Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Trīs īpašos seansos demosntrēs filmu Deju laikmets

Trīs īpašos seansos kinoteātrī Forum Cinemas no 27. aprīļa demonstrēs dokumentālo filmu Deju laikmets par deju mūzikas kultūras vēsturi, informēja filmas pārstāvji.

Filma Deju laikmets pirmizrādi Latvijā piedzīvoja 2017. gadā Rīgas Starptautiskajā kino festivālā (Riga IFF).

Astoņdesmito gadu otrajā pusē pasauli elektrizēja ne vien Aukstā kara spriedze, ne vien Berlīnes mūra krišana, bet arī kaut kas jauns un satraucošs, kas veidojās, Rietumos plaukstošajai elektroniskās deju mūzikas kultūrai satiekot aiz "dzelzs priekškara" mītošo avangardu. Šķiet gandrīz vai neticami, ka Latvijas toreiz piedzīvotā kultūras apvērsuma arhitekts lielā mērā ir viens cilvēks – Indulis Bilzēns. 

Deju Laikmets ir vēsturisks stāsts par tehno kultūras iebrukumu un rietumu elektroniskās deju mūzikas ielaušanos Padomju Savienībā. Filma ir arī stāsts par cilvēku, kurš bija šī vēsturiskā iebrukuma iniciators. Induļa Bilzēna vārds joprojām paliek nezināms masām un nav ticis ierakstīts šodienas popkultūras grāmatās. Tomēr tieši Bilzēna darbība nospēlēja izšķirošo lomu jaunas kultūras ienākšanai padomju režīmā. Gadu desmitiem šis stāsts bijis nezināms.

Filmas galvenajās lomās ir ne tikai pats Latviešu izcelsmes multimediju mākslinieks Indulis Bilzēns, bet arī Vācijas reivu kultūras pionieris Maksimilians Lencs, kurš visā pasaulē pazīstams ar skatuves vārdu Westbam, Roberts Gobziņš, viņš – arī Eastbam, arī Latvijai unikālās lenšu magnetafonu didžejošanas tape-art aizsācējs, ievērojamais kultūras pētnieks un Krievijas mūzikas kritiķis Artēmijs Troickis, mūsdienu dīdžeju kultūras pamatlicēji bijušajā padomju savienībā - Jānis Krauklis un Uģis Polis, leģendārais Deriks Mejs, viens no Detroitā dzimušā elektroniskās deju mūzikas žanra tehno radītājiem, Krievijas reiva kustības pionieris Aleksejs Haas, 90-to gadu kulta žurnāla PTJUCH galvenais redaktors Igors Šuļinskis un citas ievērojamas personības.

Filmas režisors un scenārija autors Viktors Buda kopā ar filmas galveno operatoru un montāžas režisoru Ritvaru Bluku pie filmas strādājuši vairāk kā 4 gadus, filmējot un materiāla meklējumos, ceļojot uz Maskavu, Pēterburgu, Berlīni, Frankfurti, Ķelni, Amsterdamu un Londonu. Filma ir tapusi Krievijas kompānijas Reflexion Films paspārnē.

Biļetes uz seansiem pieejamas: https://www.forumcinemas.lv/event/302388/title/deju_laikmets/

 

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja