Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ar pasaules pirmatskaņojumu noslēgsies festivāls Liepājas vasara

Festivāla Liepājas vasara noslēguma koncertā otrdien, 16. augustā plkst.19 Liepājas Svētā Jāzepa katedrālē izskanēs Kristapa Pētersona jaundarba Paradīze pasaules pirmatskaņojums Liepājas Simfoniskā orķestra un Valsts Akadēmiskā kora Latvija izpildījumā. Pie diriģenta pults stāsies Māris Sirmais, portālam Diena.lv pastāstīja Liepājas Simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere.

Vērienīgajā koncertā ar nosaukumu Paradīze būs dzirdami trīs komponistu darbi. Daudzsološais jaunais latviešu komponists K. Pētersons ir radījis jaunu opusu Paradīze, kur pievērsies paradīzes konceptam dažādās pasaules reliģijās. Šī darba pasaules pirmatskaņojums notiks Liepājas Simfoniskā orķestra un izcilā Valsts Akadēmiskā kora Latvija izpildījumā. Kā solistu klausītāji varēs novērtēt kamerorķestra Kremerata Baltica talantīgā vijolnieka Sanda Šteinberga sniegumu.

„Šim skaņdarbam ir bagātīga orķestra partitūra, īpaši izcelsies orķestra stīgu kvartets un arī astoņi kora solisti,” sajūsmu par gaidāmā jaundarba pirmatskaņojumu pauž Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis.

Tieši K. Pētersons ir komponists, kam ir pasūtināts Liepājas koncerts Nr.2. Liepājas Simfoniskais orķestris kopā ar spožo latviešu čellisti Kristīni Blaumani to pirmatskaņos 7. oktobrī.

Festivāla Liepājas vasara noslēguma koncerts būs īpašs arī ar netipisku izkārtojumu - mūziķi būs izvietojušies gan auditorijas priekšā, gan arī sānos, sagādājot klausītājiem jo īpaši iespaidīgu skaņu pasaules baudījumu.

Koncertā savus Latvijas pirmatskaņojumus piedzīvos arī komponista Pāvela Lukaševska 2. simfonija Festinemus amare homines un Veni creator korim a cappella. P. Lukaševskis šobrīd ir viens no nozīmīgākajiem autoriem Polijas mūzikā, viņa darbi bieži tiek atskaņoti Eiropas festivālos. Simfonijā klausītāji varēs dzirdēt lielisko Latvijas Nacionālās operas soprānu - Kristīnes Gailītes un Lienes Kinčas - sniegumu.

Koncerta programmā ir iekļauts arī skaistais Ērika Ešenvalda skaņdarbs simfoniskajam orķestrim Mākoņi, ko komponists veltījis sava brāļa piemiņai.

Jau nākošajā dienā, 17. augustā plkst.19 Liepājas Simfoniskais orķestris kopā ar kori Latvija sniegs šo pašu koncertu arī Rīgā, Lielajā Ģildē.

„Esam ļoti gandarīti par mūsu ilggadējo sadarbību ar kori Latvija un diriģentu Māri Sirmo. Jau vairākus gadus pēc kārtas Liepājas Simfoniskais orķestris sniedz koncertus kora rīkotajā Starptautiskajā garīgās mūzikas festivālā, un jau otro gadu Garīgās mūzikas festivāla koncerts izskan arī mūsu festivālā Liepājas vasara,” stāsta U. Lipskis.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja