Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Zanes Zelmenes izstāde Simulacrum

23. februārī pl. 18.00 tiks atklāta Zanes Zelmenes izstāde Simulacrum.

Daudzi no mums izjutuši stāvokli, kura laikā apzināmies, ka atrodamies sapnī. Izstādē redzamā interaktīvā instalācija ir māksliniecisks mēģinājums atveidot šī kontrolēta sapņa pieredzi no dažādiem skatu punktiem, izmantojot virtuālās realitātes (VR) un paplašinātās realitātes (AR) tehnoloģijas. Atsaucoties uz Žana Bodrijāra filozofisko traktātu Simulacres et Simulation paplašinātās realitātes instalācija izmanto atmiņu par sapni kā virtuālās pasaules konstruēšanas motīvu. Izstādē stāsts par sapņu pasauli tiek atklāts lēnām, to reālajā telpā atainojot ar pakāpeniskām izmaiņām. Simulācijām iespējams piekļūt no četriem punktiem – VR un AR maskām.

Zemapziņa nepārtraukti uztver, pārstrādā, uzkrāj un reproducē daudz derīgas informācijas, līdz ar to nodrošinot pašreizējo un gaidāmo situāciju atspoguļošanos smadzenēs. Daļa zemapziņas satura nonāk apziņā viegli, daļa – ar grūtībām un tikai īpašos apstākļos, bet daļa apziņai praktiski nav pieejama. Tā pēdējos gados ir izveidojušies jauni eksperimentāli rīki, kas varētu dot iespēju pētniekiem kādu dienu redzēt viņu sapņus nomodā vai varbūt pat izraisīt sapņu iestāšanos.  

Zane Zelmene ir absolvējusi vizuālās komunikācijas nodaļu Latvijas mākslas akadēmijā, papildinot zināšanas jauno mediju mākslas nodaļā Lisabonas mākslas universitātē, Portugālē. Māksliniece galvenokārt darbojas mediju mākslas laukā un savā praktiskajā darbībā eksperimentē ar dažādām jaunajām tehnoloģijām – virtuālo realitāti, videoprojekciju kartēšanu un 360֯ video. Darbos galvenokārt tiek pētīta mijiedarbība starp mākslu, zinātni un dabu, senatni un mūsdienīgumu, pretstatiem un to līdzās pastāvēšana laikā un telpā.

Ieeja bez maksas.

Izstādes piedāvājam apskatīt gidu pavadībā (latviešu, angļu un krievu valodā). 

 

Kur?

RIXC galerija, Lenču 2

Kad?

22. februāris – 14. aprīlis

Pr. -Se. 12 –18

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja