Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Izstāde Astoņas baltas dienas. Baltica ’88

Astoņas baltas dienas – tā dzejniece Māra Zālīte nosauca savu pārdomu rakstu, paužot 1988. gada festivāla Baltica noskaņu. Tā sauc arī izstādi, kas tiks atklāta Krišjāņa Barona muzejā festivāla Baltica 2018 laikā – 18. jūnijā plkst. 18.00.

Izstādes Astoņas baltas dienas. Baltica'88 vēstījuma pamatā ir festivāla astoņu dienu norises dalībnieku acīm. Izstādes koncepcijas autors Andris Ērglis stāsta:

“Starptautiskais folkloras festivāls Baltica pasaulei sevi pieteica 1987. gada vasarā Lietuvā. Vēl daļēji sasaistīts valdošās varas rāmjos. Bet laiks neapturami Baltijas tautas veda uz priekšu. Un mēs arī paši laika ritu steidzinājām, kā senči dziesmas par vairogiem likdami.

Divdesmit astoņas Latvijas folkloras kopas un etnogrāfiskie ansambļi kļuva par Baltica ’88 dalībniekiem Latvijā. Vēl bez tiem – Tautas deju ansambļi, Tautas kori, tautas mūzikas ansambļi, lauku kapelas… Viesi no Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Krievijas, Baltkrievijas, Polijas, Bulgārijas, ASV, Zviedrijas, Norvēģijas, Vācijas, Spānijas.

Izstādes vēstījums saistās ar trim atslēgvārdiem: Darbs, prieks un spēks.

Izstāde iecerēta kā platforma folkloras festivāla vēstures dokumentēšanai, tā tiks papildināta visā darbības laikā – līdz 2019. gada oktobrim.

Izstādē izmantoti Rakstniecības un mūzikas muzeja, kā arī vairāku Latvijas novadu muzeju krājuma, Latvijas Televīzijas un Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva, Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta Latviešu folkloras krātuves un Kultūras un tautas mākslas centra Ritums arhīva materiāli, kā arī relikvijas no privātpersonu kolekcijām.

Izstādes atklāšanā festivāla Baltica dziesmas dziedās tautas tradīciju kopa Budēļi (vadītāja Liena Teterovska).

 

Kur?

Krišjāņa Barona muzejs, Krišjāņa Barona 3-5

Kad?

18. jūnijs – 1. oktobris

Tr. 13 -19 Ce. -Sv. 11 -18

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Popdīvai Madonnai šodien paliek 60(3)

16. augusts ir īpašs datums populārās kultūras vēsturē – tā ir dziedātājas Madonnas dzimšanas diena un rokenrola karaļa Elvisa Preslija nāves diena.

Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja