Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

MVT Vasaras mājas izstādes šogad tiks veltītas Latvijas Mākslas akadēmijas simtgadei

Fonda Mākslai vajag telpu mākslas telpa MVT Vasaras māja 18. jūnijā tiks atklāta Esplanādē pie Raiņa pieminekļa, sabiedrībai piedāvājot kopā ar fondu un Latvijas Mākslas akadēmiju (LMA) svinēt Mākslas akadēmijas simtgadi, informēja kuratore Katrīna Jaunupe.

Izstāžu ciklā LMA100 ietvaros tiks organizētas sešas izstādes, kurās tiks interpretēti mākslinieki, kas savu dzīvi saistījuši ar Mākslas akadēmiju.

Uzsverot akadēmijas lielo nozīmi jaunradē un akadēmiskajā mākslas izglītībā, kā arī godinot tās simtgadi un mākslas profesionāļus, kuri ir veidojuši Latvijas mākslas vēsturi, MVT Vasaras mājas izstāžu koncepcija 2019. gadā tiks pakārtota šīm vērtībām.

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, vasaras laikā tiks atklātas sešas izstādes, šoreiz katru izstāžu veidošanu nododot LMA nodaļu un apkašnodaļu pārstāvjiem, aicinot viņus interpretēt tos ar LMA saistītos cilvēkus, kuri spilgti iezīmējas Latvijas mākslas nozarē un savā dzīvē ir bijuši vai ir saistīti ar LMA – taču to panākot ar laikmetīgās mākslas izteiksmes līdzekļiem. Katru izstādi veidos viens LMA students kopā ar savu pasniedzēju un fonda Mākslai vajag telpu vadītāju Katrīnu Jaunupi. Šo visu procesu uzraudzīs izstāžu cikla mākslinieciskais vadītājs Andris Vītoliņš.

Šogad tiks interpretēti šādi ar Latvijas Mākslas akadēmiju saistīti cilvēki: gleznotājs, pedagogs un reiz bijušais LMA rektors Indulis Zariņš (jaunā māksliniece Envija izstādi veidos kopā ar gleznotāju Ievu Iltneri), mākslinieks Aleksandrs Stankevičs (ilustratore un scenogrāfe Rūta Briede interpretēs kopā ar jaunajiem māksliniekiem Eviju Pintāni, Svenu Neilandu un Annu Zvaigzni), mākslinieks Juris Gagainis (interpretāciju veidos Liene Jākobsone kopā strādājot ar studentiem Rūtu Jumīti un Alvi Berngardu) grafiķis Aleksandrs Dembo (izstāde taps mākslinieka Armanda Zelča vadībā kopā ar studentu Jāni Klauču), gleznotājs un performanču meistars Miervaldis Polis (interpretāciju izstrādās dizainers un mākslinieks Artis Štamgūts un jaunā māksliniece Laima Jurča), kamēr tēlnieka Emīla Meldera daiļradi un personības šķautnes interpretēs jaunie mākslinieki Roberts Bāliņš, Ance Vilnīte un Oto Ozoliņš kopā ar tēlnieku Aigaru Bikši.

MVT Vasaras māja no iepriekš zināmās vietas, kur atradās fonda Mākslai vajag telpu melnie konteineri, tiks pārcelta uz Esplanādi Rīgas centrā, tādējādi izstāžu telpām nokļūstot tuvāk pie Latvijas Mākslas akadēmijas. Šo projektu palīdzējusi realizēt DUAL arhitekti komanda, jau pirms vairākiem gadiem izstrādājot projektu mākslas telpai no konteineriem, taču šogad palīdzot ar risinājumu, kā tos veiksmīgi pārvietot uz Esplanādi. Arhitekte Ilze Jansone par šo projektu saka šādi: “Mēs atbalstam fonda projektu MVT Vasaras māja, jo šādā veidā pretojamies tam, ka māksla globāli nav pietiekami novērtēta. Mākslai šobrīd jādzīvo konteineros, pamestās rūpnīcās un citur, tai trūkst savas telpas un tam tā nevajadzētu būt. Esmu ļoti laimīga, ka mums ir izveidojusies sadarbība un tā patiešām ir kolosāla!”

MVT Vasaras mājas viens no mērķiem ir izglītot un pievērst uzmanību tam Latvijas mākslas mantojumam, kuram mums ir salīdzinoši maza pieeja, tādā veidā to aktualizējot un veicinot dabiskas intereses rašanos sabiedrībā, tajā pašā laikā nesot vēstījumu par laikmetīgo mākslu un laužot aizspriedumus, kas, iespējams, radušies attiecīgās institūcijas trūkuma dēļ, proti, 20.gs. otrās puses mākslas muzejam. 

Izstāžu cikls LMA100 norisināsies līdz 9. septembrim, un tā mākslinieciskais vadītājs šogad ir mākslinieks Andris Vītoliņš.

Ieeja visos pasākumos bez maksas.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Maskas krīt lēni(6)

Mēdz teikt, ka slūžas nāk vaļā, kad kaut kas ir sakrājies un sāk gāzties ārā ar daudz lielāku jaudu nekā jebkad agrāk, bet šis mirklis vēl ir jāgaida.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja