Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Ausmas Auziņas personālizstāde Iztēle ir īstenība

No 21. maija galerijā Istaba – Ausmas Auziņas personālizstāde Iztēle ir īstenība. Izstāde ir stāsts par Iztēles pasauli, uz kuru spēj aizvest piezīmju kladē nejauši uzvilkta strīpiņa, kleksis vai ieburzīts papīrs. Izstādē skatāmi arī atsevišķi mākslinieces ilgtermiņa darbi, kas savā izpildījumā saglabā skrīpojumiem raksturīgo meditatīvu vieglumu. Darbu formā un saturā jaušams konceptuālisms, minimālisms, zināma abstrakcija, filozofija.

Ausma Auziņa, kas visu profesionālo mūžu strādājusi par mākslas pedagogu – kompozīcijas skolotāju, par sevi saka: “Pie molberta es nestrādāju. Vienkārši skricelēju, skrīpojos pa kaktiem”. Braucot ceļojumos, sēžot sapulcēs, līdzās pierakstiem top zīmējumi. Zīmējumi visbiežāk sākas ar vienu līniju, nezinot kā tā turpināsies tālāk. Iztēle vienmēr bijis kas reāls Ausmas dzīvē jau kopš bērnības. Kopš vecmamma bērnībā teikusi, ka katru vakaru istaba jāslauka, lai Laimiņai kājiņa neķeras... Kopš Pālē ar papu uz veikalu ejot pa ceļu, kas caur vītoliem vijas, ir bijis zināms, ka vītolos dzīvo rūķis. Tā teiksmainā sajūta Ausmā uzturas joprojām, kas viņai kā pieaugušam cilvēkam liek ik vakaru izslaucīt istabu un ejot gar vītoliem tomēr pašķielēt vai tur nepazibēs rūķa bārda vai mēteļa stūris...

Ausmas kā mākslas skolotājas pieeja ir izaugusi no atklāsmēm strādājot ar bērniem un arī studentiem: “Bērni, viņu kāpēc, man ir mācījuši kā ar viņiem strādāt. Esmu sapratusi, ka svarīgi ir nevis kaut ko iemācīt kā neapstrīdamu redzamu izpausmi vai attēlošanas paņēmienu, bet mudināt viņus vērot, un ieraudzīt, atklāt, apcerēt redzēto. Iemācītais bremzē. Acs pateiks, ko rokai darīt. Formula – skatīties un redzēt, saprast un apcerēt, izteikt to vizuālā formā ir mākslas izglītības un jaunrades pamats. Galu galā jaunradītais mākslas darbs kļūst par jaunu realitāti, kas balstīta bērna, studenta vai mākslinieka pieredzē. Savukārt tā uztvere – baudīšana līdzinās jaunradei, papildina skatītāja iepriekšējās pieredzes ceļu.”

 

Kur?

Galerija Istaba, Barona 31A

Kad?

21. maijs, 2018 – 14. jūlijs, 2018

Pr. -Pk. 12 -21 Se. 12 -18

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai KPV LV Saeimas frakcijā ir šķelšanās aizmetņi?

Kopā nobalsojuši: 599

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja