Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Oktobrī notiks 16. Jaunās mūzikas festivāls Arēna

No 14. līdz 20. oktobrim jau 16. reizi, nedaudz neparastāk saklausīt mūziku aicinās Jaunās mūzikas festivāls Arēna, informēja festivāla pārstāvis Mārtiņš Pučka.

Festivāla sešpadsmito sezonu 14. oktobrī, Rīgā atklās unikāls projekts Četras telpas. Tā ietvaros visas dienas garumā klausītājiem būs iespēja secīgi apmeklēt četrus koncertus dažādās Rīgas vietās. Pilnībā šo muzikālo piedzīvojumu varēs izbaudīt, dodoties braucienā ar īpašo Arēnas trolejbusu, kas ļaus dzirdēt gan koncertus, gan stāstus par mūziku un dzīvi.

Pirmo projekta Četras telpas koncertu Folkmūzikas pēcpusdiena Kalnciema kvartālā būs iespējams dzirdēt Kalnciema kvartālā 14. oktobrī  plkst. 11, 12.30. vai 14. Tajā ar folkmūzikas programmu uzstāsies Staņislavs Judins un Asnate Rancāne. Apvienojot atšķirīgās muzikālās pieredzes – Staņislava improvizācijas un kompozīcijas ar Asnates zināšanām par etnisko mūziku un folkloru –, radies kopējs improvizācijas projekts, kurā oriģinālmūziku ar tautas dziesmu tekstiem papildina tautas melodiju apdares. 

Turpinājumā klausītāji būs aicināti uz elektroakustisko koncertu Sapņu zvēri plkst. 13.30, 14.30 un 15.30 kluba ONEONE pagrabā, Šarlotes ielā 18, kur vokālās grupas Putni izpildījumā skanēs divu skaņdarbu pasaules pirmatskaņojumi. Šveiciešu komponists Beats Gīzins (Beat Gysin), kura elektroakustisko kameroperu Marienglass Latvijas klausītāji iepazina 2015. gada Arēnā, šogad festivālā atgriežas ar jaundarbu Traumtiere (Sapņu zvēri). Savukārt, jaunais latviešu komponists Platons Buravickis festivālam radījis jaundarbu Sprut astoņām sieviešu balsīm un oktofoniskajai elektronikai.

Trešo koncertu Suņi, sievietes, dievi un spoki (Dogs, Women, Gods and Ghosts) šajā dienā būs iespējams dzirdēt tikai vienu reizi – plkst. 17, Ģertrūdes ielas teātrī. Tajā tiksimies ar The Alpaca Ensemble no Norvēģijas un dziedātāju Alvīni Pričārdu (Alwynne Pritchard), kuru klausītāji iepazina pagājušā gada festivālā. Viņu izpildījumā dzirdēsim kompozīcijas, kas spilgti un oriģināli reprezentē mūsdienu muzikālā teātra valodu. Programmā izskanēs arī britu komponista Džastina Konolija (Justin Connolly) darba pasaules pirmatskaņojums.

Tos klausītājus, kuri visus šos koncertus vēlēsies izbaudīt “vienā piegājienā”, festivāls Arēna pirmo reizi vēsturē aicinās doties neatkārtojamā muzikālā koncertceļojumā ar īpašo Arēnas trolejbusu. Plkst. 13 trolejbuss klausītājus sagaidīs Rīgas centrā, lai aizvestu uz koncertu Folkmūzikas pēcpusdiena Kalnciema kvartālā plkst. 14. Pēc tam brauciena dalībnieki dosies uz nākamo – elektroakustisko koncertu Sapņu zvēri plkst. 15.30 kluba ONEONE pagrabā, bet ceļojumu noslēgs koncerts Suņi, sievietes, dievi un spoki plkst. 17, Ģertrūdes ielas teātrī.

Turpinot iepriekšējā gadā uzsākto tradīciju, 14. oktobra vakarā, plkst. 21 klubā Nemiers notiks Klubu nakts, kur akadēmiskās mūzikas īskoncerti dzīvā izpildījumā mīsies ar dīdžeju veidotu deju mūziku uz akadēmiskās mūzikas materiālu pamata. Šogad Klubu naktī piedalīsies dīdžeji Toms Auniņš, Oriole, kā arī Veronika Zubairova (klavieres) un Vita Rozēna (flauta).

15. oktobrī plkst. 17 uz koncertu Rīgas Reformātu baznīcā aicinās starptautisks kamermūzikas projekts Trio Orbit, kurā kopā muzicēs Panajotis Androglou (Grieķija, akordeons), Gundega Šmite (Latvija, klavieres) un Dimitris Marondis (Grieķija, elektronika). Koncerta programma veidota, apvienojot izcilus elektroakustiskus darbus klavierēm, akordeonam un elektronikai. Tā ietvers skaņdarbus plašā vēsturiskā diapazonā, sākot ar pirmo vēsturiski datēto kompozīciju klavierēm ar elektroniku – amerikāņu elektroniskās mūzikas celmlauža Mario Davidovska darbu Sinhronismi – līdz pat grieķu komponistu Panajota Kokoras un Dimitra Maronida jaunākajiem opusiem.

17. oktobrī plkst. 19 LNB Ziedoņa zālē Latvijas Radio bigbenda mūziķi aicinās uz jaunās programmas pirmatskaņojumu un CD prezentāciju. Latvijas Radio bigbends programā iiesaistījis jaunos, talantīgos un jau starptautiskus panākumus guvušos latviešu mūziķus un komponistus – pianistus Kristu Auznieku, Rūdolfu Macatu un ģitāristu Matīsu Čudaru –, lai radītu orģinālmūzikas skaņdarbus īpaši Latvijas Radio bigbendam. Šis būs jau trešais koncerts, kurā būs dzirdami pavisam jauni džeza skaņdarbi.

Ar koncertu Made in Belgium. No Balkāniem līdz džezam 19. oktobrī plkst. 19 VEF Kamerzālē, Rīgā un 20. oktobrī Hotel Promenade Hika zālē, Liepājā šī gada Jaunās mūzikas festivālu Arēna noslēgs virtuozā mūziķu apvienība no Beļģijas Aranis, kas piedāvās intelektuālu un emocionālu izklaidi profesionāli nevainojamā un artistiskā izpildījumā. Virtuozi balansējot uz mūsdienu akadēmiskās, Balkānu, klezmeru, panku, džeza un tango mūzikas stilistikas robežām, instrumentālais kvintets no Beļģijas piedāvā iepazīt savas valsts jaunāko mūziku, kuras autori lielākoties latviešu publikai būs jaunatklājums.

Jaunās mūzikas festivāls ARĒNA kopš 2002. gada ik rudeni Latvijas koncertzālēs pulcē jaunās mūzikas komponistus, atskaņotājmāksliniekus un klausītājus no daudzām pasaules valstīm. 

Koncerta biļetes Biļešu paradīzes kasēs www.bilesuparadize.lv

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai esi apmierināts/a ar interneta pieejamību un kvalitāti Latvijā?

Kopā nobalsojuši: 715

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja