Laika ziņas
Šodien
Apmācies

FOTO: Štrausa operete Sikspārnis Latvijas Nacionālajā operā

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
jaunā liepiņa nelaime
j
Nabaga tētuks, rūpēdamies par dēļiņu, izdara tam lāča pakalpojumu.Grūž vienu vienu iestudēju mu pēc otra, kad šis vēl profesionāli pavisam zaļš. tas ir labākais veids, kā sabojāt topošo diriģentu. Būtu sūtījis mācīties vai pielicis par asistentu pie Viļumana, lai pamācās. Diemžēl Viļumanis ir vienīgais profesionālais Latvijas operdiriģents, par nelaimi cita nemaz nav...
Hm
H
Un kad tad operā pēdējo reizi spēlēja "Karmenu"?
 • 1
 • 0
feromons
f
Opērā ir liela problēma ar diriģentiem. Viļumanis ir ārpus jebkādas konkurences labākais operdiriģents Latvijā. No visiem jaunākiem diriģentiem operai piemērots butu vienīgi Kupčs (bet ir pārāk "moderns" interpretācijas ziņā, daudzi tempi neatbilst pieņemtam kanonam, bet seko avangardistiskām modes tendencēm, kas diez vai ir prātīgi), . Pārējie iespējams var diriģēt pūtēju orķestri vai daži arī simfonisko(nu tādus vieglākus gabalus). Veismanis un Liepiņš lai diriģē korus, tur viņu dotības būs pietiekamas. Situācija pašreiz: Cik man zināms Viļumanis netiek aicināts gandrīz nemaz, Kupčs ir izveidojis savu seno mūzikas impēriju un operā vispār nav redzēts gadiem, domāju, ka viņu tāpat kā Viļumani vienkārši nelaiž klāt turienes viduvējības. Reizēm gadās redzēt kādu sakarīgu viesdiriģentu, kam ir izpratne par operu, bet nesalīdzināmi reti. Pārsvarā mahājas vietējie diletanti, kam nu vajadzētu vispirms paspēlēt orķestrī, ja vien viņi nebūtu kordiriģenti un prastu ritmiski kaut vai šķīvjus ietrāpīt (Karmenā!) Tad nebūtu ikdienā jāredz un jādzird tās šausmas.
 • 10
 • 0
Vārds
V
Viļumanis nepatīk veismanam. osoliņam arī laikam ne, jo ir daudz labāks diriģents... Niecību parāde.;
 • 9
 • 2
sandra m.
s
Es nesaprotu, kāpeec Viļumanis vairs nediriģeee iperaaaaa!????? Arpraaaaccc.... Naļivaiko iestudeejums (Siksparnis latv un kreievu val) bija labaaaks~!
 • 7
 • 1
Vārds
V
Nezināju gan, ka Kupčs ir Viļumaņa skolnieks. Man likās, ka Viļumanim skolnieku nav, atskaitot to laiku, kad strādāja konservatorijā.
 • 2
 • 3
fiskovics
f
Īsti gan nav tur ko sabojāt, jo dēliņs var iet strādāt pa grāmatvedi VID, ar mūziku un īpaši operā nevajag nodarboties. Starp citu, vienīgais, kas tiešām ir redzami Viļumaņa skolnieks un pats arī sevi par tādu labprāt uzskata ir tas pat Kupčs, kuru šie intriganti neielaida teātrī. Kad nāca Liepiņš, tad mēs visi domājām, ka viņš būs kopā ar Liepiņu jaunajā komandā, bet tā vietā tika noslēgts pactus Diabolus ar Ozoliņu un Veismani. Nu vispār jau žēl, varēja kas sanākt, bet tagad bailes teikt skaļi uz kurieni virzamies, nebūs pieklājīgi un "tikumiski".
 • 8
 • 0
padoms skaislei - bezmaksas
p
Tev, skaišļulīt, nepatīk, ja cilvēki par tevi smejas? Tad nevajag komentos tik lecīgi un dumji uzvesties, tad nesmiesies. Vispār ir ieteicams rakstīt par to, ko zina un saprot. Ja raksta par to, ko nezina un ko nesaprot, tad cilvēki smejas. Ja kaut ko nezina un nesaprot, tad var pajautāt. Šeit raksta daudz gudrāki cilvēki par tevi, viņi tev var paskaidrot. Protams, nav labi, ja esi pietaisījusi biksītēs, visā vainot to, kas aizrāda, ka smirdi... Ceru, ka ņemsi vērā!
to TO> vienkārši apnika
t
Skaisle, kāpēc tu tik ļoti centies iestāstīt, ka tavus komentus rakstījis kāds cits un plusus, mīnusus licis kāds citts? Es tavai blefošanai vairs neticu.
 • 3
 • 2
Vārds
V
Rusismus var viegli uzrakstīt, lai izliktos par citu. Skaisle brēca un apvainoja, nespēja savaldīties, tagad savu niknumu izgāž plisošanā un mīnusošanā. Vienreiz dabūja no sava oponenta, tagad grib šim "atriebties", raktstot pretēji un liekot polusus un mīnusus.
 • 4
 • 2
TO >vienkārši apnika
T
Diemžēl izskatās, ka viens tāds te ir gan. Ir vēl ļaunāk, jo viņš sevi sauc par šeit tik slaveno un visiem zināmo Skaisli, tomēr no tā, ko un kā viņš raksta un no tā, ka viņš nodarbojas ar to plusošanu un mīnusošanu, ir skaidrs, ka tā nav autentiskā Skaisle, ko var visai viegli konstatēt pēc stila, domugājiena. Piemēram, īstā Skaisle nekad nerakstīja rupjības vai prastus rusicismus. Komentāros pie pāris rakstiem diemžēl ir novērots arī tas pēkšņais un nesaprotamais liela plusu/mīnusu parādīšanās bums īsā laikā, turklāt īpatnēji, ka tā saplusošana un samīnusošana notiek, piemēram, kad raksts jau ir aizvākts no titullapas un tam līdz ar to jau ir ievērojami mazāk lasītāju. Zīmīgi arī, ka to plusu/mīnusu, kas uzradušies tik pēkšņi, ir vismaz 3x vairāk nekā bija pirms tam (t.i. pirms šis ērms ķērās pie darba). Nav smuki gan tā ērmošanās ar plusiem, gan arī visnotaļ neatkārtojamās Skaisles identitātes piesavināšanās.
 • 2
 • 4
>vienkārši apnika
&
Vai tiešām ir tādi ērmi starp KD-istiem , kas nodarbojas ar muļķībām čakarējoties ar masveida mīnusošanu un plusošanu?
 • 2
 • 1
Vienkārši apnika mīnusot laikam, jo
V
nav nemaz vajadzīgi daudzi datori. Neierobežotu plusu un mīnusu skaitu var salikt ikviens arī no viena datora. Vismaz Dienas mājaslapā (daudzās citās nevar). Skaisle nav vienīgā tāda, kas šeit ar to nodarbojas. Tas ir izdarāms ļoti vienkārši - 1) jāsaliek plusi un mīnusi 1x; 2) jāaizver lapa; 3) jādzēš pārlūkprogrammas atmiņa. Tas ir izdarāms tā: ja lietojat mozilla vai google chrome, tad augšējā labajā stūrī ir tāda ikoniņa ar trim horizontālām svītriņām, uzklikšķināt uz to, parādās lodziņš ar dažādiem uzrakstiem, kurā jāizvēlas "vēsture" (vai "history", ja Jums ir instelēta angļu valoda), kur tālāk izvēlaties "notīrīt pārlūkošanas datus" vai arī "clear browsing history". Ja lietojat internet explorer, tad jāiet uz datora "control panel", tālāk jāizvēlas "internet options", tālāk "delete temporary files, browsing history, cookies etc.". 4) Kad tas ir izdarīts, tad verat atkal vaļā Dienas lapu, attiecīgo rakstu, komentāru nodaļu un lieciet vēl vienu plusiņu un mīnusiņu pie tiem pašiem komentāriem, pie kuriem jau esat salicis. Un tā bez gala. Problēma tāda, ka visa šī darbība katru reizi ļauj ielikt tikai vienu plusiņu vai mīnusiņu. Viss atkarīgs, cik liels ir Jūsu niknums, stulbums, roku veiklība utt. Varat secināt, cik reizes Skaisle vai vienalga kurš komentētājs ir veicis šīs vienmuļās tīri tehniskās darbības, lai saplusotu vai samīnusotu kādu komentāru. Tas, starp citu, ir vērojams arī citās komentāru sadaļās, it īpaši par t.s. "bēgļiem", kur pie kāda komentāra, kurš patiešām pauž Latvijā valdošo populāro uzskatu šajā jautājumā un kuram tauta visas dienas laikā lēnā garā ir salikusi kādus 30-40 plusus, pēkšņi uzrodas kāds pret vakaru un stundas laikā saliek tikpat mīnusu... Skaidrs, ka notiek darbošanās ar pārlūkdatu dzēšanu un plusošana/mīnusošana no viena datora. Cilvēkiem, kuri tik nekrietni grib paust savu pārākumu un manipulēt, mēs neko neiestāstīsim. Tas ir Dienas ziņā sakārtot savu mājaslapu, lai šāda iespēja nebūtu. Piemēram, tādos dzeltenos portālos kā kasjauns nevar salikt vairākus plusu un mīnusus, pat veicot visas augstāk aprakstītās darbības. Tāda faktiski ir palikusi tikai Dienas lapā. Diena no tā iegūst papildus klikšķus un statistikai it kā vairāk lasītāju. Un padara bezjēdzīgu šo plusu un mīnusu iespēju, ja kāds, kuram nagi niez, var no tā sataisīt diesviņzin ko.
 • 7
 • 2
Kur, skaišļuk, tikai 10 mīnusi?
K
Apslinkusi esi, kauns! Diskutēt nekad neesi mācējusi, bet iepriekš ":revanšējies" vismaz ar 2 reizes vairāk mīnusiem. Zaudē formu, skaišļuk! Tas nav labi! D
 • 6
 • 0
Tuvumā
T
Šovakar došos uz otro pirmizrādi. Esot bijis labs 2. ģenerālmēģinājums. Ceru uz lielisku vakaru.
to txt
t
Nevarēs, jo vadītajā dēls... Bet vajadzētu ļoti, tur es piekrītu.
 • 10
 • 0
txt
t
Jāmaina diriģents.
 • 12
 • 1
jumors
j
Šitas ir baudāms. Pirmais ģenerālis patika, bet otrs esot bijis vēl labāks.
ameba
a
Kaut kāds murgs. Mani vecāki teju katru nedēļu krievlaikos veda uz kādu teātri. Viss bija super,bet no operetes gan šķebināja. Kā tādi zefīrveidīgie groziņi... Tā,ka es domāju Z.L.tas ir savas humora izjūtas demonstrējums. Glupai publikai ar naudu,glups repertuārs.
amebai
a
Žagara laikā 2000. gadu sākumā LNO arī bija "Sikspārņa" iestudējums.
 • 5
 • 3
Tu domā!
T
Bet ieej joka pēc Ņujorkas Metropolitēna vai Vīnes Valsts operas mājaslapā (vai vēl daudzu citu elitāros A klases operteātru mājaslapās) un paskaties, kas tur ir plānots repertuārā laikā ap Jauno Gadu? Jā, tieši "Sikspārnis", kā smejies... Diez tur arī Zigmārs Liepiņš vainīgs? Tas, ka Tev nepatīk operete un no tās šķebina, nenozīmē, ka objektīvi visiem citiem cilvēkiem (! ar labu gaumi) ir tāpat. Katrā ziņā no muzikālā viedokļa Rozalindes ārija "Sikspārnī" ir viena no grūtākajām soprānu repertuārā. Turklāt atgādināšu, ka ne tik sen no Ņujorkas Metropolitēna bija operetes "Jautrā atraitne" (tātad vēl citas) translācija ar Renē Flemingu titullomā. Man vienmēr bija licies, ka esat drusku gudrāka un dzīvē pieredzējusi, lai visus tik vienkāršoti un pusaudziski mērītu pēc viena mēra. Un man personīgi, starp citu, arī nepatīk operete un es uz to neiešu, bet tāpēc jau nu neteikšu, ka tas ir glups repertuārs. Ne mazākajā mērā. Vienkārši gaumes lieta.
 • 9
 • 1
lauku vecis
l
Lieliska ziņa, ka operā ,gluži kā Latvijas laikos, ir uzvesta operete "Sikspārnis".Savulaik pie vienas cienījama vecuma radinieces atradu veselu kolekciju ar tā laika operateātra programām. Operešu uzvedumi tiešām bijuši ļoti iecienīti Cik atceros , ļoti populāra bijusi Abrahama operete "Havajas puķe"....bez tam, varēja nopirkt notis ar populārākajām ārijām.... Nu ko, varbūt mest projām to NT abonementu un vairāk pievērsties operteātrim...Pēdējais..."Cilvēks , kas smejas" bija kaut kas murgains....un dekorā cijas.... tie kāši , kas krustu šķērsu žvidzinājās...vienā izrādē kaut kas esot nolūzis.... Cik pēc foto var secināt"Sikspārnī" viss pa smuko....un dikti rozā....Manai laimdotiņai noteikti ies pie sirds.....
Juhans
J
Mainu vienu skaistu Nīberlungu gredzenu prat sikspārņa nagurotu no "Vilkaču mantenieces".
Vai tev visi mājās?
V
"Vilkaču mantinieci" ar piespiešanos var vienreiz noklausīties
 • 7
 • 0
Vajag operetes,bufas,muziklus!
V
Kičīgs prieks ir vajadzīgāks paŗ eksaltētu gauduļošanu. Uz priekšu!
Skaisle.
S
Nu nu, salasās! Opermīļi, salasās! Tek tek tek nākat, rakstāt, ko mākat! Gaidām.
Kur tad mīnusi?
K
Nepaklausīga meitene! Un es tavā vietā nerakstu, nefantazē!
 • 5
 • 0
Skaisle
S
Vai, piedodiet, atkal biju piedzērusies!
 • 4
 • 14
Skaisle
S
Re! Pati uzdevāt jautājumu un arī sev atbildat - nu kur tas redzēts? Tik naivi!
 • 16
 • 4
Tu šoreiz izdomāji tikai 1 dumju ko
T
Bet saliec man labi daudz mīnusu! DDD
 • 7
 • 1
Zāļu Vecis
Z
Pat ja ir kucēni, kurus atļaujamies slīcināt, ticu, ka nākošie būs krietni "suņi" ar ko varēsim lepoties. Operetes žanrs ar VIEGLUMU nav viegli sasniedzams. VBeiksmi turpmākajā ar augstas mākslas pazīmēm!
Tanja
T
Bija varen suu...gi, labi, ka tikām līdz galam neapstājoties. Visi tagad salīdzina iepriekšējos Sikspārņus - Vislabākais bija iepriekšejais krievu valodas variants, ko diriģēja Kupčs. Tur bija reāla Vīne, neviskā tagad kaut kāds tūdaliņ tāgadiņ. Veismanis jau Kupču nelaidīs diriģēt, jo arī toreiz viņš pa kulisēm tādas cūcības runāja un intrigoja, ka kauns bija par tādu nekultūras līmeni. Pēc vakardienas Operas vadībai vajadzētu atkāpties ar visu Liepiņu famīliju un Veismani, Ozoliņu un pārējiem neoperas cilvēkiem. Mēs visi skumstam pēc Žagara, ko toreiz nenovērtējām.
N
Tikai ne Žagaru!
 • 5
 • 1
smukulis
s
Jāatkapjas Liepinja blicei un Žagaru atpaķaļ!
 • 1
 • 8
Štruntīgi gan, piekrītu
Š
Bet muzikāli neizglītotiem mietpilsoņiem (šajos komentāros) patīk...
 • 2
 • 11
to Tanja
t
Varētu šur un tur piekrist, bet Žagaru gan atpakaļ ne par kādu naudu!
 • 6
 • 1
hiy
h
Krievu Sikspārnis bija labais,bija uz abiem sastāviem labs.Nu īpaši patika, kad dziedāja nevis Opalaisa bet otra , tai izcili skanēja. Arī Orlovi bija lieliski.
 • 8
 • 0
Apsveicu!
A
tā tik turpināt! Ejat pareizajā virzienā! Tikai operetes!!!!! :)) un tad atkal varēs pārdēvēt teātri par operas, operetes un baleta un tautas deju teātri! Urā!!!!
Ko man darit?
K
kapustņiks
Skaisle
S
Vakardienas ģenerālmēģinājums esot bijis lielisks, apburošs.
Pati nebiji, bet nodod tenkas?
P
Komentārs
 • 4
 • 10
Doma
D
Jā, tiešām vakardienas ģenerālmēģinājums bija lielisks!
 • 13
 • 4

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja