Laika ziņas
Šodien
Migla

Raiņa un Aspazijas mājā notiks Ingas Žoludes un Oskara Herliņa muzikāls prozas lasījums Valse Melancolique

Raiņa un Aspazijas mājā, 29. novembrī plkst. 19 notiks prozaiķes Ingas Žoludes un komponista Oskara Herliņa muzikāls prozas lasījums Valse Melancolique, informēja Raiņa un Aspazijas muzeja speciāliste Elvīra Bloma.

Ingas Žoludes īpaši šim gadījumam rakstīto stāstu par Emīla Dārziņa Melanholiskā valša tapšanu papildinās Oskara Herliņa Melanholiskais ambients – E. Dārziņa skaņdarba jauna, speciāli šim notikumam radīta interpretācija.

Emīla Dārziņa personība arvien ir liels noslēpums, kuru pastiprina mistiskie viņa bojāejas apstākļi. Tikpat liels noslēpums ir Melanholiskā valša ierosmes avots, un to Inga Žolude pētījusi stāstā, kopā ar komponistu Oskaru Herliņu uzdodot jautājumu, vai Melanholiskais valsis patiesi ir melanholisks un kas to tādu padara.  

Inga Žolude (1984) ir latviešu rakstniece un publiciste, kas raksta arī recenzijas par latviešu un ārzemju literatūru. 2008. gadā iznāca Ingas Žoludes pirmais romāns Silta zeme, 2011. gadā autore saņēma Eiropas Savienības Literatūras balvu par stāstu krājumu Mierinājums Ādama kokam. Šobrīd ir iznākušas jau piecas Ingas Žoludes grāmatas.

Oskars Herliņš (1980) ir latviešu komponists, studējis filozofiju Latvijas Universitātē un kompozīciju Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, Hāgas Karaliskajā konservatorijā un Stokholmas Karaliskajā Mūzikas augstskolā. Deviņdesmitajos gados dibinājis vairākas rokgrupas, apguvis elektriskās ģitāras un eifonija spēli. Ierakstījis vairākas skaņu plates, piemēram, Mūzika sintētiskajam orķestrim. Ieguvis godalgas elektroniskās mūzikas konkursā Elektrochok Dānijā, Jaunās mūzikas festivāla Arēna kompozīciju konkursos, kā arī citos. Oskara Herliņa mūzika atskaņota Dienvidkorejā, Honkongā, Zviedrijā, Vācijā un citās valstīs.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Jauna valdība Latvijā būs

Kopā nobalsojuši: 40

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Alku un spēļu plūsmā

"Es veicu ceļojumu pasaules dramaturģijā un lasīju to valstu autoru lugas, ar kuru darbiem līdz šim nebiju iepazinies," sarunā ar laikrakstu Diena saka režisors Viesturs Meikšāns, par kura p...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja