Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā divas jaunas izstādes

Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs ir apskatāma Līgas Skariņas izstāde ZEMES DNS un jau vairākas nedēļas kopš muzeju atvēršanas visā Latvijā var aplūkot Barkavas pagastā tapušo izstādi Barkava. Māls. Vēstījumi iz senajām mājvietām. Nepacietīgi abas ir gaidījušas, lai apmeklētāji varētu sajust zemes elpu.

ZEMES DNS
Definīcijā par to, kas ir DNS, teikts: tas ir ģenētiskais materiāls, kas glabā informāciju par noteiktu aminoskābju secību olbaltumvielu molekulās. Arī zemei ir DNS-tas glabā sevī to, kas ir bijis, kas vairs neatkārtosies, jo ir unikāls. Katrs radītais darbs nes sevī māla, zemes būtību-liecību par to, kas uz zemes ir noticis, ko tā ir nesusi, bet ne vienmēr mūsu acīm redzams un uzzināms.

Barkava. Māls. Vēstījumi iz senajām mājvietām.

Izstādi veido Barkavas pagasta pārvalde sadarbībā ar keramiķi Līgu Skariņu, un tā ir kā turpinājums mākslinieces veidotajai izstādei -dāvinājumam dzimtajam pagastam _Barkava-māli-vietvārdi_ Latvijas valsts simtgades sakarā. Izstāde veidota ar mērķi apzināt un saglabāt liecības un informāciju par latviskai videi tik raksturīgajām senajām mājvietām un šīs vides izmaiņām laiku griežos Barkavas pagastā.

Lai iepazītos ar zemes DNS un sadzirdētu kā zeme un māls dzied mūsu asinīs caur darbiem un paliekošajām vērtībām, aicinām uz abu izstāžu kopējo noslēguma pasākumu un tikšanos ar mākslinieci Līgu Skariņu 24.jūlijā plkst.15:00 Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs, Skolas iela 10a. Ieeja pasākuma dienā bez maksas.

Kur?

Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs

Kad?

13. jūnijs – 28. jūlijs

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja