Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Simt gadu mūžu dziesmas un stāsti

Simtgadi ieskandinās lielkoncerts Saules mūžu Latvijai!

Maestro Raimonds Pauls, komponists Mārtiņš Brauns, jauniešu koris Balsis un daudzi citi ieskandinās Latvijas valsts simtgadi lielkoncertā Saules mūžu Latvijai! atjaunotajā VEF Kultūras pilī 6. janvārī plkst. 18.30. Lielkoncertā mūsu valsts un tautas likteņstāsts tiks izstāstīts, savijot kopā Latvijas simtgadnieku – mūsu valsts vienaudžu – dzīvesstāstus videoprojekcijās ar tautā labi zināmu un arī šim notikumam radītu mūziku.

Tautas un cilvēka mūžs ir kā koks, kam saknes stiepjas dziļi zemē un zari tiecas debesīs. Tikai tad, ja kokam ir stipras saknes, tā stumbrs veidojas spēcīgs un zaru vainags – kupls. Šīs dabas alegorijas kopā ar valsts vienaudžu stāstiem atklāsies vērienīgās lielformāta videoprojekcijās, kuras veidojusi lielkoncerta režisore Inga Tropa un operators Kaspars Zemītis. Koncerta muzikālo programmu, kuras mākslinieciskais vadītājs ir Ints Teterovskis, atskaņos kupls mūziķu pulks: piedalīsies maestro Raimonds Pauls, komponists Mārtiņš Brauns, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simfoniskais orķestris diriģenta Jāņa Puriņa vadībā, trīs kori – Inta Teterovska vadītais jauniešu koris Balsis, vīru koris Frachori diriģenta Andreja Mūrnieka vadībā un VEF Kultūras pils jauktais koris Fēnikss diriģenta Ērika Kravaļa vadībā. Uzstāsies arī tautas mūzikas grupa Laimas muzykanti un Zemessardzes 51. kājnieku bataljona vīru ansamblis Dobeles zemessargi, kuru vada Artūrs Reiniks. "Malā nestāvēs neviens!" saka Ints Teterovskis, kas visu šeit uzskaitīto un arī vēl nenosaukto dažādību licis kopā dāsnā programmā divās daļās.

"Aldis Lazdiņš, diriģents ar pieredzi, man jau pagājušajā pavasarī stāstīja par ideju uztaisīt šādu koncertu pašā Latvijas simtgades sākumā VEF Kultūras pilī, kad tā būs tikko atjaunota. Mani ieinteresēja iespēja tur būt. Strādājot iecere apauga ar daudzām idejām un stāstiem. Te būs Latvijas vienaudžu spilgtākie dzīves mirkļi: gan pirmā mīlestība, gan baznīca, cerības, prieki, bēdas, karš, padomjlaiku kolhozs... Ceru, ka kāds no mūsu videovaroņiem arī tiks uz koncertu," stāsta Ints Teterovskis. Arī mūzika būs no dažādiem laikiem – pat dziesma Cik labi dzīvot kolhozā.

Repertuārs, ko viņš izvēlējies kopā ar koncertuzveduma producentu Aldi Lazdiņu un mūziķi Artūru Uškānu, atklāj simbolisko ceļa ideju, vienlaikus aicinot atskatīties uz pagātni un domāt par mūsu nākotni. Programmā iekļautas gan latviešu tautasdziesmu mūsdienīgas apdares, gan latviešu komponistu darbi, kas jau kļuvuši par klasiku. Pirmatskaņojumu piedzīvos īpaši šim notikumam komponētais Mārtiņa Brauna jaundarbs Kā putni dzied orķestrim un jauktajam korim ar Broņislavas Martuževas dzeju.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Galvenais ir iztēle

Producente Kristele Pudane iesaka meklēt risinājumus ārpus rāmjiem

Par mūžīgo māla trauku pārtopot…

Apdzisis vēl viens Latgales podnieku ceplis – 9. augustā mūžībā aizgājis izcilais podnieks, biedrības Pūdnīku skūla dibinātājs, daudzu jauno podnieku skolotājs Evalds Vasilevskis (1953–2018).

Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja