Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

KM izsludina konkursu par Latvijas ekspozīciju Venēcijas arhitektūras biennālē

Kultūras ministrija (KM) izsludinājusi metu konkursu par Latvijas ekspozīcijas idejas koncepciju un īstenošanu Venēcijas biennāles 17. starptautiskajā arhitektūras izstādē, kas norisināsies no 2020. gada 23. maija līdz 29. novembrim, informēja KM Sabiedrisko attiecību nodaļas referente Inita Kabanova.

Venēcijas arhitektūras biennāle ir vērienīgākā un prestižākā arhitektūras izstāde pasaulē, tā tiek rīkota reizi divos gados. Latvija ar nacionālo ekspozīciju Venēcijas arhitektūras biennālē piedalās kopš 2002. gada, un nākamajā gadā tā piedalīsies devīto reizi.

Starp metu konkursa dalībniekiem konkursa žūrija izvēlēsies labāko Latvijas ekspozīcijas idejas koncepciju kontekstā ar aktuālajiem procesiem Latvijas un pasaules laikmetīgajā arhitektūrā.

Šī gada Venēcijas biennāles galvenais kurators arhitekts, mācībspēks un vairāku grāmatu autors Hašims Sarkis (Hashim Sarkis) nupat plašākai publikai paziņojis biennāles tēmu How will we live together? (Kā mēs kopā dzīvosim?). Savā vēstījumā Hašims Sarkis aicina arhitektus domāt par nākotnes telpisko vidi un modeļiem, kā mēs dzīvosim, kontekstā ar politiskām un ģeogrāfiskām atšķirībām, gan ekonomisko nevienlīdzību, migrācijas procesiem pasaulē, virtuālo un fizisko vidi, kā arī dažādu vietējo kopienu vajadzībām. Biennāles kurators rosina nacionālās dalībvalstis un šo valstu arhitektus un kuratorus domāt par dažādu profesiju  un pārstāvniecību – mākslinieku, būvnieku, politiķu, žurnālistu, zinātnieku un ikviena pilsoņa – aktīvu iesaisti.

Ar konkursa nolikumu par Latvijas ekspozīcijas īstenošanu Venēcijas arhitektūras biennālē var iepazīties KM tīmekļvietnē, kā arī ministrijas Dokumentu pārvaldības nodaļā (Kr. Valdemāra iela 11A, Rīga) darba dienās no plkst. 08:30 līdz 17.

Konkursa pretendenti piedāvājumus aicināti iesniegt KM līdz šī gada 16. septembrim, plkst. 11.

Iesniegtos pieteikumus vērtēs konkursa žūrijas komisija, kuras priekšsēdētāja ir arhitektu biroja Didrihsons arhitekti vadītājs, Nacionālās arhitektūras padomes priekšsēdētājs un Latvijas Arhitektu savienības padomes loceklis Gatis Didrihsons. Savukārt kā žūrijas komisijas locekļi darbosies arhitekte, arhitektu biroja ĒTER līdzdibinātāja, Baltijas paviljona līdzkuratore Venēcijas arhitektūras biennāles 15.starptautiskajā arhitektūras izstādē 2016. gadā Dagnija Smilga, arhitektūras platformas a4d.lv galvenais redaktors Artis Zvirgzdiņš, arhitektu biroja Sarma un Norde arhitekte, Latvijas Arhitektu savienības padomes locekle Gunta Grikmane un dizaina biroja H2E vadošā dizainere, Latvijas Mākslas akadēmijas profesore Ingūna Elere.

Pērn Latviju biennālē ar ekspozīciju Together and Apart spilgti pārstāvēja starpdisciplināra kuratoru komanda: arhitekte un urbāniste Evelīna Ozola, arhitekts Matīss Groskaufmanis, scenogrāfe Anda Skrējāne un Latvijas Jaunā teātra institūta vadītāja Gundega Laiviņa.

Plašāka informācija par 2020.gada Venēcijas arhitektūras biennāles tēmu un organizāciju ‒ Venēcijas biennāles interneta vietnē www.labiennale.org (sadaļā Jaunumi).

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja