Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Alvis Hermanis un Mihails Barišņikovs veidos jaunu izrādi Baltais helikopters

Jaunais Rīgas teātris un Alvis Hermanis turpina sadarbību ar Mihailu Barišņikovu, un jau sākušies mēģinājumi jaunam iestudējumam Baltais helikopters, kura pirmizrāde paredzēta 2019. gada 21. novembrī Jaunajā Rīgas teātrī, informēja teātra pārstāve Inga Liepiņa.

Izrādes sižets balstīts patiesos notikumos un stāsta par iepriekšējā Katoļu baznīcas pāvesta - Benedikta XVI - noslēpumaino atkāpšanos no amata. Benedikts XVI jeb Jozefs Racingers ir pirmais pāvests, kurš pēdējo 600 gadu laikā pameta savu posteni dzīves laikā. Līdz šim bija pašsaprotami, ka šis amats tiek pildīts līdz pat nāves brīdim.

Oficiālā atkāpšanās versija par veselības problēmām ne visiem šķiet pārliecinoša. Ir arī citas versijas. Astoņi gadi, kuru laikā Racingers pavadīja pāvesta krēslā (no 2005. līdz 2013. gadam), sakrita ar visiem tiem jaunajiem izaicinājumiem un jautājumiem, ar kuriem mūsu civilizācija tika konfrontēta 21. gadsimta sākumā un atbildes uz kuriem joprojām nav atrastas.

Jozefa Racingera/ Benedikta XVI lomā būs Mihails Barišņikovs.
Izrādē piedalīsies arī Jaunā Rīgas teātra aktieri - Kaspars Znotiņš (pāvesta sekretārs) un Guna Zariņa (Māsa Tabiana).

Režisors un lugas autors - Alvis Hermanis. Scenogrāfe un kostīmu māksliniece - Kristīne Jurjāne. Izrādē skanēs itāļu, angļu, poļu, latīņu un citas valodas ar simultāno tulkojumu.

Par biļešu tirdzniecības uzsākšanu teāris informēs 2019. gada rudenī.

Top komentāri

Paulas Jēger-Freiman rēgs
P
Grūti, pat neiespējami iztēloties, kas tieši Alvim likās iedvesmojošs pāvesta Rancingera personā. Rancingers starp tādām krāsainām personībām kā Voitila pirms un Bergoļļo pēc viņa - ir pagalam bāls un neizteiksmīgs, un - (katoļi varbūt zinās labāk) - arī nenozīmīgs, ja neņem vērā viņa pāvestiem netradicionālo atkāpšanos no amata vēl savas dzīves laikā! Vienīgais iemesls varētu būt Rancingera nevēlēšanās iesaistīties pedofīlijas skandālos un tos risināt un atrisināt... Ja Alvis ir uzņēmies izgaismot šo aspektu, tad - cepuri nost. Tikai tad jāvaicā - kādā ziņā Bārijs Šņikovs viņam likās piemērots pāvesta lomai? - - - Bet nu mārketinga talanta trūkumu Alvim pārmest nevar - izrādē skanēšot paskat tik cik to valodu - poļu, angļu, latīņu (cerībā tikt uzaicinātiem viesizrādēs uz šajās valodās runājošām/saprotošām valstiņām, ne?)
Margarēta
M
Jau tagad nevilina. Taisiet to izrādi krieviski. Vai angliski. Valodā, kurā galvenās lomas atveidotājs runā. Vai bez vārdiem. Uz teātri iet, lai būtu tā unikālā, netveramā kātbūtnes sajūta, nevis lai klausītos sinhrono (nevis simultāno, redakcija!) tulkojumu. Tad tas vairs nav teātris. Ja tā būs repertuāra izrāde, prātīgāk ir tad vismaz nodrošināt aktieru ierunātu dublējumu, ko var klausīties austiņās.
Izsaimniekošana
I
Tas viss ir ļoti jauki, tikai Barišņikovs Amerikā taisa izrādes un projektus par ziedoto un privāto, nevis valsts, naudu, bet Latvijā abi ar Hermani paratizē uz nodokļu maksātāju rēķina laikā, kad nav līdzekļu medmāsām, slimnīcām, pensionāriem, pabalstiem, zinātnei, ceļu infrastruktūrai, policijai, utt.. Lai beidzot Hermanis iet strādā, kā visi pārējie
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja