Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +20 °C
Daļēji saulains
Piektdiena, 30. jūlijs
Valters, Renārs, Regnārs

Latvija Oskara balvas nominācijai izvirzījusi simtgades filmu Tēvs Nakts

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Nabaga
N
Itasmurmelis pats nesaprot, kādus murgus sarakstījis. Humānisms pasaulē, starp citu, saistās ar noziedzības pieugumu, svešu zemju bombardēšanu utt. Pa tādu ceļu noteikti nevar sevi pestīt, tāpat kā mūsdienu liekulīgais humānisma tilts ir greizs un tikai noved neceļos. Ir cilvēki, kuri neveic nekādus varoņdarbus, bet morāli ir daudz augstāki par tiem, kurus sauc par varoņiem. Bet to, kā var šaut ar vārdiem, labi parāda Itasmurmeļa dumjkomento naida pilnie, paštaisnie komenti. Tikai Dieva cilvēkiem itasmurmekļa lodes nav bīstamas:))))
Vēl
V
humānisms, sevišķi liberastu izpratnē, nozīmē izvirtības propagandu.
 • 3
 • 9
Bet laikam
B
itasmurmeli to rakstīt bija pilnīgi velti. Viņa komenti parāda muļķības un naida fanātismu.
 • 4
 • 14
Itamars Toledano
Ja kāds nemāk lasīt, vien paša vaina. Komentārā bija skaidri uzrakstīts: filma ir spogulis VAROŅDARBAM un HUMANITĀTEI, un tā parāda VIENĪGO ceļu kā cilvēks var sevi PESTĪT. Tātad: SPOGULIS un vienīgais ceļš kā cilvēks var sevi pestīt, proti, caur VAROŅDARBU un HUMANITĀTI. Un, lai arī MŪSDIENĀS ebrejus neviens nešauj (kas gan gluži patiesībai neatbilst, jo šaut var arī ar vārdiem, un atliek vien naida pilnos Dienas komentārus palasīt!) PESTĪŠANAS ceļš paliek TAS PATS.
Starp citu
S
Neviens šeit nensotājas pret LIpki. Gluži otrādi. Riskēt ar savu dzīvību, lai glabtu citus - tas patiešām ir apbrīnas vērts. Tikai pēc dumjkomento iznāk, ka tikai holokausta laikā cilvēks var sevi pestīt, jo mūsdienās Latvijā neviens ebrejus nešauj, ja reiz tas ir "vienīgais" ceļš uz pestīšanu...
to Pardons
t
Dumiķis Holokausts.
 • 4
 • 1
Pardon
P
Holokausts.
 • 1
 • 5
Neviens nav apgalvojis, ka
N
kolokausts ir žanrs, dumiķi!
 • 1
 • 11
Holokausts nav žanrs.
H
Holokausts nav kvalitāte. Holokausts vieniem ir debesis, citiem - elle. Kā IEGUVUMS.
 • 11
 • 3
Te nav
T
runa par žanru, bet par kvalitāti. Lai (ceru) pat neattapīgajam itasmurmelim būtu saprotams, lietošu ļoti vienkāršu salīdzinājumu. Var ņemt vislabākos produktus, bet ja tos piededzinās grāpī vai uz pannas, tie nebūs ēdami. Tā netalantīgais Dāvis ir piededzinājis Lipkes tēmu, un tā nav baudāma. Kauns!
 • 4
 • 11
Itamars Toledano
Bez tam, ko kāds saprot ar LĀCA PAKALPOJUMU Žanim Lipkem. Vajadzēja uzņemt muzikālu komēdiju, lai šis pakalpojums izpaliktu? Vai kāds ir teicis, ka (jebkura) filma ir LABA tikai tāpēc, ka tur varoņdarbs attainots, un vai tie ļaudis, kas filmu Oskaram izvirzīja, to darīja prāta apjukumā vai apmātībā, un vai vajadzēja Oskaram Vella kalpus vai Ilgo ceļu kāpās izvirzīt?
 • 12
 • 3
Itamars Toledano
Starp citu, kurš te saka, ka kāds pret Žani Lipki NENSOTĀJAS?
 • 11
 • 3
Un vēl
U
Arī par apbrīnas cienīgām lietām var uzņemt sliktas filmas, kā diemžēl to ir izdarījis Sīmans. Neviena filma nekļūst laba tikai tādēļ, ka uzņemta par v aroņdarbu. Vajag mācēt filmu uzņemt, un vajag talantu, lai filma iemirdzētos. Turpretī Dāvis ir Lipkes piemiņai izdarījis lāča pakalpojumu, un tas ir ļoti slikti.
 • 5
 • 15
Un par
U
"vienīgo" ceļu uz pestīšanu - šie murgi neiztur nekādu kritiku.
+
+
Itas Mares melis Dumjkomento atkal uzstājas kā vienīgais patiesības zinātājs. Tas rada aizdomas par reālu apsēstību no 'demonu puses.
 • 5
 • 13
Ir
I
dumji muldēt par grēku un noziegumu attiecībā uz nepazīstamiem cilvēkiem. Filmas ir varoņdarba absolūti necienīga un parāda režisora zemo līemni. Itasmares histērijas te ir pilnīgi nevietā.
Itamars Toledano
Ja kādam filmu KAUNS skatīties, tad tāds pats savu noziegumu, melu un grēku noteikti NEKAUNAS, jo filma ir spogulis VAROŅDARBAM un HUMANITĀTEI, un tā pārāda VIENĪGO ceļu kā cilvēks var sevi PESTĪT.
redziet
r
Nav saprātīgi uzskatīt, ka laba ir tā filma, kuras tēma ir laba un svarīga. Laba filmampirmkārt ir tā, kura ir labi uzņemta. Diemžēl Sīmanis ir izpurgājis labu un svarīgu tēmu. Ja Dāvis to nebūu pagrābis, varbūt pēc laiciņā to realizētu kāds talantīgāks cilveks, un šo filmu nebūtu kauns skatīties. Šķiet, ka spēlfilmas vispār nav Dāvja lauciņš. Lai nu tu, Dāvi, atrāk spētu to saprast!
Patiesibu Dievs
P
neapshaubami zina. Tikai to acimredzot nezina persona, kas pstavigi melo - Itas Murmeklis Dumjkomento.
Itamars Toledano
PATIESĪBU tikai Dievs zina. Mēs zinām, ka noticis VAROŅDARBS, kādu var veikt, labi, ja viens no tūkstoša. Dāvim Sīmanim ir sava koncepcija un izpratne par šo varoņdarbu, un, manuprāt, akrāna valodā viņš to pārtulkojis briljanti. Īpaši jau apstākļos, kad daudzu desmitu gadu laikā šīs problēmas sakarā neviens pat muti nav vaļā vēris. Un velti, jo blakus varoņdarbam stāv NOZIEGUMS, un to nekādas recenzijas vai TV plāpas par NEBIJUŠU padarīt nevar, jo noziegums pret mūžību un cilvēci BRĒC nemitīgi.
Vai nav lieliska ideja?
V
Vajadzēja filmā uztaisīt Žani Lipki par geju, kā arī vismaz pāri izglābto ebreju arī, tad kaut kur kādu balvu saņemtu! Nu, holokausta radošs traktējums!
Paklau, jefiņi
P
Pirmkārt filma ir par cilvēku Žani Lipki. Kādi nu mums tie cilvēki ir, tādus arī varam parādīt. Nevajag pe savām durvīm čupas likt. Nevajag holokaustu kā mantru lietot.
Itamars Toledano
Holokausts nav mantra, un mantra nemaz nevar būt. Tad jau arī Katiņas slaktiņu, vai baltiešu nobendēšanu Sibīrijā, vai golodomoru Ukrainā varētu kā mantru LIETOT. Tāds salīdzinājums drīzāk: GRĒKAM un ZAIMIEM pielīdzināms.
 • 17
 • 5
Pareizi, jefim!
P
Lipke dzivoja akmens likmeta, kad nekada olokausta nebija.
 • 15
 • 1
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
Kāpēc latviešiem nepadodas lielās formas naratīvi jeb stāstījumi - romāni, filmas, lugas, TV seriāli? - Kāpēc? Varbūt tāpēc, ka šo žanru galvenais vaduļojošais motīvs un uzdevums ir meklēt PATIESĪBU?!? Un mēs - skatītāji, klausītāji, lasītāji - šajos darbos ceram PATIESĪBU ieraudzīt???...
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
Ir tāds vēsturnieks Minotaurs - iesaku katram izlasīt viņa recenziju par "Tēvs nakts." (Iegūglējiet!) Un jūtūbā ir pārrunas par filmu, ko vada Vestermanis, un izsakās vairāki dalībnieki - ēbreji, kuri var redzēt mocīties mokās, lai tikai neaizvainotu latvju filmdarus... Ja ēbrejiem jāsāk mocīties, lai apslāpētu savu intelektu, analizējot filmu, tad nemaz nav jāiet to skatīties - uzreizi viss ir skaidrs! Jau tas vien, kas filmā par holokostu Latvijā neparādās ne Arājs, ne Cukurs (citu žīdu šāvēju vidū), liecina vai nu par scenārista un režisora galīgu beztalantu un neprasmi (veidot kontrastus - vieni šāva, bet citi glāba), vai arī par vēstures, nu neteiksim VILTOŠANU, bet nekaunīgu UZSMUKUĻOŠANU!
andris
a
neskatama - visss ir neists- teatrals---bet EBREJU TEMA JAU IR TIK EJOSA UN UZ PANAKUMIEM GARANTIJA/
Ne jau Latvijā vien
N
uzņem filmas par ebrejiem. Tomēr jāmāk arī kino taisīt, nepietiek ar to, ka esi, piem., Dāvids Simons...
 • 22
 • 0
Foto ar
F
mākslotām fizionomijām.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Rīgā uzstāsies leģendārais DJ T no Berlīnes

Piektdien, 20. augustā Rīgā notiks elektroniskās deju mūzikas resursa The Room ikgadējais pasākums, kurā pirmo reizi Latvijā uzstāsies viena no Eiropas klubu kultūras nozīmīgākajām mūzikas figūrām...

Īsta festivāla sajūta Rīgas centrā

"Īstu festivāla sajūtu neesam baudījuši vismaz pusotra gada, tāpēc esam šovasar uzdrošinājušies radīt tādu notikumu, kāda visvairāk ir pietrūcis – īstu festivālu, kurā satiekas cilvēki,&quo...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja