Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Raiņa un Aspazijas mājā aicina uz Pasaules literatūras vakariem

9. maijā Raiņa un Aspazijas mājā Rīgā, Baznīcas ielā 30, sāksies pasākumu sērija Pasaules literatūras vakari, kuras pirmo vakaru vadīs dzejnieks Arvis Viguls un tajā piedalīsies skotu rakstnieks Graems Makre Bērnets un tulkotāja, žurnāliste Ieva Lešinska, informēja muzeja pārstāve Elvīra Bloma.

Pasākuma laikā notiks diskusija par aktualitātēm Lielbritānijas literatūrā, kā arī Graema Makre Bērneta prozas lasījums (angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā).

Graems Makre Bērnets (Graeme Macrae Burnet, 1967) ir skotu rakstnieks, dzimis Kilmarnokā, Skotijā, pašlaik dzīvo Glāzgovā. Studējis angļu literatūru un filmu mākslu Glāzgovas Universitātē. 2016. gadā iekļauts Bukera balvas (The Man Booker Prize) šortlistā par romānu Viņa asiņainā iecere (His Bloody Project). Ir trīs romānu autors. Sunday Herald kultūras balvas laureāts, gada autors 2017. gadā. Viņa romāni iznākuši vairāk nekā 20 valstīs, un viņš ir piedalījies dažādu valstu literatūrai veltītajos festivālos. Dzīvojis Čehijā, Francijā, Portugālē un Anglijā.

Ieva Lešinska (1958) ir tulkotāja, atdzejotāja, žurnāliste, pārsvarā tulko no latviešu valodas uz angļu valodu, kā žurnāliste strādājusi žurnālos Rīgas Laiks un Baltic Outlook. Atdzejojusi angļu mēlē Kārļa Vērdiņa, Aleksandra Čaka, Raiņa, Ulža Bērziņa, Marta Pujāta, Annas Auziņas u. c. latviešu dzejnieku darbus. Tulkojusi arī Jāņa Joņeva, Noras Ikstenas, Andras Neiburgas u. c. autoru prozu. No angļu valodas tulkojusi vairāk nekā 23 autoru darbus izdošanai Latvijā, tostarp Alena Ginsberga, Ezra Paunda, Timotija Snaidera, Tonijas Morisones, Breta Īstona Elisa u. c. autoru darbus.

Arvis Viguls (1989) dzejnieks, atdzejotājs, dzejas kritiķis, redaktors, vairāku dzejas krājumu autors (debijas krājums Istaba 2009. gadā, krājums 5:00 2012. gadā), 2017. gadā iekļauts Eiropas desmit daudzsološāko autoru sarakstā. Studējis Latvijas Kultūras akadēmijā un Latvijas Mākslas akadēmijā, dzejas publikācijas presē sākot ar 2006. gadu. Regulāri piedalās dažādos literatūrai veltītos festivālos Latvijā un ārzemēs, 2009. gadā saņēmis Dzejas dienu balvu un Literatūras gada balvu par spilgtāko debiju. 2011. gadā saņēmis Annas Dagdas balvu par otrā dzejoļu krājuma manuskriptu. Atdzejo no angļu, krievu, spāņu un dienvidslāvu valodas, viņa dzeja tulkota angļu, vācu, čehu, krievu, lietuviešu u. c. valodās.

Raiņa un Aspazijas māja Pasaules literatūras vakarus organizē sadarbībā ar dzejnieku Arvi Vigulu un Ventspils Starptautisko Rakstnieku un tulkotāju māju.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja