Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Grāmatas Sarkanais dzīvsudrabs recenzija. Mūsu kūtiņa debesīs

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Voldemārs
V
Vērtīga grāmata. Agrāk tādu sauktu par "disidentisku". Spilgti parādīta atjaunotās republikas tapšana, veidošanos. Romāns, vismaz tagadējai paaudzei sniedz izpratni par to "kāpēc ir tā kā ir" . Ja esi ZZS, NA un vēl dažu labu "partiju" vēlētājs - izlasi noteikti.
Andris Upenieks
Grāmata bieza un patukša...
Smilla
S
Ir viens jautājums, kuru gribas uzdot pie diezgan daudzām recenzijām - nu kāpēc, nu kāpēc ir jāizstāsta beigas, jāatklāj intriga?!? Man tā gribējās zināt, kur izgaisa džeks no Brīvības pieminekļa. Tagad zinu. Grāmatu vēl neizlasījusi. Ghhhhhrrrr.
kaspars
k
Tādēļ jāsāk ar grāmatu, nevis recenzijām, jo tā, jebkurā gadījumā, ir citu cilvēku interpretācija.
  • 1
  • 0
Edge
E
"... – romāna centrālā ass tomēr ir meklējama citur." ======================================================== "Viens attēls - 1000 vārdu vērts !" Ķīniešu sakāmvārds. Uz grāmatas vāka vajadzēja fotogrāfiju ar visu "lopkopēju māmuļas" 1991.g. nogāzto pieminekli, tad 90. gados sākušās lejupslīdes cēloņus būtu vieglāk apjēgt. Jundzes kungs un madam Simsone atceras, kas Padomju Latvijā bija visu "kolhoznieku tēvs", kura visu "lopkopēju māmuļa"? Pārdomām:"Gulbenes rajona izpildkomitejas sēdē tika skatīti vairāki gulbeniešu ikdienā svarīgi jautājumi —(..) Nolēma arī to, ka no republikas nozīmes vēstures pieminekļu klāsta svītroti četri pieminekļi: Ļeņina piemineklis Gulbenē, lopkopējas, divkārtējās Sociālistiskā Darba Varones (..) krūšutēls Galgauskā.... ( «Latvijas Jaunatne», 1991. gada 9. janvārī, Nr. 2)
Edge
E
"Arno Jundzes Sarkanais dzīvsudrabs ir romāns par desmitgadi, kas sākās ar garīgu pacēlumu, bet beidzās ar fizisku un morālu lejupslīdi." ======================================================== Vēsture nav beigusies - lejupslīde turpinās. A.Jundzes kungs radījis vēl vienu aprakstu grāmatu, taču nav spējis atklāt notikušā cēloņus. Visi tie A.Jundzes u.c. 90. gadu notikumu aprakstu sacerētāju piesaukti "diemžēl", "padomju mantojums" utt.utjp. (sk - Lietu pārskatīšana. 'Domuzīmes' diskusija par neizrunāto pēc neatkarības atgūšanas) nesniedz kādu jēgsaturīgu skaidrojumu, nespēj būt par pamatu lejupslīdes procesa izpratnei, kur nu vēl apstādināšanai. "Tautas ārdīšanas" (R.Grāvere) process turpinās...
kaspars
k
No romāna nevajadzētu gaidīt precīzi definētus "notikušā cēloņus", jo tāds mērķis varētu tikt uzstādīts zinātniskajai literatūrai, bet ne daiļliteratūrai. Turklāt lasot darbu jau var izdarīt secinājumus un lielā mērā saskatīt cēloņsakarības .
  • 1
  • 0
Var jau būt
V
Arī ar šauru redesloku apveltītai personai nav aizliegts rakstīt grāmatas, un varbūt tās pat pirks un lasīs. Tikai jāpiemeklē varēšanai atbilstošāks žanrs.
Edge
E
Lai katram tāds gruntīgs sponsors būtu, kas pat par antikomunisma (rusofobijas) sēnalām smuku naudiņu maksātu!
  • 0
  • 0

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Imants Daksis ar grupu prezentēs jauno albumu Ass

Trešdien, 26. septembrī, klubā One One klasiskā rokgrupas sastāvā notiks Imanta Dakša jaunā albuma Ass prezentācijas koncerts. Portālu Diena.lv informēja mūziķa pārstāvji.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja