Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Rīga notiks Hildas Vīkas mīlas dzejoļu pēcpusdiena un grāmatas par mākslinieci prezentācija

Eiropas mājā (Rīgā, Aspazijas bulvārī 28), 5. septembrī plkst. 15.30 atzīmējot Hildas Vīkas 120. jubileju, notiks dzejnieces mīlas dzejoļu pēcpusdiena, un reizē grāmatas Hilda Vīka Dobelē un Rendā prezentācija, informēja Dobeles Novadpētniecības muzeja pārstāve Baiba Ļipņicka.

Pasākumā galvenajā lomā būs pati Hilda Vīka. Viņas tēlā iejutīsies režisore un Jaunā Rīgas teātra aktrise Inga Tropa. Tā būs aktrises radīta interaktīva mīlas pēcpusdiena. Tas būs nebijis notikums, kurā atklāsies Hildas Vīkas mīlestības pasaule. Pirms tam rakstnieka Jāņa Liepiņa preambula un Ulda Zemzara atmiņas par Hildu Vīku un lūkojums nākotnē.

Dzejnieks Aleksandrs Čaks par H.Vīku teicis:  “Hilda Vīka ir īsta latviešu sieviete: klusa, maiga, bet izšķirīgos brīžos, kur viņas dvēsele likta svaru kausā, var būt arī cieta kā krams. Viņa atgādina līganu, smagu ūdensrozi, kas lēni līgojas pretim jūsu prātam un jūtām, bet tikko jūs pieskarsieties tai ar asu, draudošu roku, sajutīsiet tās lielo pretestību, kas slēpta dziļi tumšajā ūdens dzelmē”.

Dobeles Novadpētniecības muzejā katru mēnesi ir apskatāma kāda Hildas Vīkas glezna, novembrī plānota jubilejas izstāde. Muzeju nakts ietvaros Dobeles Novadpētniecības muzejā notika gleznu un fotogrāfiju albuma Hilda Vīka Dobelē un Rendā atvēršana, bet šoreiz notiek grāmatas prezentācija Rīgā.

Albumam pievienotas biogrāfiskās ziņas par Hildu Vīku un Jāņa Liepiņa lūkojums uz mākslinieces dzīvi Dobelē Rendā. Grāmatā ir bagātīgs gleznu un fotogrāfiju materiāls. Gleznu reprodukcijas no Dobeles Novadpētniecības muzeja, Misiņa bibliotēkas un privātpersonu kolekcijām. Grāmatā redzamās gleznas tapušas galvenokārt 20.gadsimta 40.-50.gados.

 

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai mūsdienās bez pieejas internetam ir iespējams pilnvērtīgi iekļauties sabiedrībā?

Kopā nobalsojuši: 879

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja