Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Dzintaru koncertzālē izskanēs 14. Kremerata Baltica festivāls

No 14. līdz 17. septembrim Dzintaru koncertzālē notiks 14. Kremerata Baltica festivāls, informēja koncertzāles pārstāvis Mārtiņš Pučka.

Četros muzikāli daudzpusīgos koncertos līdzās izcilajiem kamerorķestra Kremerata Baltica mūziķiem festivālā mirdzēs pasaulslavenais mandolīnas virtuozs Avi Avitāls, operdziedātāja Elīna Šimkus, talantīgais pianists Georgijs Osokins, Rīgas Doma meiteņu koris Tiara, klavesīna spēles meistars Reinuts Teps, jaunais lietuviešu talants, diriģents Martīns Staķonis un citi mākslinieki.

“Esmu ļoti laimīgs, ka Kremerata Baltica atradusi savas vasaras mājvietu Dzintaros, kur pats sāku savu mūziķa karjeru. Festivāla programmu veidojam kopā ar Baltijas mūziķiem un komponistiem, kuri bijuši ar mums kopā kopš Kremerata Baltica sākuma pirms 20 gadiem,” runājot par gaidāmo festivālu uzsver pasaulslavenais vijolnieks Gidons Krēmers.

Kremerata Baltica festivāla atklāšanas koncertā Viva Mozart! 14. septembrī ļausimies Mocarta mūzikas dzirkstošajam garam. Sinfonia concertante, absolūtā skaistuma pērlē vijolei un altam mirdzēs Kremeratas ilggadējā pirmā vijole Eva Bindere un altiste Santa Vižine. Toties barokāli dramatiskās krāsās ģeniālais austrietis atklāsies Adagio un fūgā do minorā. Lidojoša polifonija un silts lirisms Mocarta mazajā mesā ar Kristīnes Gailītes spožo soprānu un jauno lietuviešu talantu – Martīnu Staķioni pie diriģenta pults. Kā neparasta rietumu un austrumu kultūru satikšanās būs klusuma alķīmiķa, igauņa Arvo Perta skaņdarbā Orient&Occident.

15. septembra koncerts Oņegina kontrapunkti būs veltījums izcilajam komponistam Georgam Pelēcim, kurš ir viens no tiem autoriem, ar kuru Gidonu Krēmeru un Kremerata Baltica saista ilga un radoši piepildīta draudzība. Starp īpaši arī Krēmeram rakstītiem darbiem koncertā skanēs arī jaundarbs Oņegina kotrapunkti ar Puškina dzeju, kurā savītas Tatjanas un Oņegina vēstules, vēsmojot šķīstumam, vaļsirdībai un romantismam, kas neiztiek arī bez mokām, lūgšanām un izmisuma.

16. septembra koncerts Kremerata Kamerata. In memoriam Pēteris Plakidis būs veltījums neatkārtojama latviešu komponista Pētera Plakida aiziešanai mūžībā šī gada augustā. Plakidim piemīt ne ar ko nesajaucama mūzikas valodas vārdnīca, kas reizē ir tik vienreizēji latviska un ģeniāli universāla. Viņš bija īpašs skaņradis, kurš mīlēja kamermūziku – pats spēlēja klavieres un komponēja tuvākajiem cilvēkiem. Šajā koncertā, kurā bija plānota paša Plakida piedalīšanās Romantiskās mūzikas atskaņojumā pie klavierēm, skanēs komponista instrumentālās kamermūzikas šedevri – Mazs koncerts divām vijolēm un invencija Kvintas divām klavierēm.

Savukārt Kremerata Baltica festivāla noslēguma Galā koncerts Viva the keyboard! 17. septembrī būs slavas dziesma taustiņinstrumentu mūzikai un tās virtuoziem – igauņu klavesīna spēles meistaram Reinutam Tepam, filozofiskajam Georgijam Osokinam un pasaules prestižakajās koncertzālēs spēlējošajam Andrium Žlabim. Laikmetu saites ar barokālu klavesīnu  un 20. gadsimtu savīsies Gurecka mūzikā, apdāvinātās britu simfoniķes Annas Klainas koncertā mandolīnai žilbinās Avi Avitals, mandolīnists ar pasaules vārdu.

14. Kremerata Baltica festivāls atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē norisināsies no 14. līdz 17. septembrim. Biļetes uz to jau pieejamas visās Biļešu paradīzes tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai mūsdienās bez pieejas internetam ir iespējams pilnvērtīgi iekļauties sabiedrībā?

Kopā nobalsojuši: 879

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja