Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Operstudija Figaro aicina uz Čimarozas komisko operu Slepenās laulības

Trešdien, 11. aprīlī plkst. 18 Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē operstudija Figaro aicina uz Domeniko Čimarozas komiskās operas Slepenās laulības izrādi gruzīnu diriģenta Georgija Čičinadzes vadībā, informēja pasākuma pārstāve Jana Lāce.

Izrādi veidojusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas operstudija Figaro sava mākslinieciskā vadītāja profesora Viestura Gaiļa vadībā, sadarbojoties ar režisoru Gunti Gailīti,  scenogrāfi un kostīmu mākslinieci Nadeždu Demidovu un horeogrāfi Regīnu Kaupužu. Izrādē piedalās arī Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas audzēkņi. Galvenajās lomās: Karolīna  - Jana Lute, Lizete - Viktorija Pakalniece, Fidalma - Kitija Mināte, Paolīno - Emīls Klaužs, Grāfs Robinsons - Dāvis Markovskis, Džeronīmo - Mārtiņš Ivulis.

Maestro Georgijs Čičinadze ir viens no iemīļotākajiem mūziķiem Gruzijā – gan publikas, gan mūzikas kritiķu atzinību izpelnījies pateicoties savai muzikalitātei, personīgajai harizmai un prasmei jūtīgi un sirsnīgi sarunāties ar mūziķiem uz skatuves un mēģinājumu procesā. Šo diriģenta šarmu iepazinusi  arī  Rīgas publika, kad pirms trīs gadiem Čičinadze sniedza neaizmirstamu koncertu ar JVLMA simfonisko orķestri.

Čičinadze absolvējis Saradžišvili Tbilisi Valsts konservatorijas un Maskavas Gņesina Mūzikas koledžas klavieru nodaļas. Diriģenta karjeru uzsācis 1998. gadā, diriģējot starptautiskā Tbilisi operas festivāla Galā koncertu. Starptautisku atzinību ieguva 2000. gadā, kļūstot par Tokijas starptautiskā diriģentu konkursa diplomandu. No 2004. līdz 2010. gadam viņš bija Tbilisi Valsts operas un baleta teātra diriģents un mākslinieciskā vadītāja vietnieks. 

Domeniko Čimaroza (1749 -1801) - viens no ievērojamākajiem itāliešu komiskās operas žanra pārstāvjiem. Sacerējis arī kantātes, mesas, oratorijas, kamermūziku, tomēr visvairāk uzrakstījis operas - pavisam 80 (75 no tām – operas buffa žanrā). Slepenās laulības ir itāliešu komponista daiļrades augstākais sasniegums. Tā sacerēta Vīnē 1792.gadā, un pirmizrāde notika 1792. gada 7. februārī Vīnē, kur Čimaroza bija apstājies pa ceļam no Pēterburgas uz Neapoli. Šajā operā izpaužas komponista talanta labākās īpašības: melodijas vijas plastiski un nepiespiesti, ar bagātu temperamentīgo ritmiku, arī instrumentācija izceļas ar skaidrību un vienkāršību. Asprātīgi veidotajā operas sižetā varoņu uzjautrinošie piedzīvojumi dzīvi ieinteresē klausītāju. Cilvēciskās vājības, mantkāre un gara kūtrība tiek asi izsmietas, bet tikumi, īstas un sirsnīgas jūtas gūst atbilstošu cildinājumu. Čimarozas opera ir tipisks itāliešu 18. gadsimta muzikālās bufonādes paraugs.

Biļetes iepriekšpārdošanā iegādājamas Biļešu Paradīzes kasēs, unternetā, kā arī stundu pirms izrādes norises vietā.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Daugavpilī sāksies starptautisks keramikas simpozijs

Ar starptautisku keramikas simpozija dalībnieku darbu izstādes atklāšanu Rotko centrā, piektdien, 20. jūlijā, plkst. 16 Daugavpilī sāksies 6. starptautiskais keramikas simpozijs Ceramic Laborator...

Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja