Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Gorā pirmo reizi tiešreidē būs skatāma Latvijas Nacionālās operas pirmizrāde

28. septembrī plkst. 19 Latvijas Nacionālās operas jauniestudējuma Turaidas Roze pirmizrādi skatītāji pirmo reizi varēs redzēt arī video tiešraidē Latgales vēstniecības Gors Mazajā zālē, informēja Latvijas Nacionālās operas un baleta sabiedrisko attiecību vadītāja Irbe Treile.

“Tiešraide uz Latgales vēstniecību Gors Latvijas Nacionālajai operai ir intriģējošs notikums, digitālā laikmeta iespēja skatītājiem Latvijas reģionos iepazīt LNOB iestudējumus. Tā ir sava veida misija un ilgi lolots sapnis - dot iespēju mūsu pirmizrādes redzēt skatītājiem arī citviet Latvijā.  Ir patīkams radošs satraukums, jo šī mums visiem būs pirmā reize – gan LNOB kolektīvam, gan vēstniecībai Gors. Cerēsim, ka tas būs rosinošs sākums jaunai tradīcijai un nākotnē mums pievienosies arī citu novadu kultūras centri,” saka Latvijas Nacionālās operas un baleta valdes locekle Daina Markova.

Latgales vēstniecības Gors vadītāja Diāna Zirniņa priecājas par sadarbību ar Latvijas Nacionālo operu: “Visai loģiski, ka daudzas izrādes objektīvu apstākļu dēļ nav iespējams skatīt ārpus operas, tādēļ iespēja tiešraidīt izrādes ir vēl viens lielisks veids, kā baudīt operu un baletu reģionā. Ļoti ceram, ka skatītāji gan novērtēs, gan izmantos iespēju piedzīvot Turaidas Rozes pirmizrādi arī Rēzeknē.”

Tiešraide Latgales vēstniecībā Gors ir būtisks papildinājums Latvijas Nacionālās operas un baleta uzsāktajai digitālajai programmai. Jau kopš 2014. gada regulāri Latvijas Nacionālās operas iestudējumi tiek izrādīti digitālajā vietnē Operas platforma, kas drīz piedzīvos paplašināšanos, sasniedzot vēl lielāku auditoriju visā pasaulē Latvijas Nacionālās operas iestudētais Šarla Guno Fausts būs pirmais mūsu uzvedums, ko gada nogalē varēs noskatīties Eiropas vadošās kultūras televīzijas Arte platformā Arte. Concerts.

Zigmara Liepiņa Turaidas Roze ir muzikāli un dramaturģiski pārveidota redakcija operai No rozes un asinīm. Stāsts par Turaidas 1620. gada notikumiem laika gaitā pārtapis dzīvā leģendā, kuras izklāsts mēdz būt atšķirīgs detaļās, bet ir nemainīgs savā kodolā. Tiek gatavotas dārznieka laulības ar pils rakstveža Greifa audžumeitu Maiju, kuru iemīlējis ne tikai viņas saderinātais. Lai saglabātu solīto uzticību līgavainim, Maija pieņem patiesi drosmīgu lēmumu…

Jauniestudējumu veido muzikālais vadītājs un diriģents Mārtiņš Ozoliņš tandēmā ar režisori Ināru Slucku, radošajā komandā strādā arī diriģents Jānis Liepiņš, scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Jolanta Rimkute (Lietuva), gaismu mākslinieks Damirs Ismagilovs (Krievija), videomākslinieks -8, horeogrāfe Elita Bukovska un dramaturgs Mikus Čeže.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Baukultur – netulkot(3)

Arhitektu kopiena šogad tikusi pie jauna dokumenta savas nākotnes morālajam un estētiskajam ietvaram – Davosas deklarācijas, ko pieņēma Pasaules ekonomikas forumā satikušies Eiropas kultūras ministri.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja