kredīts * Auto kredīts * Parāda Consolidation * Kredītlīnija * Otrais Hipotēku * Kredīts Atpirkšanas * Personas aizdevums e-pasts: [email protected]
Ontūns
O
Izlaseiju... Napateika. Puiškyns nedalēca do sava dibyna. Orygynals lobāks.
Skaisle
S
Jundze man ir persona non grata, par Raiņa zaimošanu nepiedošu , kamēr publiski nenožēlos savus ļaunos augstprātīgos vārdus. Būtībā - saliktu es šos vienā pārmācības kamerā ar Rudaku - teiksim - uz mēnesi - ilgāk, jau kas šos par velti ēdinās un guldinās .... Starp citu. Kā es domāju - kas cilvēkus tracina - ka mūsu rakstnieki raksta tik vājus darbus, bet no mūsu milzu nabadzības viņus - un tikai šos izredzētos dažus - burtiski aplej ar zelta lietu. Tikko nomira Umberto Eko. Visus savus romānus, sākot ar pašu pirmo - viņš uzrakstīja brīvdienās un nesaņēma no valsts neko. Tieši otrādi -valstij nodokļos samaksāja. Man noteikti skauž, protams. Nu padomājiet - 40 % Latvijas iedzīvotāji dzīvo ar vienu kāju nabadzībā , ar otru cerībās - kāda viņiem kultūra? Izvērtējiet mūsu bibliotēkas - pilsētās, laukos, skolās. Visu rakstnieki noēduši - grāmatām , ko lasīt mums - valstij naudas vairs nav. Nu tā - varētu jau kādu labu vārdu arī uzrakstīt, bet tikai ne par Jundzi - šito bezkauņu - nē ... Starp citu - jauno romānu neesmu lasījusi , bet iepriekšējie darbi - pat neņēmu uz mājām - nu nepatika man - jo - ne valoda, ne sižets - vienkārši neuzrunāja. Dzirdēju ,ka Jundze labi rakstot priekš bērniem un pusaudžiem - to lūk neesmu lasījusi - nezinu. Bet priekš tādām niknām tantiņām kā es - slikti raksta. Tas ir jāsaka skaidri un gaiši un es to saku. lasiet Jāni Einfeldu - mans jaunatklājums un interesē citu viedokļi ...
Ciest nevaru
C
Tā jau Zvaigzne ar to zelta lietu šķiežas! Sagrābušies miljonus un nu visus labākos autorus pārvilina savos pakšķos! Citiem izdevējiem grūti konkurēt ar honorāriem, daži pat vispār pārstājuši maksāt, vai arī, ja samaksā, tad ar lielu kavēšanos! Dienai vismaz Latvijas Gāze palīdz apmaksāt autorus, bet ko lai citi izdevēji dara, ja grāmatas neiepērk pat bibliotēkas un nav ar ko samaksāt autoriem?
 • 4
 • 2
Skats no malas
S
Nav jau daudz komentāru, bet, kad tos izlasa, izkristalizējas viena līnija - kāpēc slavina Jundzi un nevis citas, citus... To biš' MANI! Skaidrs, kas raksta komentārus? Ir skaidrs? Citi rakstošie! Pareizāk sakot, citas rakstošās! Melna skaudība te runā - kāpēc neslavina mani arī šoreiz, kad grāmata iznākusi... Arno Jundzem! Sapratāt paranoiķes? Grāmata ir iznākusi citam! Jūsu pašu kolēģim, un šī ir viņa svētku reize! Un tagad, - tiš, pie rakstāmgalda strādāt! Slikts un skaudīgs raksturs jau nenozīmē galīgu talanta trūkumu - novēlu, lai sanāk arī jums, dārgās žultsspļāvējas! Esmu apzinīgs latviešu lasītājs, un atbalstīšu arī jūs!
==> Ei Tu...
=
vai die, kā nu iekoda... tad jau būs pareizi un pareizajam trāpīts! Bet par to lasīšanu... nu pasaki Ziedonim, Čaklajam, Ezerai, Skujiņam, ka viņi ir tīras, neklonētas aitas! Pasaki to Tolkīnam, Roulingai, Simenonam, Dikensam, Londonam - kā par brīnumu, viņus joprojām lasa un atceras. Denam Braunam, galu galā. Viņiem būtu par ko pamieties. Gardi. Bet laba lubene - bābu, veču vai bezdzimuma - ir daudz jēgpilnāka par mironīgu bezjēgas grābstīšanos gar svecēm.
 • 5
 • 0
Ei Tu DDT
E
Pārdošanas rādītāji un lasītāji (as) ir visvairāk stulbām bābu lubenēm, kur kāda tīra un neklonēta aita kunkst, nespējot izlemt, kuru vīrieti izvēlēties, kaut patiesībā jau tādas aitas nevienam īsti nav vajadzīgas, tāpat kā skaudīgas tērgātājas! Gudrākām grāmatām gan ir ilgāks mūžs:)
 • 1
 • 2
DDT
D
.. nu, nelien, nelien, tik un tā neko vairāk kā desādiņu no banketa galda nedabūsi! Eksistē objektīvi vērtēšanas kritēriji - pārdošana un lasītāji. Diemžēl priekššēdim ne ar vieniem, ne ar otriem ne pārāk. Toties ar pietuvinātību visādu centru, fondu un šmuguļdarboņu aizstāvēšanai gan. Nav tālu līdz prēmijām, balvām un bestselleru tituliem. Bet sižets... Dollija arī nebija gluži tā pati, un tomēr klonēta aita. Bēēē.
 • 2
 • 0
Rakstniece
R
KDi komentētājiem piemīt kultivēts naids pret literātiem. Tas diemžēl ir mazohisma paveids.
Vārds
V
Diemžēl, mīļā arī mēs esam rakstošie. Nīstākā un nolādētākā profesija šai Dieva nolādētajā zemē, tāpēc tavi lāsti, kolēģe, mums kā pīlei ūdens.
 • 7
 • 0
DDT
D
O, nupat izlasīju Jundzem veltītu mīļi intelektuālu komplimentu - latviešu Depardjē. Depardjē - mūžīgais pusaudzis ar labilo psihi, milzu ego un ... problēmam. Deviņas pudeles vīna dienā, beigtas aknas. Nodzerts saprāts un marasmātiska muldēšana. Absolūti sačakarēta morāle. (Kaut kur pa vidu bija aŗī talants) Kas maksā, tam taisnība. Prozit! Jundze - Depardjē - tas tik bija kompliments!
Vārds
V
Vēl labāks tai ziņā, ka jaunībā Depardjē ''strādāja'' par kapu aplaupītāju un joprojām piekopj sīkas zādzības no dzīvokļiem, kur uzaicināts ciemos.
 • 3
 • 0
Marī
M
Vai "Zvaigzne" zina vārda "bestseller" nozīmi. Kā var būt bestsellers, kuru vēl pat nav sākuši tirgot? Jundzes "Putekļi smilšu pulkstenī" diemžēl bija vilšanās - tiešām kā putekļi, kas sabiruši pagājušas jaunības mehāniskajā pulkstenī, nobremzējuši mehānismu un čirkst pret noskrambātu stikla vāciņu. Varbūt jābūt Grasam vai Markesam, lai arī 70-80 gadu vecumā uzrakstītu jauneklīgu jaunības stāstu, un citiem jaunība beidzas daudz agrāk, bet tik un tā nesaprotu, kā pat par personīgo pagātni var raisīties tik remdenas vārdu virknes. Tāpēc par autora spēju radīt aizraujošu trilleri diemžēl šaubos.
sisjai
s
Lasīt nemaz netaisāmies. Jautājums par ko citu - kāpēc ministrijas bļodlaižu aprindas pasludina kādu grāmatu par nacionālo šedevru tikai tā autora amata dēļ, kamēr citas pat pieminēšanu neizpelnas. Salīdzinājums ar Grasu un Markesu garām - abi nebija latvieši un, cik zinām, mūsu tautai morāles par pareizu rakstīšanu nelasīja.
 • 6
 • 1
Sētasžurka
S
Zvaigznei svarīgi tuvoties pareizajai plūsmai. Drīz būs arī velkomistu poezija.
 • 4
 • 0
Tā ir
T
Kāda vella pēc vispār tāds konkurss par nacionālo bestselleri vajadzīgs! Kādi vēl bestselleri!? Pietiek ar mātes pienu un pieciem pirkstiem! Raudam uz krūtīm un izsūtījuma ceļiem! Tā ir labi un pareizi!
 • 5
 • 3
Sisī
S
Bet kurš tev liek lasīt? Nemokies. Pagaidi, lai Grass un Markess no viņsaules dārziem atsūta kādu jaunu kādu jaunu Krebsgangu vai kaut ko tikpat jaunekllīgu
 • 2
 • 5
Anna
A
Ziniet, kas ir interesanti? Tas, ka komentē pārsvarā citi autori, kuri Grāmatu nav lasījuši, bet zina, ka viņi noteikti ir labāki rakstnieki, tomēr savu nenovīdību un dusmas nespēj slēpt! KD literāro nodaļu neapmeklē parastā žultainā ierēdņu armija! Te ir krējums - sabiedrības augstākais slānis! Sabiedrības gods, prāts un sirdsapziņa!
nu beidzot
n
Redzi Anniņ, cik tu smuki spēj spriest, kad esi sirsniņmājā sēdējusi. Tagad, kad smadzenes no sārņiem uz laiku iztukšojusi esi, pasaki man un citiem - nu kādas mušas dēļ man būtu tik svarīgi atdarinājuma lubu romānu lasīt?
 • 3
 • 3
Efs
E
lasījis neesmu, viedoklis ira. smalka & kultūrēla sabiedrība
Ragana
R
Kad beidzot AJ uzrakstīs kaut ko oriģinālu? Kopipasters.
Krišs
K
Forši! Man patīk, kā Jundze raksta, noteikti izlasīšu, bet nagaidiet, ka pirkšu! Uzskrūvējuši tādas cenas, ka mati ceļas stāvus! Sīkajam "Kristoferu" ar visu viņa ēnu ordani nopirku - grabjož, un nekas vairāk! Nez, cik tad Bergam būs uzkruķījuši tie miljonu rausēji?
Krišs
K
Forši! Man patīk, kā Jundze raksta, noteikti izlasīšu, bet nagaidiet, ka pirkšu! Uzskrūvējuši tādas cenas, ka mati ceļas stāvus! Sīkajam "Kristoferu" ar visu viņa ēnu ordani nopirku - grabjož, un nekas vairāk! Nez, cik tad Bergam būs uzkruķījuši tie miljonu rausēji?
Bibliotekāre
B
Nāc uz bibliotēku!
 • 1
 • 2
Kleopatra
K
Pērku Dienas grāmatas, tās ir lētākas!
 • 0
 • 3
Būta j-kdze
B
Arno Jundze ir uzrakstījis romānu, un nu viņu aprej anonīmi komentētāji? Tas ir normāli, biedri. Lielākoties tieši šajā portālā aprej ikvienu latviešu rakstnieku. Ikstena tāda, Langa šitāda, Bērziņš netāds un Jundze pavisam kaut kāds. Vienīgais, kas nešķiet jocīgi, ir tas, ka (spriežot pēc informētības pakāpes) liela tiesa rējēju ir pazīstami ar aprejamo. Satiekoties smaida un izsaka komplimentus. Bet aiz muguras...
silēzijas krauklis
s
Latvietim ir raksturīgi aproet katru, kurš jebko dara tā vietā, lai sēdētu un anonīmi komentētu par citiem!
 • 1
 • 4
Anna
A
Galvenais ir tas, ka Arno Jundze MĀK rakstīt tā, ka r interesanti lasīt! Skauģiem, kuri paši tikai čūkst, bet neko no sevis ārā dabūt nevar, vajag vairāk pasēdēt sirsniņmājā, lai gars apskaidrojas:)) Jundzi ir lasījuši, lasa un lasīs - gan jaunieši, gan pieaugušie, bet ci,lvēkiem bez fantāzijas vajag lasīt avīzes un ar tām apslaucīt muti!
RSav
R
.... vienīgais arguments - tiem, kas tuvāk augšai, pat sūds pēc vijolītēm!
 • 2
 • 1
nu beidzot
n
Te nonācām pie lietas būtības - neviens izņemot Jundzi un viņa pielūdzējus nemāk sēdēt sirsniņmājā - varbūt tāpēc, ka Jundze ir priekšnieks. Visiem citiem nepareizās vārdu kakas nāk laukā un tikai Jundze MĀK. Apslaucies pati, zini kur, Anniņ. Aizaugs.
 • 4
 • 1
:)
:
Pretīgi, ka žults gāžas un viss drīzāk no Arno kolēģiem! Latvieši, beidziet žultoties, paņemiet slotu un iztīriet savu māju, savu pagalmu!
:(
:
Vai kāda novirze no normas kopš dzimšanas, ka tik slimīga kāre pie sveša pakša par kūmu nākt?
 • 3
 • 0

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja