Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Emīls Dārziņš. Tenors Juris Vizbulis. Solokoncerts Rezignācija

14. jūlijā pulkt. 19.00 Liepājas Koncertzāles Lielais Dzintars Kamerzālē notiks koncerts Emīls Dārziņš. Tenors Juris Vizbulis. Solokoncerts Rezignācija.

Tenora Jura Vizbuļa solokoncerts Latvijas simtgadē veltīts vienam no izcilākajiem latviešu komponistiem - Emīlam Dārziņam un viņa īpašajām pērlēm Latvijas mūzikā - solodziesmām.

Koncertā izskanēs Emīla Dārziņa solodziesmu izlase, kurās atspoguļojas komponista dvēsele un dziļā jūtu pasaule. Solodziesmas, kuras caurstrāvo komponista personība, pārdzīvojumi dzīvē un mākslā, viņa dedzīgā mīlestība, ilgas, sāpes, ciešanas, cerības un  sapņi.

Tenors Juris Vizbulis Emīla Dārziņa dziesmas izvēlējies savai soloprogrammai, jo tās mūziķim ir emocionāli ļoti tuvas. Emīla Dārziņa personība, viņa dzīves un daiļrades stāsts vienmēr ir ļoti saistījis un aizkustinājis mākslinieku. Pirmo reizi mākslinieks iepazinies ar Emīla Dārziņa solodziesmām  jau 15 gadu vecumā, kad viņu īpaši aizkustinājusi dziesma Pazudusī laimīte. Katrai Emīla Dārziņa dziesmai tenors Juris Vizbulis pieskaras ar mīlestību un lielu cieņu,  uzsverot, ka katra dziesma ir kā liela atklāsme par komponista dvēseles pārdzīvojumiem, nebeidzamajām ilgām mīlēt un būt mīlētam.

“Rezignācija - ilgoties,  dzīvot, mīlēt, baudīt un ciest.” Tā Juris Vizbulis raksturo koncerta ideju, izvēloties nosaukumam  dramatiskās Emīla Dārziņa solodziemas nosaukumu - Rezignācija.

Koncertā izskanēs arī Emīla Dārziņu laikabiedru Jāņa Poruka un Raiņa dzeja Jaunā Rīgas teātra aktiera Ivara Krasta lasījumā, kura sasauksies ar mūzikā atpsoguļotajām jūtām un pārdzīvojumiem.

Pirmais projekta EMĪLS DĀRZIŅŠ. Tenors Juris Vizbulis. Solokoncerts Rezignācija koncerts notika 2018. gada 5. aprīlī Mazajā Ģildē, Rīgā, pulcējot plašu klausītāju loku un saņemot sajūsminātas klausītāju un kritiķu atsauksmes.

Juris Vizbulis ir Latvijas jaunais tenors, kurš ar savu balsi un šarmu sajūsminājis klausītājus gan Latvijā, gan ārzemēs. Dziedātājs piedalās operās, operetēs, sniedz solokoncertus, aktīvi koncertē gan Latvijā, gan ārvalstīs galvenokārt Itālijā, Anglijā, Austrijā un Francijā, veidojot garīgās mūzikas programmas balsij un ērģelēm, piedaloties dažādos mūzikas projektos un kamermūzikas koncertos. 

Īpaši cieša sadarbība izveidojusies Francijā, kur dziedātājs viesojas jau trešo gadu pēc kārtas ar saviem solokoncertiem, sadarbojoties ar franču ērģelniekiem, koncertējot baznīcās. Juris Vizbulis dziedājis V. A. Mocarta operā Bastiens un Bastienna atveidojis Bastiena lomu, Herolda lomu kameroperā Līsistrate Šveices un Latvijas kopprojektā. Mākslinieks šobrīd piedalās arī Latvijas Nacionālās operas un baleta iestudējumos Mocarta Mazā burvju flauta, Čaikovska operā Jevgeņijs Oņegins un Štrausa operetē Sikspārnis. Kā arī solists piedalījies tādu lielo formu skaņdarbu atskaņojumos kā M. A. Charpentier Te Deum, K. Sen-Sanss Ziemassvētku oratorija, R. Dubra Ziemassvētku kantāte.

Koncertā piedalīsies arī pianists Rūdolfs Vanks. Pianists koncertējis Vācijā, Dānijā, Šveicē, Nīderlandē, Somijā, Francijā, Singapūrā, Malaizijā un Armēnijā u.c. Paralēli aktīvai solista darbībai, īpašu lomu pianista dzīvē ieņem kamermūzika, kur mūziķim ir īpaši sasniegumi sadarbojoties ar dažādiem mūziķiem. Piedalījies vairāk nekā piecpadsmit starptautiskajos konkursos, to skaitā iegūta II vieta Torneo Internazionale di Musica Itālijā, Veronā un I vieta Montrond les Bains konkursā Francijā kā arī I vieta Jeunesses Musicales konkursā Bukarestē, Rumānijā u.c. Piedalījies Holland Music Sessions rīkotajos koncertos Nīderlandē, Pimu klaviermūzikas festivālā Helsinkos, Kabardjesas pianistu festivālā Francijā, Summerwinds mūzikas festivālā Minsterē, Šlezvigas Holšteinas mūzikas festivālā Vācijā, Riva del Garda mūzikas festivālā Itālijā, Kopenhāgenas kamermūzikas festivālā un La Schubertiade koncertos Šveicē. 

Koncerta programmā izvēlētas gan visu iemīļotās, gan retāk atskaņotās Emīla Dārziņa solodziesmas. Jāatzīmē, ka klausītāju iemīļoto solodziesmu ar A. Puškina vārdiem Spāniešu romance Juris Vizbulis izpildīs īpašā Emīla Dārziņa dzīves laika 1905. gada redakcijā.

Biļetes ir pieejamas Biļešu paradīzes kasēs un internetā.

 

Kur?

Koncertzālē Cēsis, Raunas iela 12-1, Cēsis

Kad?

9. jūnijs, 2018

19.00

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai veido uzkrājumus nebaltai dienai?

Kopā nobalsojuši: 405

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Cik ilgi var raudāt? Mūžīgi

Agrāk manu darbu dēvēja par grēksūdzes mākslu, visi uzsvēra, cik vaļsirdīga esmu. Pašlaik esmu tūkstoš reižu atklātāka nekā jebkad agrāk! Saruna ar laikmetīgās mākslas klasiķi Treisiju Eminu viņas ...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja