Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Grāmatas Sarkanais dzīvsudrabs recenzija. Mūsu kūtiņa debesīs

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Andris Upenieks
Grāmata bieza un patukša...
Smilla
S
Ir viens jautājums, kuru gribas uzdot pie diezgan daudzām recenzijām - nu kāpēc, nu kāpēc ir jāizstāsta beigas, jāatklāj intriga?!? Man tā gribējās zināt, kur izgaisa džeks no Brīvības pieminekļa. Tagad zinu. Grāmatu vēl neizlasījusi. Ghhhhhrrrr.
Edge
E
"... – romāna centrālā ass tomēr ir meklējama citur." ======================================================== "Viens attēls - 1000 vārdu vērts !" Ķīniešu sakāmvārds. Uz grāmatas vāka vajadzēja fotogrāfiju ar visu "lopkopēju māmuļas" 1991.g. nogāzto pieminekli, tad 90. gados sākušās lejupslīdes cēloņus būtu vieglāk apjēgt. Jundzes kungs un madam Simsone atceras, kas Padomju Latvijā bija visu "kolhoznieku tēvs", kura visu "lopkopēju māmuļa"? Pārdomām:"Gulbenes rajona izpildkomitejas sēdē tika skatīti vairāki gulbeniešu ikdienā svarīgi jautājumi —(..) Nolēma arī to, ka no republikas nozīmes vēstures pieminekļu klāsta svītroti četri pieminekļi: Ļeņina piemineklis Gulbenē, lopkopējas, divkārtējās Sociālistiskā Darba Varones (..) krūšutēls Galgauskā.... ( «Latvijas Jaunatne», 1991. gada 9. janvārī, Nr. 2)
Edge
E
"Arno Jundzes Sarkanais dzīvsudrabs ir romāns par desmitgadi, kas sākās ar garīgu pacēlumu, bet beidzās ar fizisku un morālu lejupslīdi." ======================================================== Vēsture nav beigusies - lejupslīde turpinās. A.Jundzes kungs radījis vēl vienu aprakstu grāmatu, taču nav spējis atklāt notikušā cēloņus. Visi tie A.Jundzes u.c. 90. gadu notikumu aprakstu sacerētāju piesaukti "diemžēl", "padomju mantojums" utt.utjp. (sk - Lietu pārskatīšana. 'Domuzīmes' diskusija par neizrunāto pēc neatkarības atgūšanas) nesniedz kādu jēgsaturīgu skaidrojumu, nespēj būt par pamatu lejupslīdes procesa izpratnei, kur nu vēl apstādināšanai. "Tautas ārdīšanas" (R.Grāvere) process turpinās...
Var jau būt
V
Arī ar šauru redesloku apveltītai personai nav aizliegts rakstīt grāmatas, un varbūt tās pat pirks un lasīs. Tikai jāpiemeklē varēšanai atbilstošāks žanrs.
Edge
E
Lai katram tāds gruntīgs sponsors būtu, kas pat par antikomunisma (rusofobijas) sēnalām smuku naudiņu maksātu!
  • 0
  • 0

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja