Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Koncertā Mocarts. Klavieres tiks prezentētas JVLMA āmuriņklavieres

Mazajā ģildē, 2. decembrī plkst. 18 koncertā Mocarts. Klavieres tiks prezentētas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) iegādātās āmuriņklavieres, informēja akadēmijas pārstāve Jana Lāce.

Pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) sadarbībā ar Rīgas Senās Mūzikas centru un Rīgas Vēsturiskā Teātra un mūzikas biedrību ir iegādājusies āmuriņklavieres, 1780. gada Stein modeļa kopiju, kā arī senās mūzikas atskaņotājmākslinieku rīcībā ir nonākušas divas speciāli Latvijas Mūzikas akadēmijai būvētas Rudolf Tutz klasicisma klarnetes.

Koncertā, kurā tiks ieskandinātas iegādātās klavieres būs iespēja izbaudīt Volfganga Amadeja Mocarta (Wolfgang Amadeus Mozart, 1756-1791) un viņa ideju un garīgā skolotāja Johana Šobēra (Johann Schobert, ap 1735-1767) klavierkoncertus, kurus līdz ar baroka orķestri Collegium Musicum Riga atskaņos Vīnē dzīvojošais latvietis Ernests Neimanis, kā arī spožā jaunās paaudzes klavesīniste Gertruda Jerjomenko, kura šobrīd papildina zināšanas Schola Cantorum Basiliensis, Šveicē. Mākslinieki īpašajā, pieklusinātajā āmuriņklavieru skanējumā ietērps Mocarta klavierkoncertu nr. 9 Mibemol mažorā un Šobēra klavierkoncertu nr. 3 Fa mažorā op. 11. Šobēra mūziku visticamāk Latvijā būs iespēja dzirdēt pirmo reizi.

Koncerta Mocarts. Klavieres mākslinieciskais vadītājs, diriģents Māris Kupčs uzsver, ka “ir būtiski šādā, sen gaidītā notikumā lepoties ar saviem, Latvijas senās mūzikas atskaņotājmāksliniekiem; pirmajiem ļaut iedzīvināt jaunos mūzikas instrumentus tiem, kuri senās mūzikas izpētes soļus ir spēruši arī JVLMA Senās Mūzikas katedrā.”

Koncertā līdz ar Ernestu Neimani, Gertrudu Jerjomenko piedalīsies arī solisti – soprāns Elīna Šimkus, klarnetists Jānis Tretjuks, traversflautistes Kristīne Stumbure un Maija Kļaviņa, kā arī baroka orķestris Collegium Musicum Riga un diriģents Māris Kupčs. Pateicoties šim notikumam ir pavērusies līdz šim nebijusi iespēja Latvijas klausītājus pilnvērtīgi, padziļināti un regulāri iepazīstināt ar klasicisma laikmeta mūzikas dārgumiem.

Ir vērts arī pieminēt, ka Mencendorfa namā, Rīgā ir saglabājušās āmuriņklavieres, tomēr tās vairs nav spēlējamā kārtībā, un, kā leģenda vēsta, pats 18. gadsimta Rīgas komponists Johans Gotfrīds Mītels (Johann Gottfried Müthel, 1728-1788) uz konkrētā instrumenta vietējiem klausītājiem ir atskaņojis savu mūziku.

Ieeja koncertā bez maksas.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja