Pēc vairākus gadus ilga radoša pētījuma un sadarbības ar Rotko muzeju mākslinieks Ritums Ivanovs transformējis kādreizējā militārā arsenāla telpas par Templi ar četrām kapelām, celdams to vietā, kur savulaik dzimis un dzīvojis Marks Rotko. Gleznotājam turpinot izvērst sev tuvo portreta žanru, izstāde piedāvā ieskatu mākslas vēstures lappusēs caur R. Ivanova māksliniecisko meistarību un Rotko intelektuālo mantojumu. "Ilgstoši pētījis Marka Rotko dzīves laikā neizdotās piezīmes grāmatā Mākslinieka realitāte, Ritums Ivanovs gleznās mēģina atklāt gan visiem māksliniekiem aktuālo spriedzi, gan daļu no savas mākslinieka realitātes," teic izstādes kurators Aivars Baranovskis.
Tikmēr citā izstādē apkopota Monako dzīvojošā britu gleznotāja un mecenāta Bazila Alkaci darbu kolekcija, kas tapusi no 2007. līdz 2024. gadam un šobrīd atrodas Rotko muzeja krājumā. Darbi gleznoti, tverot iedvesmu Monako un Dienvidfrancijas sulīgajās ainavās, un atraisa apceri par dziļo, taču netveramo saikni starp mikrokosmu un makrokosmu, pasaulīgo un dievišķo.
Latviešu mākslinieces Ivetas Šmitas izstādē Mežam ir svarīgi ļaut būt mežam skatāms ekoloģiski orientēts darbu cikls par atmežošanas tēmu – uz zīda ar kaligrāfijas tinti un pašpagatavotu alkšņu tušu autortehnikā tapušas gleznas. Refleksiju par meža kā dzīva un daudzveidīga organisma sarūkošo pieejamību papildina arī figurālu darbu sērija par baleta mākslu, kuras baudītāju loks arī ir pavisam mazs.
Jau trīspadsmito pavasari Rotko muzejā notiek Latgales mākslinieku konkursa izstāde, kurai 49 reģiona mākslinieki glezniecībā, grafikā, keramikā, tekstilā, multimediju mākslā, instalācijā u. c. medijos radījuši darbus ar šogad izvēlēto vadmotīvu Vēlēšanās. Uzsverot diakritisko zīmju brīvo lietojumu, kas maina vārda un jēdziena nozīmi, izstādes kuratore Tatjana Černova komentē: "Pieteiktā tēma mudina mākslas valodā runāt par šodien svarīgo, vienlaikus paturot prātā arī mūsu personīgās un kolektīvās nākotnes redzējumu."
Ekspozīcijā Izlase aplūkojama Latvijas laikmetīgās grafikas kolekcija, aptverot dažādu paaudžu 18 mākslinieku veikumu.
Savukārt izstāde Konstruktīvs dialogs, piedāvājot darbus no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma, aicina Latvijas laikmetīgās keramikas vecmeistaru – mākslinieku un dzīvesbiedru Silvijas Šmidkenas un Leona Lukšo – radošajā pasaulē. Šī ekspozīcija pieejama Rotko muzeja Martinsona mājā.