Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Apmācies

NKC konkursā par mazbudžeta pilnmetrāžas spēlfilmu veidošanu atbalstīti divi projekti

Nacionālajā Kino centrā noslēdzies otrais no trim ārkārtas finansējuma konkursiem filmu nozarē – konkursā par mazbudžeta pilnmetrāžas spēlfilmu veidošanu atbalstīti divi projekti, jaunas filmas uzņems režisori Elza Gauja un Ivars Tontegode, informēja NKC pārstāve Kristīne Matīsa.

Mazbudžeta spēlfilmu konkursa finansējums piešķirts no 2020. gada valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem – atbalstot kultūras nozari, kurai nopietnu apdraudējumu radīja Covid-19 pandēmija un pavasarī izsludinātā ārkārtas situācija, jūnijā Ministru kabinets pēc Kultūras ministrijas (KM) izstrādāta rīcības plāna lēma no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem 2020. gadā piešķirt finansiālu atbalstu kultūras nozarei, tai skaitā 2 miljonus – Latvijas filmu nozarei. Nacionālais Kino centrs šo ārkārtas finansējumu piešķir vairākos dažādos konkursos, un konceptuāls lēmums ir finansējumu izmantot arī jaunrades veicināšanai un jaunu filmu uzņemšanai, ne tikai ārkārtas situācijas radīto finanšu problēmu kompensēšanai.

Mazbudžeta pilnmetrāžas spēlfilmu konkursā pieejamais finansējums ir 180 000 eiro, ekspertu vērtējumam tika iesniegti deviņi mazbudžeta spēlfilmu pieteikumi, un konkursa nolikums paredzēja atbalstīt ne mazāk kā divus projektus, kam pabeigšana un publiska izrādīšana Latvijā plānota 2021. gadā. Visiem projektu pieteicējiem bija iespēja savas ieceres plašāk izklāstīt tiešsaistes sarunā ar ekspertiem; šajā konkursā projektus vērtēja Nacionālā Kino centra spēlfilmu ekspertu komisija – režisors Andis Mizišs, režisors Edmunds Jansons un Nacionālā Kino centra ražošanas daļas vadītāja Inga Blese.

Katram no diviem atbalstītajiem projektiem piešķirtais finansējums ir 90 000 eiro, par to mazbudžeta spēlfilmu veidošanu sāks divi jaunās paaudzes režisori.

Debitante Elza Gauja, kura līdz šim visplašāk pazīstama kā aktrise filmās Nekas mūs neapturēs (2019) un Klases salidojums 2 (2019), kopā ar producentu Andri Gauju studijā Riverbed uzņems melno komēdiju Mamma vēl smaida, kuras scenārija veidošanā būtisku dalību ņems trīs aktrises galvenajās lomās – Anta Aizupe, Baiba Broka un Daiga Kažociņa. Sižeta pamatā likta absurda situācija – trīs ļoti dažādu raksturu māsas, kuras jau gadiem nesaprotas un dzīvo katra citā valstī, pēkšņi spiestas vienā automašīnā nelegāli šķērsot pusi Eiropas. Mazbudžeta apstākļos filmas radošā grupa sola šo road-movie / ceļa filmu pilnībā uzņemt Latvijā, dažādu Eiropas valstu ainavas veidojot ar mākslas departamenta izdomu.

Savukārt režisors Ivars Tontegode kopā ar producenti Gunu Stahovsku (studija Mojo Raiser Production) veido vidusskolas vecuma jauniešu auditorijai domātu spēlfilmu Anna LOL, kuras scenārijs balstīts reālas meitenes Martas Sofijas dienasgrāmatā un dramatiskajā pieredzē, cīnoties ar pārdzīvojumu un eksistenciālu jautājumu virkni skolā un ģimenē, meklējot savu jauna cilvēka identitāti un veidojot attiecības ar realitāti. Filmas anotācijā pieteiktais jautājums ir – "Vai Anna izdzīvos?"

Abas konkursā atbalstītās mazbudžeta spēlfilmas pie skatītājiem nonāks 2021. gadā.

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja