Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Festivālā Liepājas vasara atzīmēs čellista Ivara Bezprozvanova 50 gadu jubileju

Festivālā Liepājas vasara divos kamermūzikas koncertos - 10. augustā plkst. 16 Rundāles pilī un 14. augustā plkst. 19 Liepājas koncertzālē Lielais dzintars - atzīmēs čellista Ivara Bezprozvanova 50 gadu jubileju, informēja Liepājas Simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere.

Koncertos  varēs baudīt čellista Ivara Bezprozvanova un pianista Riharda Plešanova aizraujošo saspēli. Savukārt iejūtoties konferansjē lomā, mūzikas pasaules burvību klausītājiem atklāt palīdzēs Orests Silabriedis.

Čellists Ivars Bezprozvanovs, kam 14. augustā apritēs 50 gadi, ir nozīmīga personība uz Latvijas mūzikas skatuves. Viņa radošā bilance apliecina patiesu veltīšanos mūzikai – tie ir  tūkstoši operu un baleta izrāžu, simti kamermūzikas koncertu, desmiti solo ar orķestri. Šobrīd Ivars ir Latvijas Nacionālās operas čellu grupas otrais koncertmeistars un Ziemeļvalstu simfoniskā orķestra čellists. Ivars daudz koncertē Latvijā un citviet Eiropā gan soloprogrammās, gan dažādos kameransambļos.

Savā 50 gadu jubilejā čellists klausītājiem grib dāvāt īpašus baudas mirkļus ļoti īpašā koncertprogrammā, kur Ivara skatuves partneri būs jaunais un talantīgais pianists Rihards Plešanovs un asprātīgais, erudītais muzikologs Orests Silabriedis. Tā būs mūzika, tās būs sarunas un kopā būšanas prieks – kā kādreiz leģendārajos Eiropas salonos.

Koncertā Rundālē klausītājiem būs iespēja baudīt Lūcijas Garūtas un Jāņa Ķepīša skaņu pērles, bet galveno vietu koncertprogrammā ieņems smeldzīgi romantiskā, ar simfonisku vērienu komponētā Sergeja Rahmaņinova Sonāte čellam un klavierēm. Liepājā programma būs mazliet atšķirīga – Lūcijas Garūtas vietā tiks atskaņots Pētera Plakida skaņdarbs Dzirnavas, skanēs arī Roberta Šūmaņa un Dmitrija Šostakoviča mūzika, un pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos Kristapa Pētersona jaundarbs Mūzika čellam un klavierēm.

“Draudzīgā, mājīgā, saloniskā gaisotnē skanēs ne tikai mūzika, bet arī sarunas. Mēs sarunāsimies par dzīvi – tātad par darbu – par darbu Latvijas Nacionālās operas orķestrī, par darbu ar latviešu mūziku, par darbu ar daudziem ļoti skaistiem klasiskās un romantiskās mūzikas paraugiem. Visi, kas ir gatavi uz sarunu ar čellu, klavierēm un cilvēku – jubilāru tiek mīļi gaidīti!” aicina muzikologs un koncerta konferansjē Orests Silabriedis.

Festivāls Liepājas vasara, ko ik gadu organizē Liepājas Simfoniskais orķestris, ir leģendārā vasaras simfoniskās mūzikas cikla Liepājas vasara garīgais mantinieks un turpinājums. Gadu desmitiem Liepājā, Jūras parka brīvdabas estrādē siltajās vasaras dienās liepājnieki un kūrviesi ar visām ģimenēm varēja baudīt simfoniskās mūzikas koncertus. Tālajā 1783. gadā šo iniciatīvu aizsācis toreizējais Kurzemes hercogs Pēteris Bīrons. 

Plašāka informācija par festivāla Liepājas vasara koncertiem atrodama Liepājas Simfoniskā orķestra mājas lapā. Biļetes uz koncertiem pieejamas visās Biļešu paradīzes tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv.

 

Papildu informācijai:

Iveta Vēvere

Liepājas Simfoniskā orķestra
sabiedrisko attiecību vadītāja
[email protected]; +371 29287345

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja