Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Jauns, karsts džeza festivāls Latgalē

Lūznavā notiek pirmais Baltijas džeza festivāls Škiuņa džezs

Pirmais Baltijas džeza festivāls Škiuņa džezs četrās intensīvi piepildītās dienās no 28. līdz 31. augustam rosinās interesi par džeza mūziku, topošo un esošo džeza mūziķu sadarbību, kā arī sauks visu triju Baltijas valstu mūziķu meistarklasēs, improvizāciju džemsesijās un koncertos izdzīvot džeza burvību Latgalē, īpašajā Lūznavas muižas vidē.

Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolā 2018. gada septembrī tika izveidota Džeza mūzikas nodaļa, kuras vadību uzņēmās jaunais džeza mūziķis, komponists Toms Lipskis. Sākot darbu Latgalē, viņam radās doma veidot džeza festivālu Lūznavā, kur jau tā paša gada vasaras noslēgumā divas koncertprogrammas Džezs. Priekšsajūta Kulturys škiunī iezīmēja festivāla vietu un laiku. Diemžēl rudenī Toms pāragri devās mūžībā. "Pirmais Baltijas džeza festivāls Škiuņa džezs ar devīzi Turpinājums godina Toma Lipska piemiņu un iesākto darbu. Šis ir turpinājums Toma iesāktajām idejām, džeza mūzikai, pieredzējušo mūziķu zināšanu nodošanai jaunajiem," uzsver festivāla mākslinieciskais vadītājs, labi zināmais trombonists Lauris Amantovs.

Džeza brīvo gaisotni Lūznavā aicināts izdzīvot ikviens. Festivālu iesāks mūziķu sadarbība meistarklasēs, kuru rezultātu 28., 29. un 30. augustā plkst. 20 varēs bez maksas baudīt pasniedzēju un studentu ikvakara džema sesijās. Savukārt 30. un 31. augustā notiks vairāki publiskie koncerti (ieeja ar biļetēm).

30. augusta koncertu virkni plkst. 18 uzsāks populārais Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza un etnomuzikoloģijas studentu sadarbības projekts Etno+džezs. Šīgada tēma ir Arhīvs, rosinot radoši izmantot Latviešu folkloras krātuves Garamantas.lv un Latvijas Nacionālās bibliotēkas seno ierakstu arhīvus. Plkst. 19 saksofonista Sīma Aimla kvartets no Igaunijas spēlēs džeza klasiku.

31. augusta skanējumu plkst. 14 uzsāks meistarklašu ansambļu koncerts. Plkst. 18 programmā Ceļojums uz Diksi-lendu dzirksteļos saksofonista Indriķa Veitnera vadītais diksilends Sapņu komanda. Plkst. 19 lietuviešu trombonista/vokālista Skirmanta Sasnauska un dziedātājas Vitas Rusaitītes džeza sekstets Sambossa atskaņos Antonio Karlosa Žobima un citas latīņamerikāņu melodijas. Festivāla noslēgumkoncertā Turpinājums plkst. 20 Rēzeknes bigbends trombonista Laura Amantova mākslinieciskajā vadībā saspēlēsies ar meistarklašu vadītājiem – dziedātāju Vitu Rusaitīti, saksofonistiem Indriķi Veitneru un Sīmu Aimlu, trombonistu Skirmantu Sasnausku, bundzinieku Arkādiju Gotesmanu (Lietuva), basistu Mikeli Pādaru (Igaunija) un pianistu Madaru Kalniņu.

Top komentāri

einars
e
"Latgalē pirmo reizi notiek tik vērienīgs džeza festivāls". Par Daugavpils "Jazz Joy Spring" neko neesat dzirdējuši?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Maskas krīt lēni(6)

Mēdz teikt, ka slūžas nāk vaļā, kad kaut kas ir sakrājies un sāk gāzties ārā ar daudz lielāku jaudu nekā jebkad agrāk, bet šis mirklis vēl ir jāgaida.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja