Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Gada balvas iesildīšana

Šodien sākas Arhitektūras nedēļa, kuras centrālā tēma ir būvkultūra.

Līdz ar Latvijas Arhitektūras gada balvas 2018 konkursam nominēto darbu izstādes atklāšanu šodien iesāksies Arhitektūras nedēļa, kuras centrālā tēma būs būvkultūra (baukultur). Jaņa Rozentāla laukumā pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja būs apskatāmi deviņi atlases žūrijas izvirzītie pusfinālisti – Latvijas arhitektūras nozares izcilākie projekti, kuri pabeigti pēdējā gada laikā. "Nominētie darbi žūrijas skatījumā ir izcilības, jo būvniecības laikā tajos notikuši ļoti būtiski un kvalitatīvi procesi, par ko mēs varam būt pārliecināti, – tā ir mūsu baukultur (Davosas deklarācijas izpratnē) izcilības latiņa. Par to, cik augsta vai sasniedzama tā ir, turpmāk varēs spriest sabiedrība, kuras kultūrā šīs arhitektūras un būvmākslas kvalitātes ir ienākušas," norāda viens no atlases žūrijas pārstāvjiem, arhitekts Pēteris Blūms (šonedēļ Latvijas Arhitektūras gada balvas pusfinālisti tiks nodoti fināla (starptautiskās) žūrijas izvērtējumam).

Arhitektūras nedēļas pasākumu sērija turpināsies trešdien, 16. maijā, plkst. 17.30 Latvijas Arhitektu savienības namā (Torņa ielā 11) ar publisku nozares profesionāļu diskusiju Vai laba arhitektūra ir nepieciešamība?. Piektdien, 18. maijā, plkst. 16.30 K. K. fon Stricka villā norisināsies publiskas arhitektu un arī citu nozaru profesionāļu lekcijas. Tās iesāksies ar Latvijas Jaunā teātra institūta vadītājas Gundegas Laiviņas lekciju Gaistošā telpa. "Teātrī tāpat kā arhitektūrā viens no būtiskiem elementiem ir telpas organizācijas princips. Arī tad, kad izrādē nav klasiskas dekorācijas, ir ķermeņu, gaismas, skaņas attiecības telpā, kas piepilda to ar enerģiju un nozīmi," tiek pieteikta lekcija. Pašmāju arhitekte, viena no Cīrihē bāzētā Hosoya Schaefer Architects biroja vadītājām Dagnija Smilga stāstīs par savu pieredzi, praktizējot Šveicē un Baltijā, un sīkāk iedziļināsies kopīgajās vadlīnijās un arhitektūras rīkos, kas var palīdzēt Eiropas kopainā sasniegt augstas kvalitātes būvkultūru. Turpinājumā jaunās paaudzes neatkarīgais arhitekts, lietuvietis Lins Lapinsks lekcijā Spoguļu zāle runās par simtgades perspektīvu reģionālismā – par ceļu uz nacionālo identitāti un autentiskumu arhitektūrā. Savukārt arhitekts, urbānists un Parīzē bāzētā arhitektūras biroja Studio Muoto vadītājs Īvs Moro pievērsīsies otrajam modernisma laikmetam un tam, ka inovācija ne vienmēr ir saistīta ar tehnoloģisko progresu.

Arhitektūras nedēļa noslēgsies ar Latvijas Arhitektūras gada balvas 2018 svinīgo apbalvošanas ceremoniju. Vairāk: www.latarh.lv.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Galvenais ir iztēle

Producente Kristele Pudane iesaka meklēt risinājumus ārpus rāmjiem

Par mūžīgo māla trauku pārtopot…

Apdzisis vēl viens Latgales podnieku ceplis – 9. augustā mūžībā aizgājis izcilais podnieks, biedrības Pūdnīku skūla dibinātājs, daudzu jauno podnieku skolotājs Evalds Vasilevskis (1953–2018).

Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja